תקיפת קטין – עונש

עד גיל מסוים כולנו גדלים במחשבה שהעולם הוא מקום שמלא בטוב, עד שמגיע הרגע הזה שבו התום נעלם מחיינו, ואנחנו מתחילים להבחין במגוון סיטואציות שהטוב, אם לומר בעדינות, הוא ממש לא חלק מהן. העולם לא פעם מציב אותנו בפני סיטואציות לא פשוטות כלל, שלא לומר מורכבות ביותר, שעם חלקן אין לנו הרבה מה לעשות, אבל על חלקן אסור לנו בשום פנים ואופן להבליג.

כאשר הסיטואציה מהווה עבירה פלילית, כמו תקיפת קטין לדוגמה, יש מגוון דרכים שנוכל לנקוט בהן על מנת להתמודד עם הסיטואציה, כאשר סיוע מטעם עורך דין פלילי הוא בהחלט אחת מהדרכים האלו. כמובן, במקרה של תקיפת קטין – עונש כבד צפוי לצד התוקף, בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי.

בסקירה שלהלן נסביר מה חשוב לדעת בנושא של תקיפת קטין והעונש הקבוע בחוק בצידה, איך מתמודדים עם מקרה של חשד לתקיפת תקין, ומי יכול לסייע ברגע האמת.

תקיפת קטין – איך היא עלולה לבוא לידי ביטוי?

לצערנו, תקיפת קטין היא עולם ומלואו, שלא מעט אנשים נאלצים להתמודד איתו. הקטינים, בין אם כאשר מדובר על גילאים צעירים במיוחד וגם כאשר מדובר על גילאים בוגרים יותר של הקטינים, נאלצים להתמודד עם סיטואציה מאוד לא פשוטה, שבמסגרתה פוגע בהם אדם מבוגר בצורה אלימה, וגורם להם לפגיעות פיזיות ונפשיות.

תקיפת קטין נחשבת כמובן לעבירה פלילית, בין אם היא מתרחשת באופן חד פעמי ובוודאי במקרים שבהם היא מתפרשת על פני טווח זמן ממושך, וחוזרת על עצמה במשך מספר פעמים רב.

 

מי נדרש לתת את הדין על תקיפת קטין?

היות וקטין הוא ילד או בן נוער, הנמצא בגיל שלא מאפשר לו לדאוג לצרכים של עצמו הן מבחינה פיזית, הן מבחינה כלכלית והן מבחינות נוספות, כאשר מתבצעת תקיפת קטין מישהו צריך לקחת את האחריות על דיווח המקרה לרשויות החוק. הורי הקטין כמובן מוגדרים בתור האחראיים הראשונים לעניין, ובהיעדר הורים האחריות תוטל על האדם המבוגר שאיתו הקטין חסר הישע מתגורר, וזה שאמור לדאוג למילוי כלל צרכיו באופן מלא.

 

מה חשוב לדעת על תקיפת קטין והעונש בגינה?

בכל הנוגע לנושא של תקיפת קטין והעונש בצידה, ניתן לפרוט את העניין לכמה חלקים. החלק הראשון נוגע לעונש שיוטל על אדם שנמנע מדיווח על תקיפת קטין.

עונש זה עומד על שלושה חודשי מאסר כאשר מדובר על מבוגר שלא דיווח על תקיפת קטין שהיה עד לה או שהיה מודע אליה בדרך כזו או אחרת, ובמידה והמבוגר המדובר מחזיק בתפקידים כמו עובדים בשירותי הרווחה, עובדים במשטרה ועוד, העונש אף יכול להכפיל את עצמו בגין העבירה המדוברת.

תקיפת קטין – עונש
תקיפת קטין – עונש

תקיפת קטין – עונש למי שאחראי על ביצוע העבירה

האדם שביצע תקיפת קטין בפועל, יהיה האדם שישא, כמובן, בעונש המרבי. במקרים בהם תקיפת קטין גרמה לנזק ממשי, העונש בגין התקיפה יעמוד על 5 שנות מאסר. במידה ותקיפת הקטין גרמה לנזק ממשי, והיא התבצעה על ידי המבוגר האחראי על הקטין, יעמוד העונש על 7 שנות מאסר.

