5 טיפים שיעזרו לך לבחור עו"ד תותח!

התפקיד של עורך דין הוא לייעץ ללקוחותיו בכל הנושאים המשפטיים שלהם, לייצגם בבתי המשפט ולהגיש עבורם תביעות והגנות. הוא יכול לעבוד בתחומים שונים כגון דיני עבודה, דיני משפחה, דיני חוזים, דיני רשלנות, דיני עסקים ועוד… במדינת ישראל יש הרבה עורכי דין ולכן, חשוב לבחור בעורך דין טוב. כזה שאתה תרגיש איתו בטוח. אנחנו ניתן לך 5 טיפים שיעזרו לך לבחור עורך דין תותח!

 

1. ההתמחות שלו

כמו שאמרנו קודם לכן, הרבה אנשים במדינת ישראל מתעסקים בעריכת דין. כדי להקל עליך, תבין קודם כל מה אתה צריך. עורך דין הוצאה לפועל, עורך דין שמתעסק בנדל״ן, עורך דין לענייני משפחה? יש סוגים רבים של התמחות וזה יכול להקל עליך בבחירת עורך הדין שלך. לדוגמה, במקרה ואתה צריך לדבר עם משרד עורכי דין הגנת הפרטיות – אברהם טל יהיה המקום בשבילך!

 

2. המיקום

עוד דבר שחשוב לבדוק הוא המיקום של עורך הדין. אם לדוגמא אתה גר באילת, יהיה פחות רלוונטי לפנות לעורך דין אשר נמצא בטבריה. חשוב לעבוד עם עורך דין אשר עובד קרוב יחסית למקום בו אתה חי כי יכול להיות שאתה תרצה להתייעץ איתו פנים מול פנים במקרים מסוימים. לרוב, כאשר לוקחים עורך דין זה אומר שהתקופה מאתגרת גם ככה ולכן, עדיף להקל איפה שאפשר.

עורך דין עליון

3. הרגשה

חשוב שתקשיב למה שאתה מרגיש. לאינטואיציות שלך. כאשר אתה נפגש עם עורך דין פנים מול פנים אתה יכול לדעת האם הוא בן אדם שאתה סומך עליו או לא. חשוב מאוד שתרגיש בנוח עם עורך הדין שלך. זאת כדי לשאול אותו את כל השאלות שעולות לך בראש בלי להתבייש.

 

4. הניסיון שלו

אחד הדברים שטוב לשאול הוא – האם יש לך ניסיון בתחום? ככה תוכל לדעת האם זאת הפעם הראשונה שלו או שהוא כבר מנוסה בתחום. מה שלומדים בשטח הרבה פעמים מלמד יותר ממה שלומדים באוניברסיטה ולכן, תשאלו את השאלה הזאת. חשוב לדעת כי כמו בכל תחום, יש אנשים שרק מתחילים. אנשים שמחפשים לצבור ניסיון. הרבה פעמים האנשים הללו רוצים להוכיח את עצמם ולכן הם יעבדו קשה יותר. ההחלטה אם ללכת על מישהו מנוסה או לא היא ההחלטה שלך.

 

5. מחיר

המחיר גם כן חשוב. נכון שאתה רוצה לקחת מישהו תותח אבל אתה גם צריך להיות בטוח שאתה יכול לעמוד במחיר שהוא נותן לך. הרבה פעמים אומרים כי מישהו עם מחירים נמוכים מדי לא מאמין בעצמו מספיק. מצד שני, זה שעורך דין מציע את השירותים שלו במחיר גבוה מאוד לא תמיד אומר משהו עליו ועל איכות העבודה שלו. אתה תצטרך להיפגש עם עורך הדין ולראות מה אתה מרגיש לגביו!

 

לסיכום

יש הרבה מאוד עורכי דין אשר מתמחים בנושאים שונים ומגוונים. כדי לבחור עורך דין תותח, תצטרך קודם כל לקחת אחד כזה אשר מתמחה במה שאתה צריך. תבדוק כי הוא עובד בעיר קרובה וגם שאתה מרגיש שאתה יכול לסמוך עליו. בנוסף, תשאל אותו מה הניסיון שלו ותבדוק מה המחיר שהוא מציע. כל אלו יעזרו לך למצוא עורך דין תותח בדיוק בשבילך!

תפקיד של עורך דין

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
בחירת עורך דין

מידע נוסף סביב הנושא