5 דברים שחובה לעבור בתהליך גישור גירושין

לעבור תהליך גירושין זה מצב מורכב מאוד ולא נעים, לרוב דברים קשים מאוד עלולים לצוף ובתוך כל הקושי והמורכבות צריך למצוא דרך טוב לעבור את זה. בדיוק בשביל זה קיים תהליך גישור גירושין, אשר מעבר לשני הצדדים לבוא ממקום נינוח יותר, במטרה להגיע להסכמה והסכם גירושין שיתאים לכל צד במידה שווה ונוחה ככל הניתן. תהליך הגישור יעביר אתכם כמה דברים חשובים בדרך שחשוב שתכירו לפני שתיכנסו לתהליך.

 

המטרה היא הסכמה

כאשר תתחילו תהליך גישור גירושין ברעננה או בכל מקום אחר על פי הצורך והנוחות, הדבר החשוב שאתם צריכים לדעת זה שמדובר בתהליך שהתוצאה שאתם רוצים להגיע אליה בסופו זו הסכמה. אין צורך בתחושות של ויתור או פשרה בתהליך הזה. ההסכמות אליהן תגיעו צריכות להיות מקובלות על שני הצדדים וייתנו מענה לתחושת הבנה ברורה. זאת הדרך הטובה ביותר לעבור את תהליך הגירושין, באופן שיביא את שני הצדדים להסכמה.

 

שילוב בין ריגשי לטכני

בתוך תהליך גישור גירושין, אי יהיה אפשר לעשות הפרדה באמת בין ההיבטים הרגשיים להיבטים הטכניים. מדובר בשני אנשים שחיו חיים משותפים תקופה ארוכה בדרך כלל, ולא ניתן לנתק את הרגשות המעורבים מתוך אותה מערכת יחסים גם כאשר מתמודדים עם השאלות הטכניות. חשוב להבין זאת בתוך תהליך הגישור, לפרוק, לתקשר, להוציא הכל ככל הניתן בכדי לעבור את תהליך הגישור בצורה הטובה ביותר.

 

שיחה פתוחה

הליך גישור גירושין הוא כמו שיחה פתוחה, יושבים, דנים בסיטואציה, מעלים תחושות, רצונות ואפשרויות וכך מתנהלת שיחה כנה ואפקטיבית. חדר הגישור בדרך כלל יאפשר את התחושה של סלון בית, לתת את התחושה הנינוחה, המאפשרת ומקדמת את השיחה הפתוחה שתהווה המרכז של תהליך הגישור כולו.

 

שיחת התאמה

כבר בהתחלה, תעשו שיחת טלפון עם המגשר, שם תוכלו לשתף בהיבטים הכללים של המקרה שלכם ולקבל הדרכה למה שהולך לקרות בהמשך. בדרך כלל המגשר יזמין אתכם לפגישת התאמה המערבת שאת שני הצדדים. המטרה של השיחה הזאת, היא להבין את המורכבות בסיטואציה שלכם[, לתת אומדן על עלויות ההליך שלפניכם, ולבסס תחושת אמון וכבוד ביניכם לבין המגשר שלכם.

 

חתימה על הסכם גישור

ההליך מתחיל בעת חתימה על הסכם גישור, ההסכם נועד בכדי להסדיר את מערכת היחסים ביניכן לבין המגשרים שלכם, ובכך להבטיח הליך תקין מבחינת החוק ולאפשר סודיות מותאמת. בנוסף תקבלו תשובות לשאלות רבות במעמד החתימה, שם יוסבר לכם היטב את התנהלות ההליך שלפניכם. מומלץ לקרוא היטב את ההסכם עוד לפני תחילת הליך הגישור בכדי לוודא שתוכלו להעלות שאלות שאולי עוד אין לכם עליהן מענה.

 

לסיכום

יש הרבה דברים שתצטרכו לעבור בתהליך גישור גירושין, הרבה מעבר לעקרונות הרגשיים והטכניים שהועלו כאן. צריך להבין שכל מקרה הוא שונה, אך תמיד יש ערך גדול לתהליך הגישור. בגלל שמדובר בסיטואציה רגישה ומורכבת כל כך, המקום של הגישור זה המקום להעלות את הדברים הקשים, ולהגיע ממקום רגוע ומכיל להחלטות והסכמים ששני הצדדים המעורבים יוכלו לחיות איתם בשלום.

גישור גירושין

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
גירושין

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך