מה חשוב לדעת לפני שסוגרים עסקה של רכישת שטח?

אחת ההשקעות המשתלמות ביותר שיכולות להיות לכם היא רכישה של שטח. השקעה בקרקע יכולה להציע לכם הזדמנות לבעלות על הנכס ולתשואה גבוהה במיוחד. אבל לפני שאתם סוגרים עסקת רכישת שטח ולוחצים ידיים, יש כמה גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון כדי להבטיח שההשקעה היא אכן מוצלחת. במאמר זה נספר לכם על כך כדי לעזור לכם בתהליך משמעותי זה.

 

הבנת תהליך הפשרת קרקעות

בישראל, תהליך הפשרת קרקעות ממלא תפקידי קריטי ביותר בהעלאת הערך של שטחים קרקעיים. הפשרת הקרקע היא תהליך בירוקרטי שמטרתו סיווג מחדש של קרקע חקלאית לקרקע למגורים, והוא כולל וועדות תכנון מקומיות ובחינה של אנשי מקצוע נוספים. לפני שאתם סוגרים עסקת השקעה בשטח, חשוב שתבינו איזה סוג של קרקע אתם מקבלים והאם היא יכולה לעבור תהליך הפשרת קרקעות, שכן זה יכול להשפיע באופן משמעותי על הערך הסופי ומה שתוכלו לבנות על קרקע זו בעתיד.

תהליך הפשרת האדמה

 

אזורי השקעה בארץ

יש הרבה מאוד אזורי השקעה בארץ שזוכים לביקוש רב. בערים הגדולות יש מצוקת דיור והאוכלוסייה גדלה במהירות, ובאזורים אחרים יש עיירות מתפתחות ששווה להשקיע בהן לפני שהן יהפכו למעצמות. חשוב להבין את הדינמיקה של ביקוש והיצע מבחינה גיאוגרפית, כי כך תוכלו לזהות הזדמנויות השקעה משתלמות בשוק הנוכחי.

 

סבלנות ופרספקטיבה הם המפתח

כשאתם משקיעים בשטח לא מדובר בהשקעה קצרת טווח שישר תניב לכם רווחים. השקעה מסוג זה דורשת סבלנות וראייה ארוכת טווח, שכן התהליך מרכישת השטח ועד לפיתוח ובנייה בו יכול לקחת שנים רבות. אבל אל דאגה, בסוף הסבלנות משתלמת ותוכלו לקצור פירות משמעותיים. בין אם מדובר בבעלות על נכס חדש לשימוש אישי, בהשכרתו או במכירתו תמורת רווח ניכר- בסוף השקעה בשטח מציעה לכם הזדמנויות שונות להגדלת ההון שלכם.

השקעה לטווח קצר

 

הפחתת סיכונים פיננסיים

בעוד שהשקעה בקרקע יכולה להציע לכם תשואות גבוהות, כפי שתיארנו עד כה, היא טומנת בחובה גם סיכונים פיננסיים שחשוב להיות מודעים אליהם ולנסות להפחית אותם ככל הניתן. בדקו את הקרקע ובצעו הערכות סביבתיות על ידי מומחים, בדקו עם עורכי דין ואנשי מקצוע על כל עניין משפטי שהשטח מעורב בו וכדומה. כך תוכלו לזהות סיכונים פוטנציאליים ולבצע החלטות שקולות בהתאם.

 

פנייה לאנשי מקצוע

לפני שאתם סוגרים עסקה על רכישת שטח, כדאי שתפנו לאנשי מקצוע מומחים בתחום שיוכלו לעזור לכם לגלות כל דבר שעוד לא ידעתם. יש סיבה שקיימים אנשי מקצוע וחברות מתמחות- הם יכולים ללוות אתכם בתהליך ולעזור לכם.

 

לסיכום

לפני שאתם רוכשים שטח, יש כמה דברים שכדאי שתדעו, ביניהם תהליכים בירוקרטיים שונים, תנאי שטח, סיכונים שאתם לוקחים ועוד. כל אלה יוכלו לעזור לכם לקבל החלטות חשובות בנוגע לשטח, וכך למקסם את פוטנציאל ההצלחה.

פנייה לאנשי מקצוע

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עסקת רכישת קרקע

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך