מתכננים קניית דירה ברחובות? שכרו את שירותיו של שמאי מקרקעין

כמו שלא תקנו אוטו ללא בדיקת מוסך מורשה, כך גם אל לכם לקנות דירה ללא חוות דעת מקצועית של שמאי מקרקעין אשר בקיא בעיר רחובות. לעיר רחובות ישנם אתגרים ויתרונות אשר מהווים פרמטרים חשובים מאד בקביעת ערך הדירה, ורק שמאי מוסמך המתמחה בעיר יוכל לקבוע את ערכה ושוויה האמיתי של הדירה אותה אתם מעונינים לרכוש. 

 

העיר רחובות

סמלה של העיר רחובות הינו שילוב של תפוזי הפרדס ומיקרוסקופ, ואכן, זוהי התשלובת המיוחדת של העיר רחובות, פרדסים ומרחבים ירוקים ושלווים ומוסדות להשכלה גבוהה כגון מכון ויצמן למדע והפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית.

כיום נהנית העיר מפיתוח מואץ והקמת שכונות חדשות ההולכות ונבנות בינה ובין נס ציונה, רמלה, כפר ביל״ו וגן רווה. לכן רק שמאי מקרקעין ברחובות  יוכל לתת לכם חוות דעת מקיפה ומקצועית לדירה בתחומה.

 

מיהו שמאי דירות?

תפקידו של שמאי לקבוע את מחיר הנכס באופן ניטרלי ובלתי תלוי על מנת שניתן יהיה לקיים משא ומתן. מקצוע השמאות הינו תחום רחב ולכל שמאי ההתמחות שלו, ישנם המתמחים בדירות מגורים, אחרים בשטחי מסחר, קרקעות לבניה ונחלות. מומלץ לבדוק תחילה מהי מומחיותו של השמאי והאם יש לו נסיון בהערכת דירות, לאחר מכן יש לבדוק האם הוא בקיא דיו באזור בו ממוקמת הדירה.

 

כיצד מעריך שמאי את ערך הדירה?

שמאי דירות מקצועי אוסף את כל המידע הרלוונטי אודות הדירה מן ההיבט ההנדסי והמשפטי, הוא ישווה את מחירה למחיר דירות אחרות שנמכרו בסביבה, יבדוק מה התוכניות העירוניות העתידיות בסביבתה שעלולות להשפיע בעתיד הקרוב על ערכה, יבחן את מיקומה ביחס למוסדות חינוך, מוסדות רפואה, תחבורה ציבורית, פארק או קניון, והאם נמצאים בסביבה מפגעי רעש, זיהום אוויר או כל דבר אחר שעלול לפגום בערכה. לאחר איסוף המידע הוא יגיש חוות דעת מפורטת ובסופה ינקוב במחיר הראוי לקנייתה או מכירתה.

 

הערכת דירה ברחובות

העיר רחובות נמצאת בין מקבץ יישובים כגון נס ציונה, רמלה, קריית עקרון, כפר ביל״ו, גן רווה ויבנה והיא מאופיינת כעיר שקטה ונוחה למשפחות צעירות. הקרבה למכון ויצמן והפקולטה לחקלאות מושכת צעירים רבים הלומדים שם להשתקע בעיר על מנת למצוא בה תעסוקה.

לשכונות השונות יש צביון שונה מבחינת קרבתן למוסדות ההשכלה הגבוהה ומוקדי התעסוקה והרכב האוכלוסיה בשכונות הותיקות וההיסטוריות לעומת הצעירות והמודרניות יותר, ולכן מומלץ לשכור שמאי מקרקעין מומחה ברחובות המתמצא היטב בשכונות השונות

 

לסיכום

בכל הקשור לרכישת דירה ברחובות, יש לפנות למקצוען. שמאי מקרקעין ברחובות יידע להעריך נכונה את שווי הנכס או הדירה שנרצה לקנות או למכור וזאת על פי היכרות מעמיקה עם העיר והאופי הייחודי לה, האתגרים והיתרונות שיש בה, והצביון הייחודי של שכונות מסוימות בתוכה.

דירה ברחובות

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
דירה ברחובות

מידע נוסף סביב הנושא

סטודנט למשפטים? כך תצלח את התואר

לימודי משפטים הם מסע מאתגר, הן מבחינה אינטלקטואלית והן מבחינה אישית. התואר דורש השקעה רבה של זמן ומאמץ, לצד יכולות אנליטיות חזקות, מיומנויות כתיבה וכישורי