שוקלים לרכוש דירה ברמת גן? שכרו את שירותיו של שמאי מקרקעין

כמו שלא תקנו אוטו ללא בדיקת מוסך מורשה, כך גם אל לכם לקנות דירה ללא חוות דעת מקצועית של שמאי מקרקעין אשר בקיא בעיר רמת גן. לעיר רמת גן ישנם אתגרים ויתרונות אשר מהווים פרמטרים חשובים מאד בקביעת ערך הדירה, ורק שמאי מוסמך המתמחה בעיר יוכל לקבוע את ערכה ושוויה האמיתי של הדירה אותה אתם מעונינים לרכוש. 

 

העיר רמת גן

העיר רמת גן ידועה כמקום מפלטם של צעירים ממחירי המחיה הגואים בעיר תל אביב, ואכן העיר רמת גן עברה ועדיין עוברת חילופי אוכלוסיה והולכת ונהיית צעירה. הקרבה לפארק הירקון, לספארי, לפארק הלאומי של רמת גן ולמקומות בילוי ותעסוקה גדולים כמו הבורסה והעיר תל אביב בשילוב עם יוקר מחיה מעט יותר הוגן הופכים את רמת גן לעיר מגורים מבוקשת במיוחד. לכן מומלץ להזמין שמאי מקרקעין ברמת גן ולוודא שלא מנצלים את הביקוש הרב כדי למכור לכם חתול בשק.

 

מיהו שמאי דירות?

תפקידו של שמאי לקבוע את מחיר הנכס באופן ניטרלי ובלתי תלוי על מנת שניתן יהיה לקיים משא ומתן. מקצוע השמאות הינו תחום רחב ולכל שמאי ההתמחות שלו, ישנם המתמחים בדירות מגורים, אחרים בשטחי מסחר, קרקעות לבניה ונחלות. מומלץ לבדוק תחילה מהי מומחיותו של השמאי והאם יש לו נסיון בהערכת דירות, לאחר מכן יש לבדוק האם הוא בקיא דיו באזור בו ממוקמת הדירה.

 

כיצד מעריך שמאי את ערך הדירה?

שמאי דירות מקצועי אוסף את כל המידע הרלוונטי אודות הדירה מן ההיבט ההנדסי והמשפטי, הוא ישווה את מחירה למחיר דירות אחרות שנמכרו בסביבה, יבדוק מה התוכניות העירוניות העתידיות בסביבתה שעלולות להשפיע בעתיד הקרוב על ערכה, יבחן את מיקומה ביחס למוסדות חינוך, מוסדות רפואה, תחבורה ציבורית, פארק או קניון, והאם נמצאים בסביבה מפגעי רעש, זיהום אוויר או כל דבר אחר שעלול לפגום בערכה. לאחר איסוף המידע הוא יגיש חוות דעת מפורטת ובסופה ינקוב במחיר הראוי לקנייתה או מכירתה.

 

הערכת דירה ברמת גן

רמת גן גובלת בערים תל אביב, בני ברק וגבעתיים, וככזו היא מושפעת מן הקרבה לכל אחת מן הערים הללו מבחינת ערך הדירות והרכב האוכלוסייה. ישנן שכונות העוטפות את הספארי והפארק הלאומי של רמת גן, וישנן שכונות הסמוכות לפארק הירקון ואזור הבורסה. שמאי מקרקעין המכיר את השכונות השונות ואת צביונן המיוחד, יידע להעריך נכונה את שווי הדירה.

 

לסיכום

בכל הקשור לרכישת דירה ברמת גן, יש לפנות למקצוען. שמאי מקרקעין ברמת גן יידע להעריך נכונה את שווי הנכס או הדירה שנרצה לקנות או למכור וזאת על פי היכרות מעמיקה עם העיר והאופי הייחודי לה, האתגרים והיתרונות שיש בה, והצביון הייחודי של שכונות מסוימות בתוכה.

שמאי מקרקעין

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

אילו מחלות מזכות בפטור ממס הכנסה?

התמודדות עם מחלה קשה היא מטלה קשה ומורכבת בפני עצמה, אך רבים אינם מודעים לכך שהיא עלולה להוביל גם לקשיים כלכליים משמעותיים. ירידה ביכולת התפקודית,