למה צריך עורך דין בעת בחינת נכס לקנייה?

רכישת בית היא אחת ההשקעות המשמעותיות ביותר שתבצעו במהלך חייכם. זהו כמובן דבר מרגש ומשמח, אבל לעיתים גם עלול להלחיץ – במיוחד בכל הנוגע לעניינים משפטיים. זו הסיבה שהשימוש בעורך דין כאשר אתם בוחנים נכסים לקנייה הוא חיוני ביותר. אז מהם הדברים שעורך דין יכול לעזור לכם בהם בעת חיפוש דירות לרכישה, ומדוע מומלץ להיעזר בו?

 

מומחיות משפטית

לעורך דין שמתמחה בדיני מקרקעין יש את המומחיות המשפטית להדריך אתכם בתהליך הרכישה, בחירת הנכס וכדומה. יש להם ידע נרחב בחוקים ובתקנות של עסקאות נדל"ן והם יכולים לספק לכם ייעוץ וליווי משפטי לאורך כל התהליך, מחיפוש הדירה ועד קבלת המפתחות.

עורכי דין מומחים יכולים גם לעיין ולפרש מסמכים משפטיים שונים שקשורים לרכישת הבית, כגון הסכם רכישה, שטר הבעלות, הסכם משכנתא וכדומה. הם יוכלו לייעץ לכם בכל נושא משפטי ולעלות על כל בעיות פוטנציאליות שעלולות להתעורר. אם אתם מחפשים עורך דין נדל"ן מומחה, כנסו אל האתר www.maorlevilaw.co.il.

 

בדיקת נאותות של הדירה

בעת רכישת בית, חשוב לבצע בדיקת נאותות של הדירה על מנת לוודא שאין בעיות משפטיות שעלולות להשפיע על הרכישה. בעוד בעת צפייה בדירה פוטנציאלית לרכישה אתם תבחנו את הנראות, העיצוב, גודל הדירה ודברים נוספים- עורך הדין יוכל לסייע לכם בביצוע בדיקת נאותות על מנת לוודא שלא נותרו חובות שונות שעשויות להשפיע על הרכישה. עורכי דין יוכלו גם לבדוק את מגבלות השימוש בקרקע, ההיתרים של הנכס ועניינים משפטיים אחרים שעלולים להשפיע על הערך שלו ותהליך הרכישה.

 

ביצוע משא ומתן

עורך דין מומחה יוכל לנהל משא ומתן בשמכם עם המוכר או עורך הדין שלו וזאת כדי להבטיח שתקבלו את העסקה הטובה ביותר שאפשר, מבחינת מחיר ותנאים. הם יוכלו לעיין בהסכם הרכישה ולייעץ לכם לגבי התנאים וההגבלות הנוחים ביותר. הם יוכלו לעזור לכם גם להשוות בין נכסים שונים ולהציע לכם את העסקה הכי מוצלחת. בעת ניהול משא ומתן עם המוכרים של הנכס הם יוכלו לתקן סעיפים מסויימים, להוסיף שינויים וזאת כדי להגן על הזכויות והאינטרסים המשפטיים שלכם.

 

סגירת הסכם וחתימה

אם בחנתם את הנכס והוא יאה בעיניכם הן מבחינת הצרכים שלכם והן מבחינת המשתנים המשפטיים, אתם תוכלו להגיע אל המעמד הסופי של סגירת ההסכם. שלב זה כרוך בחתימה על מסמכים משפטיים רבים. עורך דין מומחה יוכל לייצג אתכם במעמד הסגירה כדי לוודא שכל הדרישות החוקיות מתקיימות ושלהעברת הבעלות יש תוקף משפטי.

 

הגנה חוקית

שימוש בעורך דין בעת בחינת נכס ורכישתו יכולים לספק הגנה משפטית עתידית מפני כל מחלוקת עתידית או סוגיות משפטיות שעלולות לצוץ לאחר הרכישה. אם אכן מתעוררות בעיות שכאלה, עורך הדין שבחרתם יכול לייצג אתכם בבית המשפט ולהגן עליכם.

נכס לקנות

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
נכס לקנות

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך