מה החוק קובע לגבי ביטול הפלגה, אטרקציה או סיור בחו"ל

החוק להגנת הצרכן בישראל מעניק כיסוי רחב, המאפשר לצרכן לבטל עסקאות מבלי לספק סיבות ותירוצים, בפרט כאשר מדובר בעסקאות מכר שנעשו מרחוק (באמצעות הטלפון או האינטרנט).

בעסקאות מכר שעניינן מתן שירות, הצרכן יכול לחזור בו ולבטל את העסקה בתוך שבועיים מיום עשייתה. הוראה זו חלה גם על שירותי תיירות שונים.

 

ביטול שירותי תיירות

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של ריבוי חבילות נופש וטיסות מוזלות, המשווקות לקהל הישראלי ע"י חברות בין לאומיות שלהן נציגים בישראל.

העוסקים הישראלים משמיעים ביקורת על הסדרים בחוק אשר לטענתם מפלים אותם לרעה. בעוד שהעוסק הישראלי מחויב לאפשר לצרכן ביטול עסקאות בתשלום דמי ביטול מזעריים, עוסקים מתחרים מחו"ל, שהחוק הישראלי לא חל עליהם, מציעים עסקאות זולות יותר מבלי אפשרויות ביטול.

בעתירה שהוגשה לבית המשפט בישראל, המחוקק קיבל את טענתם של עסקני התיירות הישראלים, ותיקן את החוק. כיום החוק החדש (שנכנס לתוקפו בפברואר 2019) כולל תנאי ביטול של עסקאות גם על נותני שירותים בחו"ל.

 

משמעותו של החוק החדש

תיקון החוק מאפשר לצרכן הישראלי ליהנות משירותי תיירות תחרותיים ואטרקטיביים, תוך שחרור מהוראות החוק הנוקשות. חשוב לזכור שאם הצרכן לא מעוניין במדיניות ביטול של נותני שירות מחוץ לישראל, הנציג הישראלי של אותה החברה חייב למלא אחר הוראות החוק בישראל, ובכלל זה – לבטל את העסקה ולתת לצרכן החזר כספי.

במקרה זה, העוסק הישראלי סופג את עלויות הביטול, ובכדי למזער נזקים הוא דואג לכך שמציע השירות בחו"ל יחזיר לו את ההפרש. אפשרות נוספת היא שהעסק מציע עבור אותם שירותי תיירות מחיר הכולל אפשרות לביטול, ומחיר עבור השירות בנפרד, כפי שהוצע ע"י נותן השירות בחו"ל.

 

חברת יאסאס יוון

יאסאס יוון היא חברה המעניקה שירותי תיירות מגוונים ביוון, ומטרתה העיקרית היא לגרום לכם להתאהב ביוון ובעיר אתונה בפרט במספר שעות ספורות. ללא ספק זהו אתגר, אך אנחנו מבטיחים לכם שבסוף הסיורים המיוחדים שלנו, אתם תתאהבו באתונה בדיוק כמונו.

אמנם אתונה היא עיר נהדרת ושופעת אטרקציות, אך אי אפשר לוותר על החופים והאיים הרבים הפזורים ביוון, ולשם כך יש לצאת להפלגה. חשוב לדעת כי בתור חברה המעניקה שירותי תיירות, אנחנו מכבדים את החוק החל על ביטול אטרקציות, הפלגות, וסיורים, ופועלים בשקיפות מלאה אל מול הלקוחות.

 

לסיכום

שייט בים הכחול וביקור באיים מרהיבים ביופיים תוך כדי הפלגה נינוחה בים היא אופציה נהדרת עבור מי שחי בשביל אוויר הים ומראה הגלים. אך גם עבור אלו שמעדיפים להרגיש קרקע מוצקה תחתם יש לנו אופציות שונות ומגוונות של סיורים מעניינים ומרתקים ברחבי אתונה.

לא משנה מה תבחרו, חשוב שתדעו כי אנחנו מכבדים את מדיניות הביטול השונות, מבלי להתפשר על הענקה של חווית תיירות איכותית במחירים אטרקטיביים.

איש קורא

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא