עורך דין פלילי בראשון לציון

הדין הפלילי הינה אחת ההתמחויות המרתקות ביותר הקיימות בעולם עריכת הדין. מדובר בתחום רחב מאוד הכולל בתוכו מספר רב של סעיפי חוק, מקרים מעניינים ואירועים שונים. בתוך כך, חשוב מאוד לדעת לבחור נכון עורך דין פלילי בראשון לציון, כך שתקבלו ייצוג הולם וטוב. כאן תוכלו לקרוא על החשיבות שבייצוג הולם של עורך דין ומה חשוב לדעת כשבוחרים עורך דין פלילי בראשון לציון.

מהו התפקיד של עורך דין פלילי בראשון לציון?

עורך דין פלילי מייצג נאשמים, עדים וקורבנות של עבירות פליליות. התפקיד העיקרי של עורך הדין הפלילי בראשון לציון הינו לשמור על זכויותיהם של המיוצגים שלו ובתוך כך להוכיח את חפותם ולדאוג לעשיית דין צודק. התפקידים המוכרים ביותר של עורך דין פלילי הם בהגנה על חשודים ונאשמים בפלילים והדבר נכון לאורך כלל ההליך הפלילי ואף לאחריו.

 

שלב המעצר והחקירה

השלב הזה הינו אחד השלבים הקריטיים ביותר לאדם החשוד בפליליים. בשלב זה החוקרים מנסים לגרום לנאשם להודות במעשיו. וכמו שרובנו יודעים ועם כל הצער שבדבר, ישנם גם מקרים בהם אנשים חפים מפשע מודים בהאשמות בשל חשש או רצון לקבל עסקת טיעון טובה.

בשלב הזה עורך הדין הפלילי ישמור על הזכויות השונות של החשוד, בהליך המעצר עצמו ובמהלך החקירות. כמו כן, עורך הדין ידאג לאסוף ראיות שיוכיחו כי הנאשם חף מפשע.

 

שלב הגשת כתב האישום

לאחר סיום החקירה, המשטרה מעבירה את הראיות וההמלצות שלה לפרקליטות אשר יכולה מצידה לבחור להגיש כתב אישום כנגד החשוד בעבירה. בשלב הזה לעורך הדין הפלילי ישנו תפקיד משמעותי בניסיון למנוע את הגשת כתב האישום, בהשגת עסקת טיעון או בהוכחת החפות של החשוד.

 

שלב המשפט

במידה וכתב האישום מגיע לידי הליך משפטי, תפקידו של עורך הדין הפלילי הינו ייצוג של הנאשם לאורך כלל הליך המשפט ולדאוג שהזכויות של הנאשם למשפט הוגן לא יפגעו.

עורך דין פלילי בראשון לציון
עורך דין פלילי בראשון לציון

ערעורים

במקרים רבים, ואף שנים לאחר קבלת גזר הדין, ניתן להגיש בקשה לערעור על גזר הדין או הגשה של קיצור מאסר.

 

מהן עבירות פליליות?

עבירה פלילית מוגדרת לפי חוק העונשין של מדינת ישראל ומתלווה אליה מספר חוקים נוספים אשר חוקקו לאורך השנים. בתוך כך ובתור הגדרה מופשטת ביותר עבירות פליליות הינן עבירות בהן הייתה פגיעה או ניסיון לפגיעה בגופו, רכושו, כבודו וזכויותיו האחרות של אדם, קבוצה ואף של המדינה כולה.

בתוך רשימת העבירות הפליליות שעורך דין פלילי מראשון לציון עוסק בהן ניתן למנות עבירות אלימות, הטרדה מינית, עבירות של סחיטה, עבירות רצח, עבירות נשק ועוד עבירות רבות נוספות.

 

מי חייב לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בראשון לציון?

