4  שלבים בתהליך תביעת הביטוח לאחר תאונת דרכים

אז הגיע היום ונקלעתם לתאונת דרכים. בין אם הנזק הוא פיזי, נפשי, או נזק לרכוש, השאיפה היא לתבוע, לקבל פיצויים, ולשים את התקרית המצערת מאחורינו. כדי להגיע למקום הזה כדאי להכיר את תהליך תביעת הביטוח על מנת לתפעל את הסיטואציה בצורה היעילה ביותר.

העובדה המצערת היא שתאונות דרכים מתרחשות כל יום, עם עשרות אלפי כלי רכב על כבישי הארץ. ריכזנו לפניכם את שלבי תהליך הגשת התביעה וקבלת הפיצויים.

  1. פנייה לעורך דין וריכוז המידע הרלוונטי

במקרה של פגיעה בתאונת דרכים מומלץ לפנות לעורך דין תאונות דרכים. חברות הביטוח ימנעו כמה שאפשר מלשלם פיצויים ומימוש פוליסות ועל כן ייצוג משפטי הוא קריטי. בפנייה למשרד עורכי דין תתבקשו למלא שאלון הכולל כמה שיותר פירוט על פרטי האירוע והשתלשלות האירועים.

הפרטים הטכניים יחשפו בבית משפט בעת דיוני התביעה ועל כן יש להקפיד כמה שיותר על דיוק. יש לדווח על סוגי הרכבים המעורבים, מהן פוליסות הביטוח של הנהגים, תחת אילו נסיבות קרתה התאונה וכדומה.

 

  1. איסוף וריכוז מידע על נזקים, גופניים ולרכוש

אחרי פניה לעורך דין תתבקשו לרכז את כל המידע הרפואי הרלוונטי מאז התאונה, כולל צילומי רנטגן, סריקת ראש, בדיקות נוספות במקרה הצורך, וחוות דעת רפואית. במקרים של נזק לרכב שלכם יש לרכז מסמכים מהמוסך אליו פונה הרכב על מנת שיהיה הערכה מדויקת כמה שיותר על רמת הנזק ושווי הפיצויים.

 

  1. הגשת התביעה

התביעה תוגש בשלב זה לבית המשפט, ותכלול את שקלול כלל הנזקים הרפואיים ונזקי הרכוש. שכלול מדויק ככל הניתן קריטי לשלב הזה של ההליך.

4 שלבים בתהליך תביעת הביטוח לאחר תאונת דרכים
4 שלבים בתהליך תביעת הביטוח לאחר תאונת דרכים
  1. בדיקה שתיערך על ידי מומחה רפואי בטעם בית המשפט

בשלב זה של הליך התביעה ימונה למטעם בית המשפט מומחה רפואי שייבחן את רמת הנזק. תהליך זה מתבצע ב-3 שלבים:

  1. המומחה יקבל את תלונות הנפגע
  2. המומחה ייבצע בדיקה פיזית על הנפגע
  3. המומחה יבדוק לעומק את המסמכים הרפואיים כולל חוות הדעת של הרופא המטפל על מנת לוודא שכל הנתונים עומדים על קנה אחד.

זהו השלב העיקרי בתהליך התביעה, שכן המומחה ברפואי הוא בעל ההשפעה הגדולה ביותר על הערכת הנזק הגופני או ביטול התביעה.

 

  1. דיון על סכום הפיצויים

לאחר ההערכה הרפואית וקביעת חומרת הפגיעה ואחוזי נכות הצדדים ידונו בסכום בפיצויים לפי מידת הנזק הכלכלי שנגרם כתוצאה מהתאונה. סכום זה יכול להסתכם בכיסוי עלות הטיפול הרפואי ועד סכומים גבוהים יותר שעלולים להגרם מחוסר כשירות הנפגע לעבוד.

 

לסיכום

נאחל לכל אדם שלא יצטרך להתמודד עם הליך תביעה וכמובן לא תאונת דרכים, אך החיים אינם צפויים ובמערכת בירוקרטית ידע זה כוח. עכשיו שאתם מכירים את סדר ההליך וכיצד הוא מתבצע תוכלו להיות ערוכים לתרחיש כזה. חשוב מאוד לזכור שהחלק הכי חשוב בכל התהליך הוא ייצוג משפטי טוב שלא ישאיר אותכם מופסדים.

4  שלבים בתהליך תביעת הביטוח לאחר תאונת דרכים

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
4  שלבים בתהליך תביעת הביטוח לאחר תאונת דרכים

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך