רשלנות בהריון – איך כדאי לפעול במקרה כזה?

הריון הוא אחד האירועים המשמחים ביותר עבור כל אישה הזוכה להביא חיים חדשים לעולם. יחד עם זאת, מדובר באירוע רפואי רגיש. לעיתים נשים בהריון ולידה לא יזכו לטיפול רפואי הולם ויחוו רשלנות בהריון. אז איך תתמודדי עם חווית רשלנות בהריון ומה כדאי לעשות?

 

פני לעורך דין

רשלנות בהריון היא עילה לתביעה ולכן הדבר הראשון שכדאי שתעשי הוא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. בקשי מעורך הדין שלך שילווה אותך לאורך כל התהליך, יכווין אותך לגבי אפשרויות הפעולה העומדות בפניך ויסייע לך לקבל את הפיצויים המגיעים לך. עורך דין מומחה יהיה שם לצידך בתקופה קשה זו, וידאג לבצע את כלל הפעולות הבירוקרטיות הנדרשות עבורך.

השתדלי לבחור בעורך דין מקצועי ככל הניתן וכזה שיתאים לך ותרגישי שיוכל ללוות אותך לאורך כל התהליך. עורך דין מקצועי לא רק שידאג להעמיד לדין את האחראים לביצוע הרשלנות, אלא ידאג לאינטרסים שלך בראש ובראשונה, ילווה אותך בצורה צמודה וידאג שכלל זכויותיך ימולאו בצורה מלאה.

 

בקשי דיווח מלא מבית החולים המטפל

רשלנות רפואית עלולה להביא לנזקים ארוכי טווח ופגיעה באם ובעובר. כך למשל אם עברת רשלנות בזמן הלידה את עלולה לחוות קרע בדרגה 4, אשר עלול להזיק לך ולפגוע ביכולתך להביא ילדים בהמשך. על כן, במידה ועברת רשלנות בהריון כדאי שתבקשי לקבל דיווח מלא על הרשלנות שבוצעה כנגדך, על הצוות המעורב בטיפולך ועל מקבלי ההחלטות באשר למצבך הרפואי. הדיווח המלא יעזור לך ולעורך דינך להבין מי האחראי לרשלנות ולבקש לתבוע את אותו אחראי. יתכן ותגלי כי הרשלנות אינה רפואית אלא אדמיניסטרטיבית, אך זאת תדעי רק לאחר שתקבלי את הדוח המלא.

 

בקשי בדיקות רפואיות מקיפות להערכת הנזק

כאמור, רשלנות בהריון עלולה להוביל למצבים רפואיים מורכבים עבורך ועבור הילד שלך. במידה ואת חושדת כי עברת רשלנות רפואית, מומלץ שתבקשי לבצע בדיקות רפואיות מקיפות באשר למצבך הרפואי ולמצבו הרפואי של הילד שלך. הצוות הרפואי המטפל עלול לפספס נזקים ארוכי טווח שנגרמו והדבר עלול להיות קריטי.

בדיקות מקיפות יוודאו כי הנזק הנראה לעין הוא הנזק היחיד שנגרם, או כי לא נגרם נזק כלל וכך תוכלי להיות בראש שקט יותר ובידיעה כי את מודעת למצבך הרפואי ולמצב ילדך. במידה והתגלה נזק שנגרם, בקשי דיווח מלא לגבי אופן הטיפול הנדרש, הערכת מידת הנזק וטווח הנזק. חשוב שתדעי לקראת מה את עומדת להתמודד במידת הצורך.

 

פני לבית משפט

רשלנות בהריון היא עילה לתביעה בבית המשפט ואת רשאית לקבל פיצויים. מעבר לכך, האדם האחראי לביצוע הרשלנות צריך לעמוד לדין על רשלנותו. במידה ועברת רשלנות רפואית בהריון, כדאי שתפני לעורך דינך על מנת להגיש תביעת פיצויים בבית משפט ולהעמיד לדין את האחראים.

הֵרָיוֹן

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

אוהבים ספורט? בואו לעשות מזה כסף!

עולם הספורט מציע הרבה יותר מהנאה וצפייה במשחקים. לחובבי הספורט יש הזדמנויות רבות להרוויח כסף ממגוון פעילויות הקשורות לספורט. הנה כמה דרכים בהן אפשר להפוך

סטודנט למשפטים? כך תצלח את התואר

לימודי משפטים הם מסע מאתגר, הן מבחינה אינטלקטואלית והן מבחינה אישית. התואר דורש השקעה רבה של זמן ומאמץ, לצד יכולות אנליטיות חזקות, מיומנויות כתיבה וכישורי