מעשה סדום

עבירת מעשה סדום המוגדרת בתור סעיף 347, לחוק נחשבת בספר החוקים בתור אחת מהעבירות החמורות ביותר. מעשה סדום משמעותה עבירת מין אשר גורם לאי נוחות ובמקרים מסוימים אף לפגיעה משמעותית בגופו של אדם מסוים. עבירת מעשה סדום נחשבת לעבירה חמורה יותר מעבירת הטרדה מינית ומוגדרת באופן פורמלי בתור החדרת חפץ לפי הטבעת של אדם מסוים או מנגד להחדרת איבר המין לפיו. העונש על עבירה זו תלוי בעיקר באופן ביצוע המעשה וכמובן בחומרת המעשה, כאשר באופן כללי גזר הדין ברוב המקרים נע בין 3 שנים ועד ל-10 שנים בכלא. כמובן שישנם מקרים יוצאים מן הכלל לכל אחד מהצדדים.

בכל מצב שבו אתם מואשם בביצוע מעשה סדום עלייך להתייעץ עם עורך דין פלילי על מנת לדעת כיצד באפשרותך לפעול. באופן טבעי מדובר בסיטואציה לא נעימה שלעיתים אף נוצרה מחוסר הבנה, ולכן חשוב מאוד להעמיד לרשותכם את כל הכלים המשפטיים אשר יכולים לסייע לכם. כל נאשם הוא בגדר חף מפשע עד אשר יואשם על ידי בית המשפט, ולכן חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין פלילי מנוסה שיעזור לכם לפתוח דף חדש ולהמתיק במעט את גזר הדין. ההבדלים יכולים להיות מאוד משמעותיים במקרים שבהם מגיעים נאשמים המיוצגים על ידי עורך דין פלילי ובין נאשמים אשר מיוצגים על ידי עורך דין אחר או אפילו מיוצגים באופן עצמאי.

מהי הענישה על עבירת מעשה סדום?

כמו כל עבירות מין אשר מחוקקות בספר החוקים, גם עבירת מעשה סדום בנויה על רף ענישה אשר מבוסס על גיל הקורבן, תדירות המעשים וכמובן גיל הפוגע שגם הוא יכול להוות פקטור מסוים. אך למרות כל האפשרויות המקלות יחסית מדובר בעבירת מין משמעותית אשר עלולה לגרום לנזק רב לקורבן. בהתאם לכך בית המשפט קבע כי רף הענישה המינימאלי על עבירה המוגדרת בתור מעשה סדום עומד על 3 שנות מאסר בפועל. ברוב המקרים רף הענישה הנ"ל מדבר על תקיפה של אדם בוגר, והיחסים בין התוקף לנתקף היו יחסים נורמטיביים באופן יחסי.

במקרה שבו מדובר על קורבן בין גילאי 16-18, ואם התקיפה בוצעה תוך הפעלת יחסי מרות – העונש צפוי להגיע עד לרף של 5 שנות מאסר בפועל. כבר כאן ניתן לראות בעלייה משמעותית ברף הענישה אשר נגרם בעקבות גילו הצעיר של הנתקף. אם לא די בכך, במידה ומדובר בקורבן בין גילאי 14-16 העונש הצפוי לתוקף מגיע כבר ל-10 שנות מאסר בפועל. זהו רף הענישה המשמעותי ביותר עבור עבירה אשר מוגדרת בתור מעשה סדום. כמובן שהעונש הצפוי יכול להיות גבוה יותר במידה ומתווספות למעשה הסדום עוד עבירות נוספות אשר יכולות להחמיר את המעשה.

במקרה שבו גיל הקורבן הינו קטן מ-14 שנים, כבר לא מדובר בעבירה המוגדרת בתור מעשה סדום – אלא בתור עבירת אונס. כמובן שישנם עוד מקרים שבהם מעשה סדום יכול להתברר בתור עבירת אונס, שעליה רף הענישה הינו משמעותי יותר ולכן חשוב לקחת את הנושא הזה בחשבון. רף הענישה על עבירה המוגדרת בתור עבירת אונס יכול לנוע בין 16-20 שנות מאסר בפועל. כאן אנו מדברים על עונש משמעותי מאוד אשר יכול לעשות הבדל משמעותי אצל התוקף. על מנת שעבירת מעשה הסדום תהיה עבירת אונס צריכים לקרות מספר פרמטרים: הקורבן צריך להיות מתחת לגיל 14, הקורבן לוקה במחלת נפש או בפיגור, התקיפה בוצעה ביחד עם שותפים נוספים או במידה והעבירה בוצעה תוך שימוש בנשק חם או קר.

מעשה סדום
מעשה סדום

הואשמתם בעבירת מעשה סדום? אתם חשופים לקנס כספי

במסגרת האפשרויות אשר עומדות בפניו של מותקף שעבר מעשה סדום, ישנה את האפשרות לתבוע את התוקף בתביעה אזרחית אשר דורשת פיצויים על עוגמת הנפש שנגמרה לקורבן כתוצאה מהמקרה. כמובן שבמקרה מהסוג הזה צריך לצרף לתביעה מספר רב של מסמכים אשר מעידים על המצב הנפשי או על המצב הרפואי שנגרם לקורבן כתוצאה מהתקיפה.

בעקבות הנסיבות הללו ניתן לראות כי בנוסף לדין הפלילי ישנו גם דין אזרחי אשר יכול להיות מופעל על התוקף. מדובר בנזק קשה מאוד אשר יכול להעמיד את התוקף במצב שבו הוא גם נכנס לכלא וגם אמור לשלם סכום כסף גבוה במיוחד למטרת פיצויים.

עורך דין פלילי אשר מכיר את תחום המשפט הפלילי על בוריו ייצג את החשוד בצורה נאמנה ויעזור לו על מנת להמתיק את גזר הדין. הייצוג המשפטי יכול להיות תקף הן לבית הדין הפלילי והן לבית הדין האזרחי. כך יהיה ניתן לגבש חומר חקירה אחיד אשר מטרתו העיקרית תהיה לשפר את הסיטואציה שאליה החשוד נכנס, וכמובן להמתיק את גזר הדין עד כמה שניתן. בחלק מהמקרים אף יהיה ניתן לבטל או לשנות בצורה ניכרת את גזר הדין, כל זאת בזכות המיומנות הרבה של איש המקצוע אשר מכיר את התחום ויודע בדיוק מה צריך לעשות על מנת להשיג הצלחה.

 

מדוע חשוב להיעזר בייצוג משפטי בעת תביעת מעשה סדום?

ראשית כל נסביר את מצבו הנפשי של התוקף שיכול להיות לא פשוט בעת המעצר. מדובר בתקופה לא פשוטה שבה לרוב מדובר באדם נורמטיבי אשר נחשף לראשונה בחייו למעצר ולתנאים לא פשוטים שבהם הוא אמור לחיות. לכן לכל נאשם יהיה קשה מאוד לגבש כתב הגנה אפקטיבי אשר יעזור לו להתמודד מול האישומים שמולם הוא מואשם. תפקידיו של עורך דין פלילי אשר מכיר את התחום ידע כיצד לסייע ולדובב את הנאשם כך שהוא יוציא את כל המידע הרלוונטי על מנת לסייע בתהליך החקירה ולדאוג כי בסופו של יום הצדק יצא לאור.

בנוסף בעבירות הקשורות למעשה סדום ישנם סעיפים רבים אשר יכולים להחמיר את הענישה או להקל את הענישה, ולכן חשוב מאוד להכיר את תחום המשפט הפלילי על בוריו על מנת לסייע לנאשם ולהפחית את העונש הצפוי. רק עורך דין פלילי אשר מכיר את תחום המשפט הפלילי על בוריו ידע מה לעשות על מנת להביא את התוצאה הרצויה. אסור לכם להתפשר כאשר זה מגיע לעתיד שלכם, והעתיד שלכם נמצא על כף המאזניים! בזכות המיומנות הרבה של עורך דין פלילי מנוסה תוכלו להגיע למצב שבו אתם תחזרו לשגרה במהירות האפשרית או לפחות תקבלו את העונש המינימאלי ביחס לחומרת המעשה עליו אתם מואשמים.

ראו לדוגמא את הכתבה על המורה שנאשם במעשי סדום.

 

כיצד לבחור עורך דין פלילי?

אחד מהדברים החשובים ביותר שתצטרכו לעשות כאשר אתם מקבלים זימון לחקירה בדבר מעשה סדום זה לבחור את עורך הדין הפלילי שילווה אתכם לאורך התהליך. עליכם להבין כי אחת מהטעויות הנפוצות ביותר זה לבחור בצורה לא נכונה את עורך הדין, דבר שעלול לגרום לעיכובים רבים ואף להשגת המטרה ההופכית מהמטרה הרצויה. כאשר תבחרו את עורך הדין הפלילי שמתאים לכם תוכלו לקבל ממנו תמורה מלאה למחיר שאותו אתם משלמים, וכמובן בסופו של יום גם התוצאה הסופית תהיה לשביעות רצונכם.

הדבר הראשון שצריך לבדוק כאשר מחפשים עורך דין פלילי זה מהי רמת המיומנות והניסיון שלו במקרים של מעשה סדום. רק עורך דין פלילי אשר מכיר את הנושא בצורה טובה יוכל לסייע לכם ולהביא אתכם לתוצאות במהירות האפשרית. בקלות תוכלו לבדוק מהי רמת המיומנות והניסיון של עורך הדין שעומד מולכם, וכך תוכלו לדעת האם הבחירה שלכם נכונה.

אלמנט נוסף שחשוב מאוד שתיקחו בחשבון זה מהו התקציב שעומד לרשותכם עבור הייצוג המשפטי. נאשמים רבים שפועלים מתוך לחץ מוצאים את עצמכם מתחייבים לעורכי דין שהם אינם מסוגלים לעמוד בשכר הטרחה שלהם. ברגע שתעשו לעצמכם תקרת שכר שאליה אתם מסוגלים להתחייב יהיה לכם קל יותר למצוא את עורך הדין אשר עונה להגדרות שלכם בצורה מדויקת. אין לכם מה להיכנס ללחץ, חיפוש קצר יעמיד לרשותכם רשימה ארוכה של עורכי דין פליליים.

מעשה סדום

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

תקיפה מינית

ההגדרה של תקיפה מינית והצורה שבה התרבות והחוק מתייחסים לנושא השתנתה באופן ניכר לאורך השנים וממשיכה להשתנות בימים אלו. ההגדרה הזו משתנה בין תרבויות שונות

ביצוע מעשי סדום – עונש

עבירות מין נמנות עם העבירות הפליליות החמורות ביותר שעבריין יכול לבצע. מערכת המשפט במדינת ישראל מתייחסת בחומרה רבה לעבריינים שנמצאים אשמים בביצוע עבירות מין, בניסיון

הפצת סרטון מיני באינטרנט

כניסתו של האינטרנט אל חיינו לפני כמה עשורים הביאה איתה, אמנם, לא מעט דברים חיוביים, אך לצידם ניתן להבחין בקלות גם בלא מעט תופעות שליליות

עבירות מין במחשב – עונש

מהרגע שבו רשת האינטרנט נכנסה לחיינו, הם השתנו מן הקצה אל הקצה. פעולות שנדמה היה שלא נוכל לבצע לעולם מתבצעות היום בלחיצת כפתור, ונפתחו בפנינו

מעשה מגונה בפומבי – עונש

ישנם מעשים שעשייתם במרחב הציבורי מהווה עבירה חמורה על החוק. מעשה מגונה בפומבי נמנה עם סוגי המעשים האלה, והוא כולל פעולות שמתבצעות לשם גירוי, פרובוקציה,