רבים מאמינים שעבירות פליליות הינן נחלתם של עבריינים בלבד, אך ישנם מקרים רבים בהם אנשים "מן השורה" נאשמים בביצוע עבירות פליליות. כמו כן, מקרים רבים של ביצוע עבירה מתרחש בשל נסיבות חריגות הגורמות לביצוע עבירות שונות.

בעקרון אין חובה להיות מיוצג על ידי עורך דין, אך החוק שהוא מסמך משפטי ארוך וסבוך מכיל בתוכו הרבה מאוד סעיפים אשר משנים את חומרת המעשה ואת הנסיבות לו וכתוצאה מכך גם את העונש המקסימלי שהשופט יכול לגזור על הנאשם. לכן, חשוב מאוד, בכל מקרה שבו אדם חשוד בביצוע עבירה פלילית עליו לפנות לייעוץ וייצוג של עורך דין פלילי בראשון לציון.

 

כיצד לבחור עורך דין פלילי שיתאים לי?

בחירת עורך דין פלילי בראשון לציון הינה ההחלטה החשובה ביותר שכל נאשם בפלילים צריך לעשות. מדובר בהחלטה שצפויה להשפיע על העתיד של הנאשם ושל התיק הפלילי שלו.

השלב הראשון בבחירת עורך דין הוא בחינת הידע והניסיון שיש לאותו עורך דין בתחום הנדרש לכם. כפי שתיארנו ישנן עשרות רבות של עבירות פליליות שונות. כל עבירה שונה באלמנטים המגדירים אותה, באלמנטים של העונש ובתת סעיפים הקיימים באותו חוק.

עורך דין המתמחה בתחום ספציפי מכיר את החוק על בוריו, כולל התיקונים אשר המחוקקים בוחרים להוסיף לחוק המקורי. כמו כן, לעורך דין המתמחה בתחום הספציפי שדרוש לכם יש ניסיון וידע על דרך הפעולה של התביעה הציבורית והכרה עם כל הפרטים הקטנים אשר יכולים לעזור לכם בהליך הפלילי.

השלב השני בבחירת עורך דין פלילי היא בחינה של משרד עורכי הדין בו הוא עובד. בדרך כלל, כלל שמשרד עורכי הדין גדול יותר, כך לאותו משרד יש עובדים ומתמחים רבים יותר זאת בנוסף ליכולת כלכלית רבה. החשיבות של המשאבים של משרד עורכי הדין מגיע מהצורך שלכם לייצוג הולם, איכותי ומקצועי. ככל שלמשרד עורכי הדין יש תקציב ומשאבים רבים יותר, כך הוא יוכל להשקיע זמן ומשאבים רבים יותר בתיק שלכם.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עורך דין מעצרים

מעצר משטרתי הינו חוויה לא נעימה ידועה לכל. כאשר נעצר אדם ישנם חוקים ברורים על התנהלות המעצר ואורכו. על מנת לוודא את שזכויותיו של הנעצר

עורך דין פלילי בתל אביב

לחוק העונשין במדינת ישראל ישנו תפקיד חשוב מאוד והוא שמירה על הזכויות והבטחון של כל אדם ואדם. כחלק מכך חוק העונשין מציג בתוכו עבירות של

עורך דין פלילי בבני ברק

במידה וראיתם את הסדרה המדריך לרוצח אתם יכולים להבין שכל אדם, אפילו המשכיל והנורמטיבי ביותר עשוי להיות מעורב בעבירה פלילית. כמובן שמדובר על סדרה המגזימה

עורך דין פלילי ברמת גן

עורך דין פלילי הינה אחת ההתמחויות המרתוק ביותר הקיימות בתחום המשפט ועריכת הדין. מדובר במקבץ חוקים רחב, הכולל בתוכו דקויות של נסיבות, מקרים וסיפורים אנושיים.

עורך דין פלילי בפתח תקווה

עורך דין פלילי הוא גורם המקצוע המתמחה בכל הנוגע למשפט והחוק הפלילי בישראל, בדגש על חוק העונשין וההליך הפלילי. באתר שלנו – הנבחרת המשפטית תוכלו