כמו כן, במקרים חמורים יותר, כמו מקרים שבהם החבלה משלבת בין נזקים פיזיים לבין נזקים נפשיים, לדוגמה, ייתכנו עונשים גדולים יותר של 9 שנות מאסר, לדוגמה. הסעיפים בחוק המתייחסים לתקיפת קטין מנוסחים מראש בצורה תקיפה יותר מאשר סעיפים שמתייחסים לתקיפת אדם מבוגר, משום שמדובר על אדם חסר ישע שאינו יכול להגן על עצמו בשום אופן, או להתלונן לגורמים שיכולים לסייע לו.

משום כך, כשמדברים על תקיפת קטין – עונשים חמורים במיוחד צפויים לעבריינים.

 

כיצד עורך דין פלילי יכול לסייע במקרה של תקיפת קטין?

אחד מאנשי המקצוע הבולטים ביותר כאשר מדברים על תקיפת קטין הוא עורך דין פלילי. עורך דין פלילי יכול לסייע לכל אחד מהצדדים – בין אם מדובר על הצד הנפגע, המתלונן והפותח בתביעה, וגם לצד השני שעליו מתלוננים בגין תקיפת קטין, לכאורה. עורך דין פלילי יוכל לייצג בכבוד את כל אחד מהצדדים, ולהוביל לכך שהצדק ימוצה עימם.

 

האם ייצוג משפטי בתיקים של תקיפת קטין עשוי להשפיע על העונש שיפסק?

כאשר אתם מחפשים עורך דין פלילי לשם התמודדות עם מצבים של תקיפת קטין, אתם בעצם רוצים להבטיח לעצמכם מערך הגנה מקסימלי לקראת היציאה לדרך. במקרים בהם עורך דין פלילי ייצג את הצד הפגוע, הוא יעשה כל שביכולתו על מנת להוכיח את הפגיעה שנגרמה לצד הפגוע, להמציא ראיות שיעידו על ההתנהלות של הצד הפוגע, ויעשה כל מאמץ על מנת שהנתבע יקבל את העונש המירבי עבור מעשיו.

מנגד, כאשר עורך דין פלילי ייצג את הצד הנתבע בגין תקיפת קטין, הוא יעשה כל מאמץ על מנת להוכיח שלא נעשתה פגיעה חמורה, ינסה להוכיח שהנפגע הוא אינו קטין כפי שנטען, וינסה להוביל לכדי סיום התביעה כשידו על העליונה. כמובן, בהתאם לכל אחד מהמקרים, יוכל להיקבע עונש מחמיר או מופחת – בהתאם לתוצאות הדיון בבית המשפט.

 

נקלעתם להליך פלילי בעקבות תקיפת קטין? אל תתמודדו עם זה לבדכם

עורך דין פלילי הוא מי שמחזיק בכל הידע, הניסיון והמקצועיות שדרושים לכם על מנת להתמודד עם התביעה. בין אם אתם מהצד התובע ובין אם אתם מהצד הנתבע – סיוע מטעם עורך דין פלילי יכול לחולל הבדל ממשי בתוצאות המשפט, ולכן כדאי להסתייע בו.

 

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפי, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מכירת אלכוהול לקטין – עונש על המכירה

צריכת משקאות אלכוהוליים בקרב קטינים היא סיבה לדאגה בקרב הורים ורשויות אכיפת החוק. המחוקק במדינת ישראל מנסה להתמודד עם הבעיה באמצעות הגבלת המכירה של משקאות

התעללות בקטין – עונש

לקראת סוף המאה העשרים חלו שינויים ביחס לילדים, אשר הגדירו מחדש את היחסים בין הורים לילדים, ובין אפוטרופוסים לבין חסרי ישע הנתונים לאחריותם ולמרותם. אחד

התעללות בקטין ושמירה על גבולות בחינוך

מדינת ישראל היא אחת המדינות המתקדמות יותר בהתייחסות שלה לקטינים בכלל ולילדים בפרט. בעשורים האחרונים חלו שינויים משמעותיים ביחס לילדים. התנהלות כלפי ילדים שהייתה מותרת

ביטול כתב אישום נגד קטין

הסתבכות של קטין בפלילים עלולה להשפיע על המשך החיים שלו. נקודת המוצא של המחוקק היא שכאשר מדובר בקטין יש מקום לגלות הבנה, ככל שאופי העבירה