סעיף 60א – שימוע

הגשת כתב אישום או פתיחת תיק פלילי נגד נאשם זה מאורע קריטי אשר יכול להשליך רבות על עתידו האישי והמקצועי. ברוב המקרים מדובר במכשול קריטי אשר משפיע באופן ישיר על העתיד, ויקשה מאוד על מציאת מקום עבודה טוב ונורמטיבי.

זוהי הסיבה שכל נאשם עם פתיחת התיק הפלילי או הגשת כתב האישום מחויב באופן מידיי לפנות אל עורך דין פלילי. עורך דין פלילי יכול לסייע בסגירת התיק במהירות האפשרית, וכך תוכלו לחזור לשגרה במהירות. החל מפתיחת התיק הפלילי או מהגשת כתב האישום ישנו חלון הזדמנויות קצר מאוד שבאמצעותו ניתן לנקות את פני השטח.

סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי – מה הוא אומר?

סעיף 60א נועד על מנת ליידע כל נאשם שצפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום, ובכך הוא יוכל להספיק ולפנות אל עורך דין פלילי על מנת שינסה לסגור את כתב האישום או להגיע לפשרה מסוימת. הפרקליטות היא הגוף אשר אמור לשלוח את מכתב ההתראה מטעם בית המשפט, כך שהנאשם ידע כי בקרוב צפוי להיות מוגש כתב האישום במסגרת האישום שבו הוא מואשם.

עד כמה קריטי סעיף 60א? קריטי מאוד! המכתב אותו שולחת הפרקליטות אליכם זהו סוג של שימוע, שיאפשר לכם במשך תקופה של 30 יום לנסות ולשכנע את הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום בעניינכם. נזכיר כי כתב אישום הינו כתם שחור אשר יהיה לכם קשה מאוד לחיות איתו. זוהי הסיבה שאתם צריכים לעשות את מירב המאמצים על מנת להסיר את כתב האישום או לכל הפחות להמיר אותו לסוג של עסקת טיעון מקלה יותר עבורכם.

זוהי הסיבה שאתם צריכים לפנות אל עורך דין פלילי שמכיר את סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי וידע בדיוק מה עליו לעשות על מנת להסיר את כתב האישום מעל ראשכם. לבדכם המלחמה עלולה להיות אבודה, אך ביחד עם עורך דין פלילי ממולח ומנוסה מדובר בקרב קשה אך אפשרי. לכן חשוב מאוד שתכירו זאת ותעשו את ההחלטות הנכונות עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם.

 

כיצד ניתן להגדיל את הסיכוי להימנע מכתב אישום?

נאשמים רבים לא יודעים זאת אך קיימות מספר אופציות שיכולות להוריד את הסיכוי על הגשת כתב אישום במסגרת האישום עליו אתם נאשמים. ראשית כל לאורך ההיסטוריה ניתן לראות כי הבקשה לדחיית כתב האישום חייבת להיות מוגשת על ידי בא כוחו של הנאשם ולא על ידי הנאשם עצמו.

מתפקידיו של עורך דין פלילי עם ניסיון עשיר לדעת בדיוק כיצד לנסח מכתב מהסוג הזה, ועל אילו דגשים לשים לב על מנת להוציא אתכם מכל אישום. במידה ותחליטו לענות למכתב של בית המשפט באופן עצמאי יהיה לכם מאוד קשה להניע אותם מהגשת כתב אישום במסגרת המשפט שלכם.

סעיף 60א - שימוע
סעיף 60א – שימוע

בנוסף עורך דין פלילי מכיר כמעט כל סוג של עבירה הקשורה להיבט הפלילי, הוא יוכל אף להציע לכם עסקות טיעון משתלמות כאלה שגם יטיבו אתכם ועם העתיד שלכם.

לשבת בבית הכלא זאת אחת מהחוויות הכי לא נעימות, ולכן עורך דין פלילי מנוסה יכול להביא אתכם למצב שבו אתם יוצאים לחופשי כנגד כל הסיכויים. אומנם בתחילת הדרך זה יכול להיראות כמו משהו רחוק מאוד, אך במבחן התוצאה ניתן לראות זאת בצורה חד משמעית – עורך דין פלילי מנוסה זיכה לא מעט נאשמים שהיו מואשמים בעבירות שונות רק בגלל המוניטין והניסיון שלו בתחום המשפט הפלילי.

האם כל חשוד מקבל מכתב שימוע מטעם בית המשפט?

בהחלט כן! הפרקליטות מחויבת להגיש לכל נאשם שצפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום הודעה על כך. זוהי הסיבה שחשוב מאוד שתצטיידו בעורך דין פלילי כבר בתחילת הדרך על מנת שיסביר לכם בדיוק מהם הזכויות שלכם במסגרת ההליך הפלילי, וכך תוכלו לדרוש אותם לאורך כל הדרך.

אם לא קיבלתם מכתב שימוע כפי שנקבע בסעיף 60א, זכותכם המלאה לדרוש אותו ואף לדחות את החלטת בית המשפט בעניינכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות לעורך דין פלילי על מנת שיפנה אל הפרקליטות ויבקש מטעמכם את מכתב השימוע כפי שהיה אמור להגיע אליכם בדואר מבעוד מועד.

מהם סיכויי ההצלחה לביטול כתב אישום?

כל מקרה נשפט לגופו, וככל שהמקרה יהיה סבוך יותר כך יהיה קשה יותר לבטל את כתב האישום. אך בסופו של דבר אין לכם מה להפסיד במקרה הזה, והעתיד שלכם נמצא ממש על כף המאזניים. אסור לכם להרים ידיים עד הרגע האחרון שבו השופט מקריא את גזר הדין.

אך על מנת שתוכלו להגדיל את הסיכוי שלכם לבטל את כתב האישום ואף למזער נזקים הקשורים בעונש אתם חייבים להיעזר בעורך דין פלילי.

כזה שידע בדיוק מה להגיד ומתי, וכמובן יהיה הנציג שלכם בדיונים על מנת להשמיע את הגרסה שלכם באופן גלוי ואמיתי בפני בית המשפט. ברגע שתקבלו את העזרה של עורך דין פלילי תוכלו להגדיל באופן ניכר את סיכויי ההצלחה שלכם לביטול כתב האישום.

 

מהם הנימוקים הנפוצים ביותר בדבר כתב האישום?

קיימים לא מעט נימוקים אשר יכול להפריך או לכל הפחות לערער את כתב האישום שהוגש נגדכם. הרוב המוחלט של הנימוקים נובע מחורים או חוסר התאמה בין המצב בפועל ובין המצב המתואר בכתב האישום.

כל חוק או סתירה שמתגלה בכתב האישום יכולה להפיל אותו, ולכן חשוב מאוד שתפנו לעורך דין פלילי מנוסה על מנת שיאתר את כל הסתירות הללו וכמובן ישתמש בהם על מנת להסיר את כתב האישום מהשולחן.

במידה ותחליטו לעשות את ההליך באופן עצמאי יהיה לכם קשה מאוד להגיע למצב שבו אתם מצליחים למצוא את החורים הללו. זוהי הסיבה שכמעט כל אדם אשר מואשם בעבירה פלילית כזאת או אחרת מיד קורא לעורך דין ומתייעץ איתו על מנת להחזיר את המצב לשגרה במהירות האפשרית.

כל רגע שאתם נמצאים במעצר עלול להיות קריטי עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם, ולכן אתם חייבים לפנות באופן מידיי לעורך דין פלילי שישרת אתכם לאורך כל הדרך.

הכוח להפוך את כתב האישום לנחלת העבר נמצא בידיים שלכם, כל מה שאתם צריכים זה לנצל את סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי ולפנות אל עורך דין פלילי מיד עם הגשת כתב אישום בעניינכם, כך תוכלו להגיב אליו במהירות האפשרית.

סעיף 60א - שימוע

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
סעיף 60א - שימוע

מידע נוסף סביב הנושא

עורך דין מעצרים

מעצר משטרתי הינו חוויה לא נעימה ידועה לכל. כאשר נעצר אדם ישנם חוקים ברורים על התנהלות המעצר ואורכו. על מנת לוודא את שזכויותיו של הנעצר

עורך דין פלילי בתל אביב

לחוק העונשין במדינת ישראל ישנו תפקיד חשוב מאוד והוא שמירה על הזכויות והבטחון של כל אדם ואדם. כחלק מכך חוק העונשין מציג בתוכו עבירות של

עורך דין פלילי בבני ברק

במידה וראיתם את הסדרה המדריך לרוצח אתם יכולים להבין שכל אדם, אפילו המשכיל והנורמטיבי ביותר עשוי להיות מעורב בעבירה פלילית. כמובן שמדובר על סדרה המגזימה

עורך דין פלילי ברמת גן

עורך דין פלילי הינה אחת ההתמחויות המרתוק ביותר הקיימות בתחום המשפט ועריכת הדין. מדובר במקבץ חוקים רחב, הכולל בתוכו דקויות של נסיבות, מקרים וסיפורים אנושיים.

עורך דין פלילי בראשון לציון

הדין הפלילי הינה אחת ההתמחויות המרתקות ביותר הקיימות בעולם עריכת הדין. מדובר בתחום רחב מאוד הכולל בתוכו מספר רב של סעיפי חוק, מקרים מעניינים ואירועים