רוכשים דירה 4 טעיות שכדאי להימנע מהן

אתם נמצאים לפני הליך של רכישת דירה? חיכיתם שנים לרגע הזה ועכשיו אתם סוף סוף רואים את החלום שלכם הולך ומתגשם מול העיניים שלכם.

רגע לפני שאתם ניגשים לחתום על מסמכים ומוציאים את החסכונות מהפיקדונות המניבים, כדאי שתקראו את השורות הבאות ותגלו מהן 4 הטעויות שלא כדאי שתעשו בעת רכישת

דירה:

טעות מספר 1 – לא לערוך השוואת מחירים

רגע לפני שאתם קונים דירה, אתם צריכים להיות בטוחים שאתם משלמים את המחיר שזהה למחיר השוק. הרי אתם לא רוצים לגלות, לאחר החתימה על המסמכים שרכשתם דירה שמחירה מופקע. לכן, חשוב שתבדקו דירות שנמצאות בקרבת מקום עם פירוט דומה לדירה שלכם ותבררו מהו המחיר שבעלי הדירות מציעים עליהן. קורה לא פעם שאנשים רוכשים דירה מכיוון שהם בטוחים שהמחיר שמוצע עליה הוא זול במיוחד, אבל בסופו של דבר הם מגלים ששילמו הרבה מעבר למחיר הממוצע בשוק.

 

טעות מספר 2 – לא להיעזר בעורך דין

הטעות שחשוב מאוד להימנע ממנה היא לא להסתייע בעורך דין מוסמך לפני הליך הרכישה. חשוב מאוד שתפנו אל עורך מקרקעין בחדרה ותיידעו אותו לפני שתתחילו בהליך החתימה על המסמכים. עורך הדין ילווה אתכם לאורך ההליך, יבדוק את כל המסמכים הדרושים ויאפשר לכם להיות בטוחים שאתם מבצעים את העסקה הנכונה (ושאתם לא קונים חתול בשק).

 

טעות מספר 3 – לא לבדוק את האוכלוסייה באזור

אם אתם מתכננים לרכוש את הדירה ולהתגורר בה בהמשך, כדאי שתדעו שאין זה משנה אם אתם רווקים, נשואים או משפחה עם ילדים. אתם צריכים קודם כל לבדוק את האוכלוסייה שמתגוררת באזור. אתם הרי רוצים לדעת שהאנשים שנמצאים מסביבכם תואמים לסגנון החיים שלכם. אם אתם רווקים, כך תוכלו לדעת שיש סביבכם  אנשים עם תחומי עניין זהים לשלכם. אם אתם נשואים, תוכלו להכיר זוגות חדשים ולהצטרף לארוחות ערב בשישי ובחגים, ואם אתם אנשי משפחה, תוכלו להיות בטוחים שהילדים שלכם יוכלו ליהנות ממסגרות שמתאימות לסגנון החיים שלכם.

רוכשים דירה 4 טעיות שכדאי להימנע מהן
רוכשים דירה 4 טעיות שכדאי להימנע מהן

טעות מספר 4 – לא לבדוק את מסמכי רישום הבית המשותף

חשוב מאוד שתעיינו במסמכי הרישום של הבית המשותף לפני רכישת הדירה. את המסמכים הללו אתם יכולים לקבל בלשכת רישום המקרקעין הקרובה לביתכם. המסמכים הללו יאפשרו לכם לדעת את הפרטים הבאים:

  • זיהוי הדירה
  • מיקום הדירה
  • זיהוי רכוש שצמוד לדירה, למשל: חנויות, גג, מחסן וכו'

ברגע שהתשריט יהיה בידכם, תוכלו לוודא שהכנס שאתם צפויים לרכוש הוא אכן בבעלות של המוכר (במידה ומדובר כמובן בדירה יד 2) וכי הנכס תואם לזכויות של המוכר בהתאם לפרטים שמופיעים בטאבו.

 

לסיכום

אלו היו 4 הטעויות שראוי שתימנעו מהם לפני רכישת דירה. אנו מקווים שכעת, כשאתם מודעים אליהן, תעשו כל שתוכלו כדי להימנע מלבצע אותם. מאחלים לכם רכישה מהנה ונטולת טעויות.

קניית נכס

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
השקעה בבית

מידע נוסף סביב הנושא