מתי ניתן לתבוע את המעביד על רשלנות?

בחלק מהמקרים הרבים שבהם קורות תאונות עבודה, המעסיקים אחראיים לנזק שנגרם כתוצאה מחוסר ערנות או רשלנות. כדי לתבוע את המעביד על רשלנות, צריך לבסס את הטענה ולהוכיח את רמת הנזק שנגרם, כדי להגדיל את הסיכויים להצלחת התביעה. אלו מצבים מצדיקים תביעה ומתי ניתן לתבוע את המעביד על רשלנות? אם אתם מחפשים אחר תשובות לשאלות אלו, המאמר הזה הוא בשבילכם.

כאשר קרה מקרה שבו עברתם תאונת עבודה במהלך השהות שלכם בה, יש לכם חשד לרשלנות מצד המעסיק שלכם, ואתם מעוניינים לתבוע אותו, צריך להבין תחילה אלו מצבים נחשבים לרשלנות מצד המעסיק ומה ההגדרה למצב של תאונת עבודה.

 

מהי תאונה הנחשבת לתאונת עבודה?

תאונת עבודה היא תאונה שקורית במהלך שהות במקום העבודה, וגם תוך כדי אירוע הקשור לעבודה באמצע פעולה הקשורה למסגרת העבודה. למשל, תאונת דרכים שקורית בזמן נסיעה לפגישה במסגרת העבודה. כדי לבסס את הטענה תוכלו להיעזר בשירותי עורך דין תאונות עבודה, אך לפני כל זה כדאי לדעת אלו מצבים מצדיקים תביעה על רשלנות.

 

אלו מצבים מצדיקים תביעת מעסיק על רשלנות?

כאשר קורית תאונת עבודה שבה ברור לנו שהמעסיק יכול היה לחזות את התאונה ולמנוע אותה, יש הצדקה לתביעת המעסיק על רשלנות. כדי להוכיח את רשלנותו, צריך לפנות למומחה לבטיחות כדי שיברר על הימצאות של ליקויי בטיחות שגרמו לנזק. תביעות מסוג זה צריכות לכלול שני פרמטרים עיקריים והם: האם המעסיק ידע על סיכויי הפגיעה והתרשל כתוצאה מחוסר אחריות? ומה הנזק שנגרם לנפגע בתאונת העבודה? התובע צריך להוכיח את העובדה שהמעסיק יכול היה למנוע את הנזק כדי לבסס את התביעה.

 

איך אפשר לבסס את תביעת הרשלנות כלפי העובד?

יש מקרים בהם המעסיק יאשים את העובד במצבו בכך שהוא לא נזהר. מסמכים הקשורים לתאונה כמו צילום המקום בו היא התרחשה יכול לעזור לבירור נסיבות התאונה ולהוכחת הרשלנות במידה ויש, ובעצם כל בדיקה שאתם עושים הקשורה אליה מגדילה את הסיכויים להצליח להוכיח את רשלנות המעסיק. כמו כן, מסמכים רפואיים שמוכיחים את רמת הנזק שנגרם, ובירור מקיף של הסיבה שגרמה לנזק וההקשר של שניהם, יכולים לבסס את טענת הרשלנות גם כן.

 

אז מתי ניתן לתבוע את המעביד על רשלנות?

כאשר יש לנו מספיק עדויות ומסמכים כגון: רמת הנזק, תיאור המקרה והוכחות של ליקויי בטיחות במקום בו קרה הנזק, ניתן לתבוע את המעביד על רשלנות על ידיהם כי הם יכולים לתרום לביסוס הטענה של העובד נגד המעסיק על הרשלנות, ואפשר יהיה להגדיל את הסיכויים להצלחת התביעה. כמו כן, היעזרות בשירותי עריכת דין לאותו נושא, עוד בשלב הפנייה לביטוח לאומי כחובת דיווח על האירוע, יכולה לעזור לכם כאשר אתם לא כל כך בטוחים איך לבסס את התשתית לתביעה.

עובד במתח

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

סטודנט למשפטים? כך תצלח את התואר

לימודי משפטים הם מסע מאתגר, הן מבחינה אינטלקטואלית והן מבחינה אישית. התואר דורש השקעה רבה של זמן ומאמץ, לצד יכולות אנליטיות חזקות, מיומנויות כתיבה וכישורי