4 שלבים לערעור על דוח תנועה

קיבלתם דו"ח תנועה? נראה שזהו סוף פסוק ואין ברירה מלבד לשלם את הדו"ח.

תופתעו לשמוע שלא כך הם הדברים. ניתן לערער על דו"ח תנועה ופעמים רבות הערעור מצליח.

לשם הצלחת הערעור, יש לפעול בסדר פעולות נכון.

הגשת ערעור בחפזה וללא ייצוג תקטין את סיכויי ההצלחה ולמעשה כמעט תאיין אותם.

קבלת הדוח

דוחות תנועה נשלחים על ידי המשטרה בדואר, ומטבעם של דברים לוקח להם בין כמה ימים לכמה שבועות להגיע לעובר העבירה לכאורה. במקביל, הדו"ח מעודכן באתרים הממשלתיים ויופיע שם. במידה ואתם חוששים שקיבלתם דו"ח בגין עבירת תנועה, כנסו לחשבונכם האישי באתרים הממשלתיים ובדקו אם אכן הוגש נגדכם דו"ח. גילוי מוקדם יגדיל את סיכויי הצלחת הערעור.

עם קבלת הדו"ח, עומדות בפניכם שלוש אפשרויות. הראשונה – לשלם את הדו"ח. השנייה – לבקש את המרתו באזהרה. השלישית – לדרוש להישפט בפני שופט תעבורה בגין העבירה ולערער על הדו"ח.

לו תבחרו באחת משתי הפעולות האחרונות ותעשו זאת ללא ייעוץ משפטי, סיכויי ההצלחה שלכם קלושים. טיעונים מצפוניים או ראשוניות העבירה לא יעזרו לכם להמיר את הדו"ח ולא סביר שתנצחו במשפט.

 

פניה לעורך דין

פנו לעורך דין מומחה לדיני תעבורה, והתייעצו אתו בדבר הפעולות הרצויות. לא כל דו"ח ניתן לבטל, אך לחלוטין ניתן להקטין את גובה הקנס או להפחית את הנקודות הנצברות. בחרו יחד באסטרטגיה לניהול ההליך, שתמקסם את הסיכוי עם מינימום סיכון. לאור זאת, החליטו אם לבקש המרה לאזהרה או לדרוש להישפט.

 

ניהול המשפט

במהלך הערעור, עורך הדין יפקפק באמינות המכמונת שהטילה את הדו"ח או המצלמה שצילמה אתכם עוברים את העבירה. בנוסף, הוא יטען לנסיבות חריגות המצדיקות הקלה בעונש. בהנחה שזוהי עבירת התנועה הראשונה שלכם, עובדה זו תודגש במיוחד. יצוין שאתם לא מהווים סיכון בכביש ולא מוצדק לזקוף לרעתכם נקודות או לקנוס אתכם.

4 שלבים לערעור על דוח תנועה
4 שלבים לערעור על דוח תנועה

התנהגות לאחר הגשת הערעור

לאחר הערעור, הישמרו מאוד בנסיעות. עבירת תנועה נוספת לפני מתן גזר הדין עלולה להשפיע על סיכויי ההצלחה. זאת, למרות שמבחינה משפטית לא אמור להיות בכך כדי להשפיע על ההכרעה אך גם שופטים אינם מלאכי שרת וידיעה בדבר דו"ח נוסף לרעתכם בהחלט ייזקף לרעתכם.

מעבר לכך, סיכויי ההצלחה בערעור על דו"ח נוסף יקטנו משמעותית, מכיוון שתיתפסו כנהגים מסוכנים. אמינות הטענות שלכם תפתח, אף אם תשכרו את שירותיו של עורך דין מעולה שבמעולים. כמובן שכדאי להגיש ערעור גם במקרה זה, ועורך דין טוב כן יוכל להשיג הקלה בעונש, אך ידרשו מאמצים כבירים יחסית לשם כך.

 

לסיכום

קבלת דו"ח תנועה עוד לא מחייבת אתכם לשלם את הדו"ח. תוכלו להגיש ערעור על הדו"ח ולבקש להישפט בפני שופט תעבורה. שכרו שירותי עורך דין שיכין אתכם כראוי למשפט. ללא הכנה כראוי, לא סביר שהערעור יצלח. נהלו משפט כראוי והתנהגו כיאות לאחר המשפט, כדי לשפר את סיכויי ההצלחה. מאזניים

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
איש משפט

מידע נוסף סביב הנושא

5 טיפים שיעזרו לך לבחור עו"ד תותח!

התפקיד של עורך דין הוא לייעץ ללקוחותיו בכל הנושאים המשפטיים שלהם, לייצגם בבתי המשפט ולהגיש עבורם תביעות והגנות. הוא יכול לעבוד בתחומים שונים כגון דיני