5 טיפים להתנהלות במהלך תביעה נגד משרד הביטחון

ההתנהלות בתביעה מול משרד הביטחון היא אירוע מורכב שצריך לדעת כיצד להתכונן אליו. מלבד הקושי הרב שטמון בניסיון למצות את הזכויות שלכם מול משרד הביטחון, ישנם קשיים נוספים שייחודיים בעיקר לתביעות מהסוג הזה. אנחנו כאן כדי לתת לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לנהל טוב יותר הליך משפטי מול משרד הביטחון.

 

תביעה מול משרד הביטחון

תביעות נגד משרד הביטחון נוגעות בעיקר למקרים שבהם התובע מבקש לקבל פיצוי בגין פגיעה שהתרחשה בשל שירותו בארגון ביטחוני כזה או אחר. כמו כל חברת ביטוח, גם משרד הביטחון שהוא כמובן האחראי לשלומם של משרתיו לא כל כך אוהב לשלם לכם פיצויים, גם אם הם מגיעים לכם. לאור זאת, יש כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם כדי לנצח בתביעה.

 

  • הכנה והנגשה של כלל המסמכים

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להכין מראש עד כמה שניתן את כל המסמכים שהולכים להיות רלוונטיים בתיק שלכם. המסמכים הללו כוללים חוות דעת רפואיות, פסיכולוגיות, וכל מה שיכול לשכנע את בית המשפט בצדקת טענותיכם. במקרה שבו אתם נדרשים לבצע תרגום של מסמכים, פנו אל חברת תרגום מקצועית שמוסמכת לתרגם מסמכים בעלי משמעות משפטית.

 

  • חוות דעת רלוונטיות

כאמור, התביעה נגד משרד הביטחון עושה שימוש בחוות דעת של גורמים שונים, בעיקר מהתחום הרפואי. וודאו שהמומחים שאליהם אתם פונים מוסמכים לתת חוות דעת שכזו, כדי שלא יוכלו לערער על התוקף של התצהירים שאותם תגישו.

 

  • עורך דין מנוסה

כמו בכל הליך משפטי, גם בתביעה מול משרד הביטחון חשוב שנהיה מלווים בעורך דין מקצועי, שזהו תחום ההתמחות שלו. על אף שתביעות נזיקין הן תחום נפוץ בעולם המשפט, עליכם לבחור בעורך דין שהתנסה דווקא בתביעות מהסוג שלכם, כדי שהוא יידע כיצד להתנהל מול המערכת המורכבת של משרד הביטחון.

 

  • הכנה לחקירה

לאחר שבחרתם עורך דין טוב, חשוב להיות מוכנים למצב שבו יעבירו אתכם חקירה. החקירות במשרד הביטחון נועדו לוודא שהטענות שלכם בנוגע לפגיעה נכונות. יחד עם עורך הדין שלכם עליכם להיות מוכנים היטב לחקירה הזו, כדי למנוע מצב שבו החקירה מפילה את התיק שלכם.

 

  • אורך רוח

חשוב לדעת שתביעה מול משרד הביטחון היא תהליך ארוך שיכול לקחת זמן רב. גם אם הטענות שלכם צודקות, עד לרגע שבו פסק הדין יהיה לטובתכם ייתכן שיחלוף הרבה מאוד זמן. היאזרו בסבלנות ותהיו מוכנים להליך ארוך. בסופו של דבר, אם הצדק איתכם אם תקבלו את מה שמגיע לכם.

 

לסיכום

תביעה מול משרד הביטחון היא הליך ארוך ומורכב, וחשוב להיות מוכנים אליו בצורה הטובה ביותר. כאן קיבלתם מספר טיפים שהקפדה עליהם תבטיח לכם שההליך שלכם מול משרד הביטחון יתנהל על הצד הטוב ביותר. זכרו שגם אם הדבר ייקח זמן, הצדק יצא לאור.

תביעות נגד משרד הביטחון

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
חברת תרגום

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך