4 פרטים חשובים על ה-eTA שכדאי לדעת

בעשורים האחרונים העולם מתקדם והופך ליותר אלקטרוני ודיגיטלי. כיום, ניתן לעשות כמעט כל דבר שבעבר היינו מבצעים באופן פיזי, דרך המחשב והאינטרנט. כמו שאר העולם, גם תחום התיירות התקדם וכיום ניתן לרכוש כרטיסי טיסה, להזמין כרטיסים לאירועים ולביקורים במוקדי עניין שונים, להשכיר רכב ואפילו להנפיק ויזה דרך האינטרנט.

את הביטוי eTA אנו שומעים היום כמעט בכל מקום. ביטוי זה הוא קיצור של Electronic Travel Authorization, כלומר ויזה אלקטרונית שניתן להזמין דרך האינטרנט בלבד.

במאמר זה תוכלו לקבל מידע ופרטים חשובים שיסבירו לכם מהי ויזת eTA, לאילו מטרות ויזה זו מתאימה, כיצד מגישים בקשה לויזה כזו ומה עושים אם הבקשה לקבלת ויזה נדחתה.

 

מהי eTA?

eTA או ויזה אלקטרונית הם שמות של אשרת כניסה אלקטרונית המאפשרת למבקר להיכנס למדינה המבוקשת. אשרת כניסה זו מתקבלת בדוא"ל של הנוסע כמסמך PDF. ניתן להנפיק ויזה אלקטרונית באמצעות מילוי טופס בקשה באינטרנט בלבד.

הליך ההנפקה של הויזה האלקטרונית קצר ופשוט יותר באופן משמעותי מהליך ההנפקה של הויזה המסורתית שבו הנוסע נדרש לגשת לשגרירות.

 

לאילו מטרות היא מתאימה?

הויזה האלקטרונית מתאימה למטיילים שמעוניינים לבקר במדינה לזמן קצר עבור מטרות פשוטות כגון: ביקורי תיירות, ביקורים משפחתיים, ביקורים רפואיים, השתתפות בכנס עסקי וכדומה. לעומת זאת, אנשים שמעוניינים לנסוע למדינת היעד עבור תעסוקה, לימודים או התנדבות, או אנשים שמגיעים למדינה על מנת לעסוק בפוליטיקה או בדת, זקוקים לאשרת כניסה מסורתית.

 

כיצד להגיש בקשה לויזה אלקטרונית?

ראשית עליכם להיכנס לאתר של evisa ולמלא את טופס הבקשה המקוון בהתאם ליעד המבוקש. בטופס זה תידרשו למלא מספר פרטים אישיים, פרטי יצירת קשר וכן את מטרת הנסיעה שלכם. כמו כן, ישנם יעדים מסוימים שידרשו מכן למלא שאלות על הרקע הבריאותי שלכם ועל פרטים ביטחוניים כגון הרשעות פליליות. על מנת למנוע דחיית ויזה, הקפידו לענות על השאלות באופן מדויק ובכנות מוחלטת.

לאחר מכן, תידרשו לשלם על הוויזה המבוקשת בתשלום מקוון ומאובטח. לאחר קבלת הבקשה והתשלום, תקבלו הודעה על אישור קבלת הטופס. כאשר יעברו ימי העיבוד של הויזה המבוקשת, תקבלו אותה בכתובת הדוא"ל שמילאתם כטופס PDF שתידרשו להדפיס ולהציג על מנת להיכנס למדינה.

 

מה לעשות אם הבקשה נדחתה?

על מנת לקבל ויזה אלקטרונית, עליכם למלא את טופס הבקשה באופן מדויק. אם גילית לאחר הגשת הטופס שביצעתם טעות במילויו, עליכם לעדכן את פלטפורמת הויזה האלקטרונית שלכם ולבקש ממנה לשנות את הפרטים השגויים.

אם מילאתם את הטופס בצורה נכונה ועדיין לא אושרה לכם ויזה אלקטרונית, כנראה אי האישור נובע מהלאום שלך, ממטרת הנסיעה שלך, מהעבר הרפואי שלך או מסיבות דומות אחרות. במקרה כזה, מומלץ לגשת לשגרירות ולהנפיק אשרת כניסה מסורתית.

דרכון

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך