פסקי דין סחר בסמים

בעולם כולו וגם בישראל חלה עלייה מאסיבית בכמות האנשים המשתמשים בסמים קלים או קשים, בעקבות כך נושא הסמים בישראל הינו מוסדר בחוק. החוק שכולל בתוכו את כל הקשור אל נושא הסמים במדינת ישראל נקרא פקודת הסמים המסוכנים תשל"ג-1973.

בחוק עצמו ניתן לראות אילו סוגי סמים מוגדרים במדינת ישראל כאסורים לשימוש, בין היתר תוכלו למצוא שם קנאביס – גראס ומריחואנה, חשיש, קוקאין, אופיום ועוד סוגים אחרים של סמים. בחוק עצמו תוכלו למצוא מהן העבירות בחוק הקשורות לסמים עצמם, כאשר לכל סוג של שימוש יש את העונש הקבוע בחוק.

כמו שבטח שמתם לב נושא הסמים במדינת ישראל מפורט להפליא, בדיוק כמו בעולם כולו. לכן חשוב מאוד שמיד עם מעצרכם או זימונכם לדיון בבית המשפט בנושא החזקה או סחר בסמים, חשוב מאוד שתפנו לעורך דין פלילי מנוסה אשר יעזור לכם לצאת מכל הבלגן. רק עורך דין פלילי שמגיע עם המוניטין הנדרש יצליח לסייע לכם, ולמצוא את הסיבות שבגינן תוכלו לצאת לחופשי ולא להיות בבית הכלא. לכן אל תהססו, ופנו אלינו מיד על מנת שנוכל לסייע לכם. בשנים האחרונות כי

היו מאוד חד צדדיים במקרים שבהם הנאשמים הגיעו ללא ייצוג מקצועי של עורך דין פלילי, ומנגד פסקי דין מקלים יותר כאשר הנאשמים נעזרו בשירותיו של עורך דין מנוסה.

מהי העבירה החמורה ביותר על פי פקודת הסמים המסוכנים?

ראשית נדגיש כי רוב העבירות הקשורות לשימוש או להחזקה של סמים במדינת ישראל נחשבות לחמורות במיוחד. בתי המשפט במדינת ישראל לא מקלים ראש בנושא, ולכן חשוב מאוד שתפנו לעורך דין פלילי על מנת שייצג אתכם אל מול מערכת המשפט. אך נכון להיום העבירה בעלת העונש המקסימלי הקשורה לפקודת הסמים המסוכנים היא הדחת קטינים לשימוש בסמים מסוכנים. אולי זה יפתיע אתכם לשמוע, אך לעבירה הזאת ישנה חובת מאסר שיכולה להגיע עד ל-25 שנים. לכן אסור לכם לקחת סיכונים בנושא הזה, כי בסופו של יום תוכלו למצוא את עצמכם מבלים חלק נכבד מהחיים שלכם תחת סורג ובריח. עורך דין פלילי יכול לסייע לכם בהמתקת גזר הדין, וכמובן במקרים מסוים אף להוציא אתכם לחופשי מבלי לשבת בבית הכלא. כך שאל תגידו שהמצב שלכם אבוד! תמיד יש מה לעשות על מנת להפוך את המצב לטוב יותר על פי חומרת העבירה.

 

החזקת סמים לצריכה עצמית

אנשים רבים לא מודעים לנושא זה, אך פקודת הסמים המסוכנים קובעת כי גם החזקת סמים לצריכה עצמית יכולה להוביל למאסר בפועל. העונש על פי פקודת הסמים המסוכנים יכול להגיע לעד 3 שנות מאסר בפועל, דבר שבהחלט חשוב לשים אליו לב. בעיון קצר במגוון רחב של פסקי דין סחר בסמים לשימוש עצמי ניתן לראות כי פקודת הסמים המסוכנים קובעת כמויות מסוימות הנחשבות לצריכה עצמית, וכל חריגה מהם יכולה להוביל לעונשים חמורים יותר.

לדוגמא בשימוש בסמי מריחואנה גראס וחשיש הכמות המקסימלית הנחשבת לשימוש עצמי מגיעה עד ל-15 גרם בלבד. קוקאין והרואין שעל פי ההגדרה בחוק נחשבים לסמים מסוכנים יותר מוגבלים עד ל-0.3 גרם לשימוש עצמי. כדורי LSD מוגבלים גם הם בחוק, ואותם ניתן להחזיק עד כמות של 3 יחידות בלבד על מנת שהשימוש בהם יוגדר כשימוש עצמי בלבד.

פסקי דין סחר בסמים
פסקי דין סחר בסמים

באופן יבש נגיד כי על פי פקודת הסמים המסוכנים אין כל הבדל בין החזקה של סמים קלים (מריחואנה גראס וחשיש) ובין סמים המוגדרים לסמים קשים יותר (קוקאין והרואין), אך מערכת בתי המשפט כן מבחינה בין שימושים אלה. לכן ברוב המקרים על פי פסקי דין סחר בסמים ניתן לראות כי מי העונש של נאשם בהחזקת סמים קלים לא יהיה זהה לעונש של נאשם בהחזקת סמים קשים. אך בכל אחד מהמקרים האלה תצטרכו עזרה של עורך דין פלילי על מנת להביא למצב של עונש מינימאלי או אפילו זיכוי מלא בחלק מהמקרים. אם תגיעו לבד ותנסו להתמודד באופן עצמאי מול מערכת בתי המשפט, ברוב המקרים יהיה מדובר במערכה אבודה מראש שלא תטיב עם המצב שאליו נקלעתם.

אומנם זה לא נראה כך, אך מרבית האנשים שמחזיקים סמים קלים לצורך שימוש עצמי הם אנשים נורמטיביים לחלוטין. בעידן שבו אנו נמצאים כיום, כמות לא קטנה מהתושבים במדינת ישראל משתמשים בסמים קלים לצורך שימוש אישי. לכן באמצעות ייצוג מקצועי של עורך דין פלילי תוכלו לצאת לחופשי בתוך זמן קצר וללא סכנה של פתיחת תיק פלילי או משהו בסגנון. ברוב המקרים מערכת בתי המשפט באמצעות ייצוג נכון של הנאשם מבינה כי מדובר במקרה שולי שאסור להקשות בו, ולכן אתם חייבים לפנות אל איש המקצוע שילווה אתכם לכל אורך הדרך עד אשר תחזרו להיות אנשים נורמטיביים פעם נוספת.

במקרה של החזקת סמים קשים לשימוש עצמי הסיטואציה מן הסתם קצת יותר סבוכה, ומערכת בתי המשפט ברוב המקרים אינה מקלה ראש בנושא הזה. אך ברגע שיוסבר מעל דוכן בית המשפט כי הנאשם איננו גרם לנזק לסביבה, העונש יוכל להיות הרבה פחות משמעותי ובתוך זמן קצר תוכלו שוב לצאת לחופשי. ייצוג משפטי הולם של עורך דין פלילי ממולח יכול לעשות את כל ההבדל, בטח בנושא סבוך וקשה כמו החזקת סמים קשים לצריכה אישית. פסקי דין סחר בסמים מראים בכל הזדמנות את ההבדלים בין פסקי דין של נאשמים בייצוג עצמי ובין פסקי דין של נאשמים בייצוג של עורך דין פלילי מנוסה. אל תיקחו סיכון כאשר זה מגיע לעתיד שלכם!

 

סוגי עבירות נוספים הקשורות לסמים

כמובן שישנם סוגים נוספים של עבירות הקשורות לסמים, כאשר החזקה עצמית זוהי ברוב המקרים העבירה הפשוטה והקלה ביותר. עבור עבירות אחרות שאינן קשורות להחזקה לצריכה עצמית עונשי המאסר הינם גדולים ומשמעותיים הרבה יותר, כאשר המקסימום הקבוע בחוק הינו 25 שנות מאסר. אך לא רק מאסר נמצא על הפרק, כאשר גם שלילת רישיון הנהיגה, שלילת הדרכון על מנת למנוע מכם לצאת מהארץ וחליטת רכוש – כל האופציות הללו נמצאות על הפרק.

בתי המשפט במדינת ישראל כמו בעולם כולו אינן מקלות ראש בכל הקשור אל עבירות הקשורות לסמים. תוכלו לראות זאת בעיון קצר על פסקי דין סחר בסמים המראים את העונשים הכבדים שמוטלים על נאשמים רבים במישור הזה.

לכן נסביר שוב את החשיבות של פנייה אל עורך דין פלילי על מנת שיספק לכם מעטפת הגנה, וייצג אתכם בצורה נאמנה ומקצועית מול מערכת בתי המשפט. טיעון טוב יכול לסתור לא מעט האשמות, ורק עורך דין פלילי שחי ונושם את נושא הסמים יוכל לסייע לכם להביא את הטיעונים הללו. לכן אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר כאשר זה מגיע לבחירת עורך הדין שילווה אתכם אל מול מערכת בתי המשפט ורשויות האכיפה במדינת ישראל. חשוב שתבינו כי גם אם הכול נראה שחור, בסופו של דבר תמיד יש דרך אחרת שבאמצעותה תוכלו לצאת לחופשי ולהתחיל חיים חדשים.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עבירות ייצור סמים

פקודת הסמים המסוכנים, מגדירה אילו פעולות מהוות עבירות סמים, פעולות כגון: ייצור, הכנה, הפקה, החזקה, סחר, ייבוא וייצוא של סמים. הפקודה מפרטת גם מהם החומרים

סמים לצריכה עצמית

על פי פקודת הסמים בישראל, חל איסור על אספקת סמים לצריכה עצמית, ללא אישור מתאים (קרי: אישור לאחזקת קנאביס רפואי, למשל). אדם הנתפס עם סמים,

אי הפללה בקנאביס

משמעותה של אי הפללה היא התייחסות מקלה לעבירה מסוימת, ובהקשר של אי הפללה בקנאביס – הכוונה הינה למקרה של צריכה עצמית של קנאביס. הצעת החוק

תפיסת סמים שיובאו מחו"ל

בעיית הסמים היא בעיה מוכרת ביותר, ולצערנו היא רווחת במיוחד במדינת ישראל. משטרת ישראל פועלת רבות על מנת למגר את תופעת ייבוא הסמים והסחר בסמים,

חילוט רכוש בעבירות סמים

אחד האמצעים המשמעותיים ביותר שבית המשפט עשוי לעשות בו שימוש נגד מי שביצע עבירות סמים, הוא לחלט רכוש השייך לו לטובת אוצר המדינה. יש מקרים

עבירת תיווך בעסקת סמים

פקודת הסמים המסוכנים התשל"ג 1973 עוסקת בכלל ההיבטים של העיסוק בסמים. הפקודה מגדירה במפורש את הענישה אשר מי שעוסק בתיווך בעסקת סמים עלול לספוג. מדובר