7 פעולות שניתן לעשות באתר שיקדמו אותו בגוגל

האתר שלכם חדש או ותיק, אתם מחפשים אותו בגוגל ולמרבה תדהמתכם הוא מופיע רק בעמוד מאוד רחוק ולא רלוונטי.

אתם רוצים שהאתר שלכם יהיה מהראשונים שיופיעו במנועי החיפוש, אז איך לעשות את זה? אספנו לכם 7 פעולות ועקרונות פשוטים להקפיץ את האתר שלכם משמעותית בחיפוש של גוגל:

 

צרו חוויית משתמש נוחה

הכול מתחיל ונגמר בכמה נוח, קריא וזורם האתר שלכם. הבסיס הוא שהאתר יהיה נוח לשימוש ובעל צבעים נוחים לקריאה, וכך יזמין את הגולשים לחזור אליו ואף להזמין חברים לבקר באתר שלכם ולשתף אותו במדיה החברתית.

 

העלו תוכן איכותי לאתר

תהיו המומחים בתחום שלכם, תכתבו תוכן אמין ורציני לאתר. תוכן איכותי יקבל צפיות מרובות ושיתופים שיובילו את גוגל להעלות את האתר שלכם במעלה החיפושים. תמונות וסרטונים ייחשבו בעיני האלגוריתם של גוגל כתוכן יותר אטרקטיבי ואיכותי ולכן תוסיפו הרבה כאלה.

 

צרו קישורים לאתר שלכם

קישורים הם הבסיס לדירוג גבוה יותר. אפשר להיעזר בחברה חיצונית, למשל, אם אתם עובדים במשרד עורכי דין, תוכלו להיעזר בחברת קידום ושיווק אתרים לעורכי דין באינטרנט שתעזור לכם ליצור תכנים ולקדם אותם בעזרת אתרים שלהם, בהם יופיעו התכנים משולבים בקישורים לאתר שלכם.

 

שפרו את מהירות האתר

ברגע שהאתר שלכם יעבוד בצורה המהירה ביותר האפשרית הוא יעלה בדירוג. אז תדאגו להקטין תמונות כך שהמשקל שלהן יהיה נמוך (KB לעומת MB). לצורך העניין יש אתרים חינמיים רבים שיקטינו לכם את גודל התמונה בלי לפגוע באיכות וכך הזמן שייקח לאתר לעלות יתקצר משמעותית.

 

הכניסו את כתובת העסק בגוגל מפות

צרו קשר עם גוגל כדי לאשר את העסק שלכם בכתובת העסק המדויקת. גלויה תישלח אליכם בדואר ובה קוד אימות שיאפשר לכם להוסיף קישור וסיכה במפה על פי כתובת העסק המדויקת. בנוסף לכך שאנשים יוכלו למצוא את אתכם על פי הכתובת שקרובה אליהם, גם הדירוג בחיפוש יעלה.

 

כוונו את האתר על פי מילות מפתח ספציפיות

ניתוח מילות החיפוש הרלוונטיות שיביאו את הגולשים לאתר שלכם הוא רכיב חשוב ביותר. ברגע שאתם יודעים בדיוק מה אתם מציעים באתר שלכם ומדייקים את עצמכם, גם גוגל שם לב לכך ומעלה אתכם בדירוג על פי החיפוש הרלוונטי.

 

אל תעשה

רשימה קטנה וחלקית של טעויות נפוצות שיורידו אתכם בדירוג וכדאי להימנע מהן:

  • קישורים מתוכן באיכות נמוכה ביותר
  • קישורים שבורים שמובילים לשגיאות
  • כפילויות של דפים באתר
  • האתר בתצורת מובייל לא מספיק איכותי
  • יותר מידי קישורים לאתרים אחרים בתוך האתר שלכם
  • תוכן בעל ערך נמוך למבקרים באתר
  • עשיתם שינויים רבים באתר לאחרונה

 

לסיכום

מומלץ להיעזר בחברות חיצוניות שמקדמות אתרים כדי לשפר את הדירוג ולהימנע מטעויות. אך אם בחרתם לעשות זאת בעצמכם, כדאי ליישם את הטיפים שקיבלתם כאן, והדירוג שלכם בגוגל ישתפר פלאים.

 

אתר אינטרנט

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא