מה נחשב לרשלנות רפואית ומה הפיצוי על כך?

מטופלים רבים ברחבי הארץ והעולם חוו רשלנות רפואית מסיבות שונות. חלקם מכירים במונח הרפואי, כך שהם פנו לייעוץ משפטי שסייע להם בהקשר זה והוביל לקבלת פיצויים. אחרים, טרם הכירו במונח, כך שהם סובלים מתופעות רפואיות קשות, מבלי לדעת שיש באפשרותם לקבל פיצויים שיקלו על ההתמודדות. מדריך זה עולה לרשת, כדי להעלות את המודעות לעניין ולאפשר לכם, הגולשים, להגיש תביעה בעת הצורך. הישארו כאן ותגלו את כל הפרטים הדרושים לכם בנושא.

 

רשלנות רפואית – ההגדרה המקצועית

נותני שירות רפואיים עשויים לסטות לעיתים מסטנדרט ההתנהגות הסביר בעת מתן שירות למטופלים. מצב שכזה מוביל לעיתים לנזק משמעותי בגופו של המטופל. חשוב לציין שיש כל מיני סוגים של רשלנות רפואית שעשויים לבוא לידי ביטוי בתרחישים שונים, לדוגמא:

  • קבלת החלטות שגויות שנוגעות למתן (או אי מסירת) תרופות
  • אי ביצוע בדיקות שיכלו לגלות את הבעיה הרפואית בשלבים מוקדמים
  • ניתוח שבוצע באופן לקוי או בחוסר זהירות

 

נדגיש שרשלנות רפואית מחייבת הוכחה של 3 הדברים הבאים:

  1. ניתן לראות בבירור שהמטפל הפר את חובת הזהירות כלפי המטופל
  2. למטופל נגרם נזק כלשהו בעקבות הטיפול הלקוי
  3. יש קשר סיבתי, עובדתי ומשפטי שבא לידי ביטוי בין הנזק שאירע לבין הטיפול הרשלני

 

שירות רפואי

 

מהם הפיצויים שיינתנו למטופלים שחוו רשלנות רפואית?

לא ניתן לענות על שאלה זו באופן מדויק, היות וגובה הפיצויים משתנה ממקרה אחד לאחר. נסביר שישנם מקרים שבהם מדובר בנזק מינורי, בעוד לאחרים אירע נזק בלתי הפיך בעקבות רשלנות בתי חולים או כל גורם רפואי אחר. במקרים מסוימים מדובר בסכומים שנעים בסביבות עשרות אלפי שקלים, בעוד במצבים אחרים, הפיצויים יכולים להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר.

 

האופן שבו מחושבים הפיצויים

כידוע, תביעות שהוכיחו את קיומה של רשלנות רפואית (שגרמה לנזק) צפויות להוביל לקבלת פיצויים. אלה מחושבים בהתאם ל – 3 פרמטרים:

  • נזק ממוני: הפסדי שכר שנובעים מהמוגבלות שאירעה למטופל
  • נזק שאינו ממוני: הסבל שנגרם למטופל בהקשר של כאב וסבל
  • פיצוי שנוגע לאובדן: נוגע למטופלים שחייהם התקצרו עקב הטיפול הרשלני

 

נדגיש שמדובר במידע תמציתי בלבד. אם תרצו לקבל פרטים נוספים בנושא, תוכלו לקרוא על רשלנות רפואית באתר כל זכות.

רשלנות רפואית

 

חוויתם רשלנות רפואית? פנו לעורך דין בהקדם!

כאמור, מטופלים שחוו רשלנות רפואית מצד צוותים רפואיים, יכולים לקבל פיצויים שיקלו על ההתמודדות המורכבת. בשלב זה אתם מכירים בעובדה זו, כך שנותר לכם רק לפנות לעורך דין שבקיא בייצוג של נפגעי רשלנות רפואית.

 

לסיכום

רשלנות רפואית באה לידי ביטוי במצבים שבהם אירע נזק למטופל בעקבות סטייה מאמת מידת הזהירות שהייתה צריכה להתקיים מצד "רופא סביר". הפיצויים שניתנים על מקרים מסוג זה משתנים ממטופל אחד לאחר. קבלת מידע מלא בנושא יינתן לאחר פנייה לגורמים מוסמכים שיבדקו את מצבכם באופן מעמיק.

פנה לעורך דין

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
רשלנות רפואית

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך