סחר בנשים – עונש

מדובר במקרה פרטי של סחר בבני אדם אשר נתפס כחמור מאוד ולרוב מתקשר גם לתופעת הזנות. על סחר בנשים – עונש כבד. בדומה לזנות ועבירות זנות גם בהקשר סחר בנשים יש שוני בין מדינות העולם. הסיבה העיקרית לסחר בנשים היא אכן נושא הזנות, כך שהכוונה בסחר לשדל נשים לעסוק בזנות ולהעביר אותן "מבעלות לבעלות" על מנת לנצל אותן ולהרוויח על חשבונן כסף.

סחר בנשים – עונש מקסימלי

בגלל שמדובר לא רק בעבירת של שידול לעיסוק לזנות, סרסור או כל עבירת זנות אחרת, בסחר בנשים מעורבת גם עבירת סחר בבני אדם ועל כן העונש המקסימלי יכול להגיע גם ל-20 שנות מאסר. העונש משתנה כתלות בנסיבות המקרה, כמות העבירות שעליהן נשפט האדם, גיל הנשים ועוד…

סחר בנשים נחשב בחוק הישראלי כמעשה מאוד חמור ועל כן גם העונש עליו יכול להיות מאוד כבד. במידה והסתבכתם באישום או משפט העוסק בסחר בנשים מומלץ מאוד לפנות לעורך דין פלילי המתמחה בתחומים אלו. לא כדאי להתמודד לבד במשפטים אלו ועורך דין בהחלט יכול לסייע משמעותית, אפילו בהקלת העונש.

 

סחר בבני אדם

על מנת להבין מה מוגדר בתור סחר בנשים – עונש, תיאור מקרה ואפילו מה קורה בישראל, יש להבין קודם מה הוא בכלל סחר בבני אדם. כמובן שכל מקרה של מכירה של בן אדם, כלומר העברת בעלות נכנסים תחת הכותרת הזאת אך לא רק. בכל מקרה כללי של ניצול בני אדם על ידי כוח ואלימות או שיטות אחרות בלתי חוקיות. העברת בני אדם ממדינה למדינה, חטיפתם וכל מקרה נוסף בו מנצלים בני אדם או מחזיקים אותם ללא רצונם.

 

סחר בנשים

סחר בנשים הוא אכן מקרה פרטי של סחר בבני אדם. בדרך כלל מדובר בעבירות הסובבות סביב זנות. המקרים הכי נפוצים ומוכרים הם העברת נשים ממדינה למדינה על מנת לנצל אותן לזנות. העסקתם וסרסור בהן כזונות תוך תשלום מועט, או אפילו ללא תשלום. חטיפת הנשים ללא רצונן ושידולן לעסוק בזנות תוך קצירת הרווחים שלהן וניצול הפגיעות שלהן.

 

סחר בנשים - עונש
סחר בנשים – עונש

סחר בנשים בישראל

בישראל התופעה גם כן קיימת, אמנם עם הזמן היא מצטמצמת יותר ויותר אך היא ממשיכה להתקיים גם בימים אלו. כמובן שסחר בנשים בישראל אינו חוקי במקביל לעבירות של שידול נשים לזנות וצריכת זנות. הנשים הנסחרות מגיעות לישראל על ידי סוחרים כך שמן הסתם הנשים מגיעות ללא רצונן, נחטפות או מאוימות, ולאחר הגעתן לישראל נמכרות לסרסורים או מנהלי בתי בושת ושם מועסקות כזונות כך שלא תמיד הרווחים שלהן בכלל מגיעים אליהן, אם בכלל.

 

קורבנות סחר אל מול זנות

כחלק מעבירת סחר בנשים – עונש חמור אשר ניתן כמובן למי שסחר באישה אך גם כמובן למי שקנה או צרך ממנה זנות. חשוב להבין כי בישראל, בדומה למדינות אחרות, משתדלים לא להשתמש במונח זונה אלא במונח קורבן סחר. מושג זה הוא חלק ממגמה כללית של הגנה על האישה בסיפור.

בהמשך לכך, נשים אשר סוחרים בהן ומגיעות לארץ, במידה ואכן יעסקו בזנות הן אינן נחשבות כעברייניות ועל כן לא יכולות לעמוד לדין. כלומר הן נחשבות כקורבנות. לעומת זאת, מי שצורך זנות או משדל נשים לזנות כן יעמוד לדין.

 

סחר בנשים – עונש שהתעצם

בישראל יש מגמה של שמירה על נשים העוסקות בזנות וניסיון לטפל בתופעה. כחלק מכך בנושא סחר בנשים – עונש אשר התעצם עם השנים והנושא יחסית נמצא הרבה בדיונים. בשנים האחרונות העונשים המרבים על עבירות זנות וסחר בנשים בפרט, הוגדלו כך שניתן לקבל גם עונש של עד 20 שנות מאסר במקרה של סחר בנשים ושידול לעיסוק בזנות תחת נסיבות חמורות.

נוסף על כך, בשנים האחרונות נחקק גם חוק האוסר צריכת זנות, גם לחוק זה מטרה לצמצם את התופעה תוך הגנה על הנשים בסיפור.

 

שידול לעסוק בזנות

כחלק מעבירות זנות במדינה, ישנה גם עבירה המוגדרת כשידול לעיסוק בזנות. בדומה לשידול למעשה זנות, אשר אדם מכריח אישה לעסוק בזנות על ידי כוח, אלימות, איומים או כל מעשה לא חוקי אחר. בשידול לעסוק בזנות יש גם אלמנט של סחר בנשים, כלומר העברת נשים ממדינה למדינה על מנת לסרסר בהן לעסוק בזנות.

עבירות הזנות יכולות לגרור עונשים של עד כ-7 שנים, כתלות בגיל האישה, אך כאשר מדובר במקרה סחר בנשים – עונש אשר יכול להיות הרבה יותר כבד.

סחר בנשים בישראל ובמדינות אחרות בעולם אינו חוקי. סחר בנשים הוא מעין שילוב של סחר בבני אדם ועבירות זנות. מקרה בו אדם מכריח אישה לעזוב את הארץ בה גרה ולהביא אותה למקום אחר על מנת למכור אותה לאדם אשר כנראה יסרסר בה וינצל אותה.

במסגרת העבירה יש שמירה והגנה על האישה כך שהיא לא מוגדרת כזונה אלא כקורבן סחר ואין שום בסיס לשפוט אותה על עיסוק בזנות או על הגעה לא חוקית לישראל. העונש יכול להגיע גם ל-20 שנות מאסר ועל כן כדאי להתייעץ ולשכור את שירותיו של עורך דין למשפט.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עבירת סרסרות

עבירת הסרסרות מוגדרת כהתפרנסות מעסקי הזנות שמבוצעים ע"י אדם מסוים, בין אם ע"י פעולת שידול, השגחה, תמיכה או ע"י ניהול עסק שמתמקד במתן שירותי מין

שידול לזנות

זנות מוכרת בתור המקצוע העתיק ביותר בעולם. אך לזנות יש משמעויות חברתיות, דתיות ופסיכולוגיות רבות אשר מגדירות את דעת הקהל וכך גם את דעת החוק

עורך דין עבירות זנות ותועבה

זנות מתייחסת לכל מעשה של שימוש בגוף או קיום יחסי מין בתמורה לתשלום כספי או טובות הנאה. בכל מעשה זנות ישנם לרוב שלושה צדדים, צורך

הדחה לזנות בחוק – עונש

זנות מוגדרת כקיום יחסי מין בתמורה לתשלום כספי או טובות הנאה. בחוק הישראלי יש התייחסויות לעבירות זנות מבחינת הגדרת כל עבירות הזנות בישראל וכמובן גם