עבירות סמים

סביר להניח כי במעגל האנשים הקרובים שלכם ישנם לפחות כמה וכמה אנשים המשתמשים בסמים: "רגילים", נורמטיביים, ללא כל עבר פלילי ושאינם עוסקים בשום דרך שהיא בסמים על מנת להרוויח כסף או לחזק שליטה כוחנית ועבריינית כלשהי. בין אם מתמימות וחוסר ידיעה של החוק ובין אם מניסיון לחמוק מבין אצבעותיו – החוק רואה את העוברים עבירה של שימוש בסמים באותו האופן: עד 3 שנות מאסר בפועל לרבות תשלומי קנסות כספיים, חילוט רכוש ופסילת רישיון נהיגה.

הבלבול הרב של הציבור לגבי הסוגיה והענישה בה נובע בעיקר נוכח העובדה כי כל מדינה מערבית מתייחסת למשתמשי הסמים שלה באופן שונה, כאשר לתמונה נכנסים גם מאמצי הלגליזציה והפתרונות הרפואיים הקיימים, שזוכים לעדנה מחודשת בשל יכולתם להשפיע משמעותית על בריאותו של החולה.

נ' היה בסך הכל בן 22 כשפתח את הדלת לשני חוקרי המשטרה. הם שאלו ותחקרו אותו ארוכות לגבי השימוש הקבוע שלו בחשיש וקנאביס ולחצו עליו למסור את שמות המוכרים. כך נחשפה תוך דקות רשת סחר ענקית המופעלת על ידי שני חברי ילדות המספקת סמים בעיקר לסטודנטים, שהמשטרה מנהלת אחריה חיפושים ארוכים מזה זמן רב.

מה העונש הצפוי למוכרים? האם הם יוכלו לטעון לנסיבות מקלות כדי להפחית בעונש? כיצד יעזור להם עורך הדין? מהי המדיניות של בתי המשפט כאשר מדובר בסמים קלים וקשים?

מהן עבירות סמים ומהי הענישה הקבועה בחוק?

עבירות סמים נחשבות לעבירות פליליות נפוצות מאוד בעולם כולו, כאשר החוק בישראל מתייחס בעיקר לסחר בסמים. זוהי עבירה שלמעשה תמיד מתבצעת ביודעין וכתוצאה מכך אין שום אפשרות לטעון לנסיבות משפטיות אחרות מקלות כמו טענת תום הלב. פקודת הסמים המסוכנים אף מחמירה את התייחסותה הרבה יותר וקובעת שאין רק לסחור בסמים, אלא חל איסור מוחלט גם לצרוך אותם, לייבא אותם או לתת אותם לקטינים.

העונש הקבוע בחוק לעבירות אלה הינו מאסר בפועל לתקופה של 3 שנים עבור עבירות החזקה ושימוש בסמים מסוכנים. עונש כבד הרבה יותר ניתן על ייצור, יצוא, הפקה והכנה של סמים מכל סוג שהוא – עבירה שעונשה יכול להגיע גם ל-20 שנות מאסר בתוספת קנסות כספיים, שלילת רכוש ופסילת רישיון נהיגה. במקרה של שידול קטין להשיג סם, שידול קטין להשתמש בסם מסוכן או נתינת סם מסוכן לקטין – החוק קובע עונש מאסר של 25 שנים בפועל.

לצד הענישה החמורה, החוק מתיר את האפשרות לשימוש עצמי חוקי בכמות מוגבלת עבור הסמים קנאביס וחשיש (בכמות של עד 15 גרם) וקוקאין (בכמות של עד 0.3 גרם).

מוזמנים לקרוא כאן עוד על העונש בגין שימוש בסמים.

עבירות סמים
עבירות סמים

ההבדל בין סמים "קלים" לסמים "קשים"

המשטרה נלחמת רבות ובאופן נוקשה מאוד בעבירות הסמים. זוהי למעשה עבירה שבה משתתפים וביודעין כל הצדדים לעסקה ולפיכך היא לא כוללת קורבנות או מתלוננים שיעידו עליה או יגישו תלונה.

לכן מפעילה המשטרה מחלק סמים מומחה הפועל בצורה נרחבת מאוד בשטח, מגייס מודיעין שוטף לגבי עברייני סמים וארגוני פשע העוסקים במכירה והפצה, אוספים ראיות ומתחקרים את הקונים "הכבדים" במטרה להביא את העבריינים לדין מהר ככל האפשר. אף על פי שהמשטרה על פי חוק איננה מבדילה בין סוגי הסמים מבחינת חומרת העבירה, בבית המשפט השופט והפרקליטות נוטים לבחון כל מקרה לגופו.

בעת הדיון יבדוק השופט האם זוהי המעידה הראשונה של הנאשם? האם יש לו כל עבר פלילי? האם השימוש היה בסם קל כמו קנאביס, או דווקא בסם קשה ומסוכן כמו הרואין? כך למשל, החליט בית המשפט בתל אביב להקל על שני חברי הילדות שמכרו לנ' סמים מסוגים שונים באופן קבוע, כאשר הואשמו ביבוא ומכירת סמים ובהחזקתם שלא לצריכה עצמית. השניים הודו במעשים והביעו חרטה ובעברם אין כל עבירה פלילית אחרת ("גיליון נקי"). לכן פסק השופט עונש מאסר בפועל למשך שנתיים וחצי עבור כל שותף ו-18 חודשי מאסר על תנאי.

בעבר הלא רחוק (עד לסוף שנות ה-90) נחשבו כלל סוגי הסמים כמסוכנים באותה מידה ועל כן נשפטו באותו האופן.

אלא שהגברת השיח והמודעות לנושא וכן הופעתם של סמים מזוקקים ורעילים בעלי השפעות פסיכואקטיביות חריפות יצרו מעין הפרדה בין הסמים הקלים כמו מריחואנה, קנביס וחשיש, לבין הסמים הקשים כמו קוקאין, הרואין, MDMA, LSD, אקסטזי ועוד. כיום המודעות לנזקי הסמים הקשים גבוהה מאוד ולכן הענישה בעבורם תהיה חמורה הרבה יותר.

שימוש לצריכה עצמית

המשטרה עצרה את ליטל בצד לביקורת שגרתית. בזמן שחיפשה בזריזות אחר רישיון הנהיגה שלה להצגה, הבחינה השוטרת בזיעה קרה על מצחה של ליטל ובעובדה כי היא לחוצה יותר מהרגיל.

על כן היא עיכבה את ליטל לצורך ביצוע חיפוש ברכבה ונמצאה בו שקית מריחואנה עם כמות של כ-40 גרם. ליטל מצידה טענה כי מדובר בכמות המיועדת לשימוש עצמי בלבד, אך נאלצה בכל זאת להתלוות לתחנה להמשך תחקור להתמודד עם הגשת כתב אישום נגדה.

הרבה מאוד פעמים קורה מצב שבו נתפסים משתמשים עם כמות הגבוהה יותר מ-15 גרם (הכמות המקסימלית המותרת לשימוש ואחזקה עצמיים באופן חוקי) ובכל זאת טוענים את טענת השימוש העצמי מול בית המשפט. במקרה זה חובת ההוכחה לעבירה של סחר בסמים היא על התביעה המשפטית.

כלומר – על התביעה בעת הדיון בבית המשפט להוכיח כי הכמות שהינה גבוהה יותר מהמותר, נועדה למטרות סחר ועל החשודים יהיה להפריך את טענה זו. עורך הדין של הנאשם יצטרך כמובן לשפוך אור על מהלך חייו התקין כאדם נורמטיבי המשולב היטב בחברה ותורם לה, בעוד השימוש העצמי הוא כל חטאו בחייו.

בנוסף לכך, הגישה של המדינה גורסת שאין כל טעם למצות את הדין עם אדם נורמטיבי שאין לו רקע פלילי ולכן לרוב יקבלו הנאשמים אזהרה בלבד בתיקים אלה, או עונשים שנועדו לטפל ולמנוע את הישנות ביצוע העבירה, כמו עבודות שירות לציבור (של"צ).

חיפוש ללא צו – האם זה באמת חוקי?

כתוצאה מצפייה מרובה בסדרות וסרטים אמריקאים, כולנו למדנו היטב כי לשוטרים אין שום זכות לבצע חיפושים ברכוש או באחד הנכסים שברשותנו ללא צו משפטי המורה על כך. אלא שהחוק הישראלי בניגוד גמור לתפיסה הזו (נכונה לחלק מהמדינות בארה"ב אך איננה רלוונטית כלל בישראל), בהחלט מתיר חיפוש משטרתי וללא צורך בשום צו – בתנאי שקיים חשד לביצוע עבירות סמים על ידי אותו אדם.

החשד יכול להתגבש בקרב המשטרה כתוצאה מריח מסוים שעולה מדירת מגורים, מעדות כלשהי שנמסרה למשטרה לגבי אדם מסוים או אחד הנכסים שלו (למשל בית מלאכה או משרד), בחקירת אנשים נוספים שהובילה אליו וכד'. לכן ההמלצה במקרה הזה היא לא לברר מול השוטרים שהגיעו למקום החיפוש מה דינו של הצו שהיו אמורים להביא איתם, אלא האם קיים או לא קיים חשד לפיו בוצעו עבירות סמים.

אם השוטרים הגיעו אליכם במטרה לבצע חיפוש, תוכלו ליצור קשר עם עורך הדין במטרה לקבל הנחיות כיצד לפעול, מה לשאול את השוטרים בנוגע לחשד כלפיכם ומה לעשות אם תתבקשו להתלוות לתחנה או להגיע לתחקור.

עורך דין מומחה לעבירות סמים קלים וקשים

בכל מצב שבו נחשדתם בביצוע עבירת סמים כלשהי, תוכלו להתייעץ איתנו מידית ולקבל הנחיות מתאימות לכל סיטואציה: הכנה לחקירה או מסירת עדות משטרתית, ביצוע חיפוש או תפיסתכם בשעת מעשה. היות ולעבירות אלה ישנו ההיבט העברייני אך גם ההיבט השיקומי (קבלת טיפול וגמילה), ניתן לפעול במספר כיוונים ואסטרטגיות מול התביעה ומול השופט ולהשיג הפחתת ענישה משמעותית.

הייצוג של עורך דין ותיק ומוביל בעבירות סמים מתאים גם לאנשים בעלי רקע פלילי או אישומים דומים נוספים, לאנשים עם מאסר על תנאי או כאלה שכבר הוטלו עליהם סנקציות מסוימות כמו פסילת רישיון נהיגה והחרמת רכוש או דרכון. הייצוג, הליווי והייעוץ מתבצעים תוך מומחיות והבנה רבה בתחום ומשלבים בתוכם שפע של ניסיון מקצועי ומעשי, מוניטין רב ושירות אדיב ומסור.

סמים קלים וסמים קשים – מה ההבדל?

טווח סוגי הסמים בישראל ובכלל הולך ומתרחב מידי שנה, כאשר בתוך מעגל הצריכה קיימים סוגים חדשים ו"אופנתיים" שצצים מפעם לפעם, לצד סוגים וותיקים שהשפעתם מוכרת וידועה – מסמים בעלי רכיבים פסיכודליים קשים מאוד ועד תרופות מסוימות שניתן להשיג בבית המרקחת ואפילו אלה המופקים מחומרים ביתיים שונים כמו גז מזגנים או בלוני הליום.

למרות שהחוק היבש איננו מפריד בין "סמים קלים" כמו מריחואנה או חשיש לבין "סמים קשים" כמו אקסטזי והרואין, עדיין שמורה לבית המשפט הפרשנות לקביעת העונש ביחס לסוג הסמים שנעשה בהם שימוש וביחס לכמות שנתפסה ונטען שהיא לשימוש עצמי. למעשה כ-20,000 תיקים מוגשים אל שולחנו של בית המשפט מידי שנה, כאשר המדובר באחת העבירות הפליליות הנפוצות ביותר במדינה.

פקודת הסמים בישראל והכמות המותרת לשימוש עצמי

עבירת שימוש בסמים הינה עבירה המעוגנת בחוק החל משנת 1973, כאשר בפקודת הסמים משנה זו ועד היום מצויה רשימת כל הסמים המסוכנים המתעדכנת מפעם לפעם. מכאן שכל סם שאיננו מצוי בפקודה זו לא נחשב כ"סם מסוכן" ועל כן לא בוצעה כל עבירה. בפקודה זו מפורטת בנוסף הכמות המותרת להחזקה למטרות שימוש עצמי:

גראס וחשיש עד 15 גרם, אופיום עד 2 גרם, LSD עד 3 יחידות, קוקאין והרואין עד 0.3 גרם, מתדון עד 0.15 גרם נטו, מורפין 0.3 גרם נטו, משרת אופיום עד 0.3 גרם תכולת מורפין נטו, פתידין עד גרם אחד נטו, אמפטאמין, מתאמפטאמין ודכסאמפטאמין עד 0.2 גרם.

כל אדם שנתפסה ברשותו כמות גדולה יותר מהמצוין ברשימה זו, נחשב למי שהחזיק את הסם שלא למטרות שימוש עצמי אלא לצורך ייצור, ייבוא או סחר – עבירות פליליות חמורות מאוד שהענישה עליהם היא עד 20 שנות מאסר בפועל. במקרה של אישום באחת מעבירות אלה, יהיה על הנאשם להוכיח כי למרות הכמות החריגה, עדיין מדובר בשימוש עצמי בלבד. על כן ישנה חשיבות רבה לייצוג והליווי המשפטי של עורך דין פלילי עתיר ניסיון והצלחות בניהול תיקים אלה.

עבירה ראשונה של שימוש בסמים? בהחלט יש מה לעשות!

כאמור, אנשים רבים המנהלים אורח חיים נורמטיבי לחלוטין ונוטים להתנהגות אזרחית טובה נוהגים להשתמש בסמים שונים, כאשר גם בני הנוער מהווים אחוז גבוה מטווח המשתמשים בישראל. אנשים אלה מעולם לא נשפטו בעבר ואין להם שום רקע פלילי.

כאשר נתפס אדם שעובר לראשונה מאז ומעולם עבירה של שימוש בסמים וכי מובן היטב כי זהו שימוש עצמי, יהיה ניתן לגרום לכך שהתיק ייסגר מטעם "חוסר עניין לציבור" תוך מתן אזהרה. יחד עם זאת חשוב לציין כי ביצוע העבירה בפעם הראשונה כשלעצמה איננה מספיקה כדי למנוע הגשה של כתב אישום או פתיחה בחקירה משטרתית נגד המשתמש, אם רואה המשטרה לנכון לעשות זאת.

בני נוער הנתפסים עקב שימוש בסמים ומובלים למעצר זקוקים בנקודה זו באופן רגיש ומיוחד לעורך דין פלילי רב מוניטין וידע שילווה אותם מאותו הרגע, כדי להימנע מגרימת נזקים כבדים לעתידם.

רק עורך דין המתמחה בתחום זה יוכל להיות מורשה נוכחות בחקירה המשטרתית ואף להשיב במקום הקטין לשאלות החוקר. בשלב זה יוכל עורך הדין להבין לעומק את נסיבות המקרה ולגבש טקטיקת פעולה מתאימה שתמנע את פתיחת התיק הפלילי.

עורך הדין יוכל להכין את הקטין לקראת התהליך ולהסביר לו כיצד ואם להשיב, איך ומתי. האישום יוכל להתבטל או להיות מופחת בדין בתנאי שאכן מדובר בעבירה ראשונה ובכפוף לכך שהביע בן הנוער חרטה על מעשיו. ברוב המקרים הדבר יביא לפנייה מוסדית לשירות המבחן לנוער במטרה לשקם אותו ככל הניתן ולמנוע ממנו לבצע שוב את עבירה זו, שתאלץ סופית את המשטרה להגיש כנגדו כתב אישום.

עבירות סמים – החזקת סמים משותפת למספר אנשים

החוק קובע שכדי לגבש את עבירת השימוש בסמים יש להחזיק ממשית בסם. לא מדובר בהכרח על קרבה פיזית לסם עצמו, אלא למידת השליטה הבלעדית שיש לאותו אדם עליו וליכולתו להגיע אליו לכדי עשיית שימוש בו.

בתי המשפט מכירים היטב גם מצבים שבהם קיימת החזקה ללא יכולת שליטה, בה אדם אחד מחזיק בסם לטובת שימוש של אנשים אחרים ובתנאי שכל הצדדים יודעים ומסכימים על כך.

בתיק שנוהל לאחרונה הואשמה אמא לחמישה, שהחזיקה בסם מסוג חשיש לטובת השימוש העצמי של כל בני הבית. המשפחה שכל ילדיה הינם בגירים כאשר הצעיר ביותר הינו בן 24, נוהגת לבצע שימוש עצמי במריחואנה וחשיש באופן קבוע, כאשר האם מקפידה להחזיק ולאחסן את הכמות כולה ובמקום אחד. מאחר ומדובר בכמות שבחילוק לשבעה נפשות (האם, האב וחמשת הילדים) מניבה את הכמות המותרת לשימוש עצמי של כל אחד מבני הבית, התיק נסגר מחוסר אשמה.

למרות שמדובר לכאורה בדרך התנהלות בתחום "האפור" בחוק, יש להיזהר מאוד מהעברה של סם מסוכן מאדם אחד לשני בשום דרך ומשום סיבה שהיא שכן החוק אוסר זאת במפורש. במטרה להימנע מחיכוך עם מוכרים או לחסוך זמני נסיעות ותיאומים, אנשים רבים נוהגים להתארגן לשימוש עצמי במשותף,

כאשר נציג מסוים מהקבוצה אמון על רכישת הסמים בסכום כספי מסוים וחלוקתו בין החברים, בהתאם להחזר הכספי מהם. עבירה זו כבר יוצאת לחלוטין מתחום השיפוט של עבירות שימוש עצמי בסמים ומוגדרת כעבירה של סחר או אספקת סמים שעונשה עד 20 שנות מאסר בפועל.

בעבירה זו, אין כל צורך בתפיסת הסמים פיזית. מספיקה רק עדות (לעתים תחת לחץ מאסיבי של חוקרי המשטרה) של האנשים שרכשו אותם מהנאשם. גם במצבים שבהם סוכמה רכישה אך הסם לא הועבר, עדיין קיימת ביצוע עבירה חמורה, כאשר כתב האישום יוכל לטעון לעבירה של ניסיון לסחר בסם מסוכן.

מומחים לתחום הפלילי ולדיני עבירות סמים בפרט

האם ידועים לכם החוקים לגבי השימוש בטלגראס או ההגבלות על הזמנת זרעי קנאביס מחו"ל? האם ידוע לכם כיצד פועל תחום הענישה הצבאי בתחום עבירות סמים? האם אתם מכירים היטב את כל החוקים בנוגע לאחזקת סמים לשימוש עצמי ברכב?

מאחר ותחום עבירות סמים הינו רחב ביותר, מרבית ההגבלות והאיסורים בו מעלים סימני שאלה גדולים בקרב נאשמים, עצורים ומוזמנים לחקירה. משרדנו פועל מתוך בקיאות ועדכון שוטפים בתחום עבירות הסמים בישראל ומספק ייעוץ, ליווי וייצוג המתאימים באופן אישי לכל אחד מהמקרים השונים וללא פשרות על התוצאה הסופית.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

שאלות ותשובות בנושא

 • עבירת החזקה ושימוש בסמים – עד שלוש שנות מאסר.
 • ייצוא/ייצור/הכנה של סמים – עד עשרים שנות מאסר ו/או קנס/שלילת רכוש/שלילת רישיון נהיגה.
 • שידול קטין להשגת סם/שימוש בסם – עד עשרים וחמש שנות מאסר.
החוק מתיר שימוש עצמי בכמויות קטנות (15 גרם לקנאביס או חשיש, ו- 0.3 גרם לקוקאין)
כאשר הפרט נתפס עם כמות סמים מעל למותר בחוק לשימוש עצמי, ובכל זאת טוען כי מדובר בחומר הנועד באופן בלעדי לשימוש ולא למכירה, על בית המשפט להוכיח כי אכן מדובר בחומר הנועד לסחר על מנת לפתוח בהליך כנגד הנאשם. לרוב הליכים אלו ייגמרו באזהרה או עונש מזערי.
האופן בו נמדד הסם כקשה או קל, קשור רבות להקשרו והכמות אשר נמצאה אצל הפרט. בעוד ישנה הפרדה כללית בין סמים פסיכדליים "קשים", לבין סמים מתורבתים ומוכרים, לבית המשפט שמורה הזכות לפרשנות אישית בנושא. בשפיטה ישנו דגש על הנורמליזציה של סמים בישראל ועל שכיחותם.
 • גראס וחשיש – עד 15 גרם.
 • אופיום – עד 2 גרם.
 • LSD – עד 3 יחידות.
 • קוקאין והרואין – עד 0.3 גרם.
 • מתדון – עד 0.15 גרם.
 • מורפין – 0.3 גרם.
 • משרת אופיום – עד 0.3 גרם תכולת מורפין נטו.
 • אמפטאמין, מתאמפטאמין ודכסאמפטאמין – עד 0.2 גרם.

מידע נוסף בנושא

עבירות ייצור סמים

פקודת הסמים המסוכנים, מגדירה אילו פעולות מהוות עבירות סמים, פעולות כגון: ייצור, הכנה, הפקה, החזקה, סחר, ייבוא וייצוא של סמים. הפקודה מפרטת גם מהם החומרים

סמים לצריכה עצמית

על פי פקודת הסמים בישראל, חל איסור על אספקת סמים לצריכה עצמית, ללא אישור מתאים (קרי: אישור לאחזקת קנאביס רפואי, למשל). אדם הנתפס עם סמים,

אי הפללה בקנאביס

משמעותה של אי הפללה היא התייחסות מקלה לעבירה מסוימת, ובהקשר של אי הפללה בקנאביס – הכוונה הינה למקרה של צריכה עצמית של קנאביס. הצעת החוק

תפיסת סמים שיובאו מחו"ל

בעיית הסמים היא בעיה מוכרת ביותר, ולצערנו היא רווחת במיוחד במדינת ישראל. משטרת ישראל פועלת רבות על מנת למגר את תופעת ייבוא הסמים והסחר בסמים,

חילוט רכוש בעבירות סמים

אחד האמצעים המשמעותיים ביותר שבית המשפט עשוי לעשות בו שימוש נגד מי שביצע עבירות סמים, הוא לחלט רכוש השייך לו לטובת אוצר המדינה. יש מקרים

עבירת תיווך בעסקת סמים

פקודת הסמים המסוכנים התשל"ג 1973 עוסקת בכלל ההיבטים של העיסוק בסמים. הפקודה מגדירה במפורש את הענישה אשר מי שעוסק בתיווך בעסקת סמים עלול לספוג. מדובר

עבירות סמים נוער

עם העבירות השכיחות יותר שבני נוער במדינת ישראל נוטים להסתבך בהן, ניתן למנות עבירות סמים נוער. מדובר בבעיה מטרידה במיוחד, לאור העובדה שעבירות סמים בבני

עורך דין סמים

בישראל של ימינו השימוש בסמים והסחר בסמים עדיין נחשבים כעבירות פליליות. אדם בישראל הנאשם בעבירת סמים צפוי לעונשים חמורים. אולם בעזרת עורך דין סמים, שהוא

גידול קנאביס – עונש

חרף האיסור שעודנו קיים בחוק בישראל לגידול קנאביס, הקנאביס נחשב בעיני אנשים רבים בישראל ובעולם כולו כצמח בעל מגוון סגולות רפואיות שלגיטימי לגדל ולצרוך ממנו.

שימוש בסמים – עונש

ישראלים רבים תוהים האם שימוש בסמים עדיין נחשב כעבירה פלילית בישראל של שנת 2021 והאם שימוש בסמים גורר עונש. במסגרת הסקירה שלפניכם נדון בסוגיות הללו

עורך דין סחר בסמים

זומנתם לחקירה משטרתית או מוגש נגדכם כתב אישום על עבירות סחר בסמים? עורך דין סחר בסמים הוא הכתובת עבורכם. הפניה לעורך דין פלילי המתמחה בפקודת

מעבדות סמים – העונשים בחוק

סעיף 6 בפקודת הסמים המסוכנים בישראל, מכסה את נושא ההפקה והייצור של סמים מסוכנים על כל היבטיהן ועל כל צורותיהן. כל אדם בישראל הנאשם בייצורם

סחר בסמים – עונש

פקודת הסמים המסוכנים בישראל מגדירה עבירות סחר בסמים כעבירות פליליות חמורות במיוחד אשר מהוות סכנה של ממש לציבור הישראלי. בהתאם לכך, סחר בסמים גורר עונש

עורך דין עבירות סמים

במדינת ישראל נכון לשנת 2021, שימוש וסחר בסמים עדיין נחשבים לעבירה פלילית. כאשר אדם נאשם בעבירות סמים במדינת ישראל, ובפרט אם סעיפי האישום נוגעים לסחר

פסקי דין סחר בסמים

בעולם כולו וגם בישראל חלה עלייה מאסיבית בכמות האנשים המשתמשים בסמים קלים או קשים, בעקבות כך נושא הסמים בישראל הינו מוסדר בחוק. החוק שכולל בתוכו

סם אונס

סם אונס – סם ייחודי אשר קשה עד בלתי אפשרי להוכיח את דבר קיומו. השימוש בסם אונס מהווה עבירה פלילית, אולם הוא קשה מאוד להוכחה. בשנים

סחר בסמים

סחר בסמים היא עבירה פלילית קשה וחמורה מאוד שהעונש עליה הוא 20 שנות מאסר לרבות סכנת מעצר לצורך חקירה פלילית ומעצר בית עד תום ההליכים

ייבוא וייצוא סמים

אחת העבירות הפליליות הנפוצות ביותר בארץ ובעולם עוסקת בהחזקת סמים. כולנו מודעים היטב לעובדה כי אין להחזיק/ לקבל או לסחור בסמים באשר הם, למעט למטרות

החזקת סמים שלא לשימוש עצמי

השוטר עצר את הרכב שבו נסעו 4 חברות שחזרו מבילוי בפאב קרוב. הוא שאל את אירית, הנהגת, האם שתתה דבר מה לפני שעלתה להגה והיא

הדחת קטין לשימוש בסמים

הדחת קטין לסמים היא סוגיה מורכבת שעיקרה עבירה פלילית מהחמורות ביותר, חומרתה של עבירה פלילית זו באה לידי ביטוי בכך שעונשה עלול להגיע לכדי עשרים

גידול קנאביס בגינה

בשנים האחרונות המודעות ליתרונות של קנאביס הפכה להיות גדולה ומשמעותית במיוחד. יותר ויותר אנשים מתחילים להשתמש בקנאביס לשימוש עצמי, כאשר גידול קנאביס בגינה זוהי האופציה

עורך דין אייל שמולביץ - תמונת פרופיל
עו"ד פלילי - אייל שמולביץ

משרד עו"ד אייל שמולביץ עוסק אך ורק בתחום הפלילי ונחשב ותיק ומוביל בתחום. עו"ד שמולביץ הינו מומחה בעל מוניטין רב מזה למעלה מ 20 שנה, מאחוריו אלפי משפטים בתחום הפלילי ואינספור סיפורי הצלחה.

צריכים סיוע וליווי משפטי?