עורך דין סמים

בישראל של ימינו השימוש בסמים והסחר בסמים עדיין נחשבים כעבירות פליליות. אדם בישראל הנאשם בעבירת סמים צפוי לעונשים חמורים. אולם בעזרת עורך דין סמים, שהוא עורך דין פלילי שתחום התמחותו הוא סביב ייצוג חשודים ונאשמים בעבירות סמים, ניתן במקרים רבים, להשיג הפחתה משמעותית בעונשים להם צפוי אזרח שהורשע בביצוע עבירות סמים.

בהתאם לכך, אם אתם חשודים או נאשמים בביצוען של עבירות סמים מכל סוג שהוא, עורך דין סמים הוא הכתובת עבורכם. במאמר שלפניכם נסביר איך לבחור עורך דין סמים מעולה, ומהם הדברים שחשוב לשים אליהם לב במידה ונקלעתם למצב ביש שבו אתם זקוקים לסיוע משפטי בעבירות סמים.

בואו נדבר רגע על פקודת הסמים המסוכנים

פקודת הסמים המסוכנים היא החוק שמנחה את גורמי האכיפה, החוק והמשפט במדינת ישראל, בכל הכרוך בטיפול בעבירות שימוש בסמים, מסחר בסמים והפצתם, גידול וייצור סמים. מקורה של פקודת הסמים המסוכנים הוא בחוקים מימי המנדט הבריטי, אולם עם הזמן, נוספו לה גם סעיפי חקיקה חדשים, שהותאמו לשינויים שחלו בעמדת המחוקק לנושא השימוש בסמים שונים בישראל.

כשמתנהלים הליכים כנגד אדם הנחשד בעבירות סמים, פקודת הסמים המסוכנים היא למעשה המסגרת החוקית שעליה התביעה מתבססת ובאמצעותה בית הדין הפלילי פוסק את עונשם של הנאשמים בעבירות סמים.

 

על החומרים הנחשבים כסמים בתחומי ישראל

סמים הינם חומרים שצריכתם גורמת לשינויים גופניים ורגשיים בקרב צרכניהם. שינויים אלו עשויים לגרור שלל שינויים בהתנהגות הפרט, בזמן היותו נתון להשפעתם של הסמים. אחד מן המאפיינים הידועים של שימוש בסמים לסוגיהם, הינו היותם ממכרים. מסיבה זאת, כמות הסם הנחוצה למשתמש בסמים תמיד נוטה לעלות.

 

איך מתייחס החוק לעבירות סמים בישראל?

החוק בישראל מתייחס בחומרה למי שנאשם בהחזקת סמים, שימוש בסמים, גידול סמים, ייצור סמים, החזקת סמים, יבוא וייצוא סמים, סחר בסמים ותיווך בעסקאות סמים. הדבר נכון במיוחד כאשר עסקינן במקרים של ייצור סמים או סחר בסמים.

מסיבה זו, עורך דין סמים יכול לסייע ביתר קלות למי שנאשם בהחזקת סמים בלבד. עם זאת, דווקא מי שנחשד / נאשם בעבירות סמים חמורות יותר, בהכרח נזקק לשירותיו של עורך דין סמים בדחיפות מרובה יותר, כפי שנסביר בהמשך.

עורך דין סמים
עורך דין סמים

מי זקוק לעורך דין סמים?

אדם הנתפס כאשר הוא מחזיק בסם כלשהו, עלול למצוא את עצמו נחשד או מואשם בהחזקה של סמים לשימוש אישי, או החזקה של סמים למטרות סחר. במקרה הראשון, ובעיקר בהינתן ההקלות אשר חלו בשנים החולפות ביחסן של רשויות החוק לעבירות אחזקת סמים לצריכה עצמית, העונש עשוי להיות קל יחסית.

עם זאת, אדם שנאשם והורשע בעבירת סחר בסמים עלול בכל זאת לשאת בעונשי מאסר כבדים, לצד קנסות וחילוט רכוש, באם ישנו חשד כי הרכוש של אותו אדם הושג על ידי סחר בסמים. יצויין כי למרות האמור לעיל, הקו בין שימוש אישי בסמים לבין סחר בסמים ידוע כקו דק במיוחד.

 

איך עורך דין סמים קשור לעניין?

עורך דין סמים הוא למעשה עורך דין פלילי בעל התמחות בעבירות סמים מסוגים שונים ובייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מסוג זה, מול רשויות האכיפה ובכללן משטרת ישראל וכן מול מנגנוני המשפט, אליהם עשוי להגיע אדם שהוגש כנגדו כתב אישום בגין עבירת סמים.

בכל הנוגע לטיפול בהליכים פליליים הנסובים סביב עבירות סמים, חשוב להכיר בעובדה שלא קיים תיק אחד שהוא זהה לחלוטין למשנהו. לכן ישנה חשיבות רבה לפנייה לליווי משפטי מקצועי של עורך דין סמים תותח, שיוכל לבחון את נסיבות המקרה שלכם ועל בסיסן, יגבש עבורכם קו הגנה שיגדיל את סיכוייכם לסיים את הסיפור במהירות ובמינימום נזק.

 

עורך דין סמים הוא כל ההבדל בין תיק שנסגר לתיק שנגמר במאסר

היה ונחשדתם או שנאשמתם בעבירת סמים כלשהי, דעו שהבחירה הנבונה ביותר שתוכלו לעשות היא לפנות להתייעצות עם עורך דין סמים עתיר ניסיון. ההיכרות של עורך דין סמים עם הסעיפים הרלוונטיים לעבירות סמים בחוק העונשין, לא תסולא בפז בכל הנוגע לצמצום סעיפי האישום המיוחסים ללקוח והשגת גזר דין שיטיב עם הלקוח גם בנסיבות המאתגרות ביותר.

 

כך תבחרו עורך דין סמים מעולה

בבחירת עורך דין סמים ישנה חשיבות מרובה לבחירה נבונה ומחושבת של איש המקצוע שיילווה אתכם. כחלק מהשיקולים שעליהם יש לתת את הדעת בבחירת עורך דין סמים, מומלץ לבחון את נושא הניסיון המקצועי של עורך הדין. עורך דין סמים חייב להיות מומחה בתחומו ומנוסה מאוד,

כדי שיוכל להוציא אתכם מן התסבוכת הפלילית שאליה נקלעתם. למרות שבכל מצב בית המשפט מכריע בתיקיהם של נאשמים בעבירות סמים על פי הדין הפלילי, ישנם מקרים רבים שבהם בקיאות יתרה ברזי החקיקה עשויה לעשות את ההבדל בין הרשעה לבין זיכוי של הנאשם.

 

מחפשים עורך דין סמים? חשוב להתרשם ממקור ראשון

בבחירת עורך דין סמים, יש מקום לתת משקל גם לנושא האינטראקציה האישית עם עורך הדין. בסופו של דבר, עורך הדין שתבחרו הוא האדם שיידרש להפעיל את התותחים הכי כבדים שלו כדי לפטור אתכם מההשלכות הפוטנציאליות של המעשים שעשיתם.

בהתאם לכך מאוד חשוב שתרגישו שיש לכם כימיה טובה עם עורך הדין שמולכם, ויכולת לתקשר איתו בגובה העיניים, ולהתייעץ עימו בכל שלב משלבי ההליכים. כמובן, הדרך הטובה ביותר להתרשם ממקור ראשון מיכולתו המקצועית של עורך דין סמים ומרמת השירות שהוא מעניק ללקוחותיו, היא להיפגש עימו פנים אל פנים. לכן הקפידו לבחור את עורך הדין הפלילי שייצג אתכם רק לאחר פגישת התייעצות מקצועית.

 

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפי, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עבירות ייצור סמים

פקודת הסמים המסוכנים, מגדירה אילו פעולות מהוות עבירות סמים, פעולות כגון: ייצור, הכנה, הפקה, החזקה, סחר, ייבוא וייצוא של סמים. הפקודה מפרטת גם מהם החומרים

סמים לצריכה עצמית

על פי פקודת הסמים בישראל, חל איסור על אספקת סמים לצריכה עצמית, ללא אישור מתאים (קרי: אישור לאחזקת קנאביס רפואי, למשל). אדם הנתפס עם סמים,

אי הפללה בקנאביס

משמעותה של אי הפללה היא התייחסות מקלה לעבירה מסוימת, ובהקשר של אי הפללה בקנאביס – הכוונה הינה למקרה של צריכה עצמית של קנאביס. הצעת החוק

תפיסת סמים שיובאו מחו"ל

בעיית הסמים היא בעיה מוכרת ביותר, ולצערנו היא רווחת במיוחד במדינת ישראל. משטרת ישראל פועלת רבות על מנת למגר את תופעת ייבוא הסמים והסחר בסמים,

חילוט רכוש בעבירות סמים

אחד האמצעים המשמעותיים ביותר שבית המשפט עשוי לעשות בו שימוש נגד מי שביצע עבירות סמים, הוא לחלט רכוש השייך לו לטובת אוצר המדינה. יש מקרים

עבירת תיווך בעסקת סמים

פקודת הסמים המסוכנים התשל"ג 1973 עוסקת בכלל ההיבטים של העיסוק בסמים. הפקודה מגדירה במפורש את הענישה אשר מי שעוסק בתיווך בעסקת סמים עלול לספוג. מדובר