עורך דין חוזים מומלץ 

כאשר אנו מחפשים עורך דין חוזים , אל לנו להשתמש בחיפושים כלליים כמו עורך דין בירושלים או עורך דין טוב כי המטרה אליה אנחנו מכוונים בסופו של היום היא למצוא עורך דין שמתמחה בענייני חוזים, ויוכל לעזור לנו גם הם הוא נמצא קצת רחוק מאיתנו, כי כאשר מוצאים את העורך דין הנכון, נסכים לנסוע גם עד הירח. 

כיום, כמעט כל החלטה חשובה כרוכה בחוזה. בין אם מדובר בחוזה עבודה דרקוני או חוזה שכירות שהוא רחוק מלהיות סטנדרטי, עורך דין חוזים יוכל לעזור לנו להגיע להחלטות נבונות. אז מה הוא עורך דין חוזים ומתי נצטרך אותו? יצאנו לבדוק.

 

מה עושה עורך דין חוזים

עורך דין חוזים, כשמו, מתעסק בחוזים ודיניהם. כלומר, עורך דין חוזים אחראי לכל מה שמשתמע מחוזים החל בכתיבתם, אכיפתם ובמיוחד במקרה של תביעה כתוצאה מהפרת סעיף. לעורך דין חוזים ישנם 2 תפקידים מרכזיים. ראשית הוא אחראי לכתיבת החוזה, ושנית יהיה עורך דין החוזים אחראי על שמירה ואכיפת התנאים המצוינים בחוזה הכתוב.

כתיבת החוזים יכולה להיות עסק מאתגר, שכן ישנם מגוון רחב של סוגי חוזים, החל מחוזי נדלן ועד לחוזי עבודה. ישנם עורכי דין המתמחים בכתיבת חוזי עבודה וישנם עורכי דין המתמחים דווקא בכתיבת חוזי מכר מקרקעין ותחומי הנדלן.

 

מתי צריך עורך דין חוזים

ישנם המון מקרים בהם  נצטרך להיעזר בשירותיו של עורך דין חוזים. ישנם מקרים משמחים כמו פתיחת עסק וכתיבת חוזי עבודה לעובדים החדשים או כתיבת חוזה להשכרת הדירה להשקעה שקנית, אך ישנם מקרים נעימים פחות כמו תביעה על הפרת חוזה. עתה נתמקד ב-2 דוגמאות, אחת טובה ואחת פחות.

 

עורך דין חוזים לכתיבת חוזה עבודה

אז סוף סוף הגיע הרגע, הלכת לרשם החברות, בחרת שם מדליק לחברה, השכרת משרד, רכשת ציוד והתחלת במסע לגיוס עובדים, אבל על איזה חוזה תחתים אותם? הרי אין לך ידע בדיני עבודה, לא? לשם כך תצטרך לשכור את שירותיו של עורך דין חוזים, בעדיפות לאחד בעל ניסיון בדיני עבודה בכלל ובכתיבת חוזי עבודה בפרט.

בעת הפגישה הראשונית עם עורך הדין הוא יבקש ממך פרטי לגבי השכר שאותו תרצה לשלם לעובדייך על תפקידים שונים ושנית ישאל אותך איך תרצה "להגן" על עצמך מבחינה חוזית. כלומר, האם תרצה להוסיף סעיף סודיות? או סעיף אי תחרות? לאחר ההחלטה יחל עורך הדין בכתיבת החוזה תוך התחשבות בדיני עבודה וברצונות האישיים שלך, ולאחר כתיבת החוזה הוא יעביר אותו אלייך לאישור.

 

עורך דין חוזים לתביעת הפרת סעיף

אז לאחר שעורך דין החוזים החזי ק לכם את היד כל הדרך להחתמת העובדים בעסק, אתם מתקשרים אליו מסיבות פחות נחמדות. אחד העובדים הפר את סעיף הסודיות או אי התחרות וכעת אתם מעוניינים לתבוע אותו על הפרת החוזה. עורך דין החוזים יכין כתב תביעה מסודר וישאל אתכם האם תרצו להגיע לפשרה מחוץ לבית המשפט במידה והצד הנתבע יהיה מעוניין בכך, ואם כן מה גובה הפשרה אליה אתם מכוונים, ולפי תשובתכם ימשיך בהליך התביעה.

עורך דין חוזים

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך