עורך דין עבירות רכוש

לזכותו של הפרט לבעלות על רכושו ישנו מעמד חוקי יוצא דופן בספר החוקים של מדינת ישראל. החוק בישראל שואף למנוע מצב שבו כל אדם חש כי הוא רשאי לקחת מידי זולתו את רכושו מבלי שידרש לתת את הדין על מעשיו אלו.

אי לכך, העונשים הקבועים בחוק העונשין עבור עבירות רכוש נוטים להחמיר עם מבצעיהן, והם עשויים להגיע גם עד 20 שנות מאסר. לכן, במידה ואתם נחשדים או נאשמים בביצוע עבירות רכוש, חשוב לפנות ללא דיחוי להתייעצות מול עורך דין עבירות רכוש.

באילו סוגי תיקים עורך דין עבירות רכוש מטפל?

בחוק העונשין הישראלי מוגדרים כמה סוגים של עבירות רכוש המקובצים במספר קטגוריות מרכזיות. אלו הן סוגי העבירות שעורך דין עבירות רכוש מוסמך לייצג וללוות חשודים ונאשמים בביצוען:

עבירת גניבה עבירות גניבה הינן עבירות שנוגעות למעשים של נטילת רכוש של אדם אחר, בין אם מדובר על נכסים פיזיים או אמורפיים, וכל עוד מדובר על נטילתם ללא הסכמת בעליהם החוקיים או ידיעתם. עבירות גניבה למעשה נחשבות כמעשה הנעשה במרמה ומתוך היעדר תום לב, כלומר – מתוך רצון להחרים את הרכוש שנלקח באופן קבוע מידי בעליו החוקיים.
עבירת שוד עבירות שוד הין עבירות גניבה לכל דבר ועניין, אשר במסגרתן מבוצע שימוש בפעולות אלימות או באיום לביצוע מעשי אלימות למטרת השלמת הגניבה.
עבירת "מעין גניבה" זהו מינוח כללי המאגד תחתיו עבירות ממגוון סוגים הנסובות סביב נטילת רכוש, נכס או משאבים כלשהם ללא הסכמה מדעת של בעליהם, בנסיבות שהן שונות במהותן מהמקרה של עבירות גניבה מהסוג ה"רגיל". עם העבירות המוכרות יותר בקטגוריית עבירות "מעין גניבה" ניתן למנות: עבירת גניבת מים, גניבת חשמל או נטילת גז במרמה, ניתוק חפצים ומכשירים מנכס נדל"ן לשם גניבתם, העלמת צוואה, וכיוצא באלו.
עבירת פריצה ועבירת התפרצות במצב בו לצד ביצוע מעשה הגניבה מתבצעת גם חדירה לשטחו הפרטי של אדם או ארגון כלשהו ללא קבלת הסכמתם מבעוד מועד, וכשהדבר נעשה תוך הפעלת כוח – מדובר על עבירות רכוש מסוג עבירת פריצה. במקרה בו מדובר על חדירה לשטח פרטי ללא אישור אך הדבר מתבצע מבלי שהופעל כוח לשם כך – העבירה תסווג כעבירת התפרצות.
עבירת גניבת כלי רכב אלו הן עבירות רכוש מסוג גניבה אשר מערבות מעשי גניבה של רכבים מידיהם של בעליהם וללא אישורם. קטגוריית עבירות רכוש זו מטפלת גם בעבירה של גניבת חלקי רכבים, עבירות פריצה לרכבים, וכן עבירות מסחר בכלי רכב.

מדוע חשוב לממש את זכותכם לייעוץ עם עורך דין עבירות רכוש בהליך הפלילי

היה ונקראתם להגיע לחקירה משטרתית או לדיון בבית המשפט על רקע חשד למעורבותכם לכאורה בביצוען של עבירות רכוש, אין ברירה אלא להסתייע בשירותיו המקצועיים של עורך דין עבירות רכוש עתיר ניסיון. עורך דין פלילי כאמור לעיל, המתמחה בליווי וייצוג של לקוחות בתיקי עבירות רכוש, יוכל לייעץ לכם כיצד לפעול לאורך כל שלבי ההליך הפלילי, ולסייע לכם להתנהל בתבונה אל מול גורמי האכיפה והמשפט המעורבים בהליך הפלילי.

עורך דין עבירות רכוש
עורך דין עבירות רכוש

זימון לחקירה משטרתית בחשד לעבירות רכוש – זה יכול לקרות לכל אחד

גם אם העבר הפלילי שלכם הוא ללא רבב ולא העלתם על דעתכם אי פעם גניבה מכל סוג שהוא, עליכם לדעת שישנם תרחישים שונים שבהם אדם עלול להיחשד בביצוען של עבירות רכוש, גם כאשר הוא חף מפשע. תרחיש כזה מתאפשר כאשר רכוש גנוב מוסתר בביתו או בכליו של אדם מבלי שידע על כך, או כאשר יש מי שטוען כי אדם היה מעורב בביצוען של עבירות רכוש שלא הוא ביצע.

למרבה הצער, מקרים כאלו מתרחשים מעת לעת גם בחייהם של אזרחים ישרים ושומרי חוק.

 

על חשיבות הפניה לעורך דין עבירות רכוש בתיקי עבירות רכוש

עבירות רכוש נחשבות בראי החוק והמשפט בישראל כעבירות פליליות בדרגת חומרה גבוהה, היות ומדובר בעבירות בעלות פוטנציאל לערעור תחושת הביטחון האישי של תושבי המדינה.

לכן ההשלכות האפשריות של הרשעה בביצוע עבירות רכוש עבור הנאשם, עשויות להיות מרחיקות לכת. למרבה המזל, התייעצות עם עורך דין פלילי עם מומחיות בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות רכוש, יכולה לחולל הבדל משמעותי באופן התנהלות ההליך ובאופן בו הוא מסתיים.

 

הסתבכתם בעבירות רכוש? כך עורך דין עבירות רכוש יכול לסייע

היה ונקלעתם למצב של חשד או אישומים בביצוע עבירות רכוש, חשוב מאוד שתדעו כי ישנה חשיבות מכרעת לפניה לגורם מקצועי שיספק לכם סיוע משפטי אישי. הגורם הזה הוא למעשה עורך דין עבירות רכוש, שהוא כאמור לעיל, עורך דין פלילי לכל דבר ועניין שהתחום בו הוא התמחה וצבר את ניסיונו המקצועי, הוא תיקי עבירות רכוש.

מן הראוי להזכיר בהקשר זה כי חשוב להיוועץ בעורך דין עבירות רכוש מיומן כבר החל משלביו הראשונים של ההליך הפלילי שלכם, וזאת על מנת שתוכלו להיות ערוכים ומתודרכים מבעוד מועד לאינטראקציה הצפויה לכם מול חוקרי המשטרה וגורמי המשפט השונים.

היערכות מוקדמת בהכוונתו של עורך דין עבירות רכוש, היא למעשה מה שיסייע לכם לשמור על הזכויות שלכם בהליכים הפליליים בהם אתם מעורבים, ולצמצם את הפגיעה בשמכם הטוב ובחירותכם למינימום האפשרי בהתחשב בנסיבות הקיימות.

איך להתכונן לקראת חקירה במשטרה.

 

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפי, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

גרימת נזק לרכוש

על פי זכויות האדם, לכל אדם יש את הזכות להחזיק ברכוש בבעלותו ולאף גורם אין את הזכות לגרום נזק לאותו רכוש. לצורך שמירה על זכות

עבירות רכוש – העונשים הקבועים בחוק

עבירות רכוש והעונשים הקבועים בחוק בצידן, הם נושאים המעסיקים אנשים רבים במדינת ישראל. בין אם נפגעתם מעבירות רכוש ובין אם אתם נחשדים או נאשמים בביצוע