עורך דין פלילי בתל אביב

לחוק העונשין במדינת ישראל ישנו תפקיד חשוב מאוד והוא שמירה על הזכויות והבטחון של כל אדם ואדם. כחלק מכך חוק העונשין מציג בתוכו עבירות של פגיעה באדם (עבירות אלימות) או רכשו ואת העונש עליהן. אך, עם זאת החוק הוא סבוך ומלא בתת סעיפים שונים ולכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ מעורך דין פלילי מומחה. כאן בנבחרת המשפטית מוצג כל המידע על החשיבות שבבחירת עורך דין פלילי בתל אביב.

מהם השירותים שניתן לקבל מעורך דין פלילי בתל אביב?

עורך דין פלילי מקצועי מתמחה הן בחוק העונשין ובחוקי הדין הפלילי הנלווים אליו והן בהליך הפלילי עצמו. לכן את השירותים שעורך דין פלילי בתל אביב מציע ניתן  לחלק לפי שלבי ההליך הפלילי.

 

ייעוץ ראשוני

היעוץ יכול להתקיים לפי הצורך של הלקוח. בין אם מדובר באדם שזומן לחקירה ורוצה לערוך פגישת ייעוץ טרם ההגעה לחקירה או באם מדובר על אדם אשר רוצה להגיש תלונה על מעשה פלילי ורוצה להבין מהן הזכויות שלו.

 

בשלב המעצר והחקירה

נאשמים רבים בעבירות פלילים מגלים על האשמה שלהם בשלב בו המשטרה וגופי הביטחון מבצעים הליך של מעצר. במקרים אלו, לכל נאשם יש את הזכות להתייעץ עם עורך דין לאחר מעצרו וזאת כדי להבין באופן מלא את האשמות כנגדו ואת ההליך המשפטי.

בשלב המעצר עורך הדין הפלילי בתל אביב ינסה להבין מהן הראיות הקיימות כנגד הלקוח שלו וינסה לשחרר אותו מן המעצר בערבות. ללא פעולה זו של עורך הדין, הנאשם עשוי להישאר במעצר עד לתום התהליכים המשפטיים.

 

הגשת כתב האישום

לאחר ביסוס החשדות כנגד הנאשם, המשטרה מחליטה האם יש ביסוס ראייתי להעביר את התיק לפרקליטות. בשלב הזה מגיעה החלטת הפרקליטות על הגשת כתב אישום.

בשלב זה לעורך הדין ישנם תפקידים חשובים, הראשון הוא הבנה של הסעיפים השונים של כתב האישום. נוסף לכך, מגיע גם הניסיון לשנות ולהוריד את סעיפי האישום. למשל הורדת האישומים מרצח להמתה בנסיבות של אחריות מופחתת. בנוסף לכך, זהו השלב לסגור עסקת טיעון. בדרך כלל מדובר בעסקאות המועילות לשני הצדדים וחוסכות את עלויות וטרחת המשפט.

עורך דין פלילי בתל אביב
עורך דין פלילי בתל אביב

המשפט

במידה והוחלט על הגשת כתב אישום ולא נסגרה עסקת טיעון, בשלב הזה יפתח המשפט. במהלכו שני הצדדים (הפרקליטות ועורך דינו של הנאשם) ידרשו להציג הוכחות לביצוע העבירה או לאי ביצועה.

בדרך כלל הליך המשפט הינו הליך ארוך מאוד, עם עדויות וראיות רבות. רוב, העבירות המבוצעות אינן שחור או לבן ובדרך כלל ההרשאה או הזיכוי מגיעים מתמליל של ראיות המוגשות יחד. במהלך כל ההליך המשפטי, עורך הדין מלווה את הנאשם ודואג לכך שזכויותיו אינן נפגעות, כמו גם להוכיח את חפותו של הלקוח שלו.

 

ערעורים

במקרים בהם פסק הדין במשפט אינו עולה תואם את הציפיות של הנאשם, הוא יכול להגיש ערעור לבית הדין. תהליך זה נעשה באמצעות עורך דין פלילי.

 

סוגי עבירות שמשרד עורכי דין פליליים מטפל בהן

רשימת העבירות מכילה בתוכה את כלל העבירות המוגדרות תחת חוק העונשין, דוגמאות לעבירות פליליות הינן –

  1. עבירות אלימות – עבירות של תקיפה, תקיפה בנסיבות מחמירות, אלימות משפחה ואף עבירות של רצח, סחיטה והצתה.
  2. עבירות סמים – מכירה, החזקה של סמים מסוכנים, ייבוא או יצוא של סמים מסוכנים.
  3. עבירות מין – הטרדה מינית, אונס ובעילה אסור.
  4. עבירות רכוש – גניבה, פריצה או השחתה.

 

באיזה שלב חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי?

ישנה חשיבות מרבית לצורך של אדם לא להפליל את עצמו ולא לגרום נזק להליך המשפטי נגדו. במקרים רבים חשודים מודים או מספרים פרטים לא נכונים או כאלו שמפלילים אותם גם במקרה שהם חפים מפשע. לכן, אם זומנתם לחקירה או נעצרתם פנו בהקדם לעורך דין פלילי בתל אביב.

 

היסוד העובדתי והיסוד הנפשי

כדי להבין את החשיבות שבייעוץ משפטי הולם מעורך דין פלילי בתל אביב, צריך להבין את דרישת החוק לביסוס של עבירה פלילית. לצורך הביסוס יש להוכיח קיומם של שני יסודות, היסוד העובדתי והיסוד הנפשי.

 

היסוד העובדתי

מדובר בעובדות המקשרות בין הנאשם למעשה. לדוגמה במקרה של רצח, צריכה להיות הוכחה שהנאשם נמצא בזירת האירוע במהלך המקרה או שהכלי הרצח נמצא בידו.

 

היסוד הנפשי

לעומת זאת, היסוד הנפשי הינו ההבנה של המעשה והכוונה או אי הכוונה לעשותו. ניקח שוב את המקרה של רצח. במקרה זה, ישנה חובה להוכיח כי הייתה כוונה ואף תכנון של ביצוע הרצח.

 

ההוכחה של שני יסודות אלו הינה הבסיס והקושי שעומדים בפני הפרקליטות. עם זאת, גם ההפרכה של קיומם של היסודות הללו הינה המשימה והקושי של עורך הדין הפלילי המייצג את הנאשם. לכן, חשוב לא רק להיות מיוצג על ידי עורך דין אלא גם לבחור בעורך דין מקצועי ומומחה.

 

עורך דין פלילי בתל אביב, גם כשאתם הקורבן של המעשה

חשוב לשים לב, ישנם מקרים רבים בהם גם לקורבן כדאי להתייעץ עם עורך דין. בין אם בשביל הכוונה וייעוץ בעת הגשת התלונה ובין אם ליווי במהלך המשפט והעדות של הקורבן. ישנם מקרים, כמו לדוגמה, סחיטה באיומים, בהם עורך דין פלילי בתל אביב ידע לטפל באירוע הסחיטה ולערב את רשויות החוק באופן הטוב והמהיר ביותר. בכך למנוע את הפגיעה בקורבן ולנטרל את האיום של הסוחט.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עורך דין מעצרים

מעצר משטרתי הינו חוויה לא נעימה ידועה לכל. כאשר נעצר אדם ישנם חוקים ברורים על התנהלות המעצר ואורכו. על מנת לוודא את שזכויותיו של הנעצר

עורך דין פלילי בבני ברק

במידה וראיתם את הסדרה המדריך לרוצח אתם יכולים להבין שכל אדם, אפילו המשכיל והנורמטיבי ביותר עשוי להיות מעורב בעבירה פלילית. כמובן שמדובר על סדרה המגזימה

עורך דין פלילי ברמת גן

עורך דין פלילי הינה אחת ההתמחויות המרתוק ביותר הקיימות בתחום המשפט ועריכת הדין. מדובר במקבץ חוקים רחב, הכולל בתוכו דקויות של נסיבות, מקרים וסיפורים אנושיים.

עורך דין פלילי בראשון לציון

הדין הפלילי הינה אחת ההתמחויות המרתקות ביותר הקיימות בעולם עריכת הדין. מדובר בתחום רחב מאוד הכולל בתוכו מספר רב של סעיפי חוק, מקרים מעניינים ואירועים

עורך דין פלילי בפתח תקווה

עורך דין פלילי הוא גורם המקצוע המתמחה בכל הנוגע למשפט והחוק הפלילי בישראל, בדגש על חוק העונשין וההליך הפלילי. באתר שלנו – הנבחרת המשפטית תוכלו