מה הוא גובה הפיצוי על תאונות הדרכים השונות?

לצערנו, כמעט אין אדם בישראל שלא עבר תאונת דרכים. רובנו, במזל, עברנו רק "תאונות פח" שלמעשה מהוות תאונות דרכים שבמסגרתן יש פגיעה רק בפח של הרכב ולא פגיעות פיזיות. עם זאת, לאור היות תאונות דרכים אירוע נפוץ, הן עלולות לגרום לפציעות חמורות, נזק לרכוש ואף למוות. במקרים רבים, זכאים נפגעי תאונות דרכים לפיצוי בגין הפסדיהם. אנחנו כאן כדי לבחון יחד איתכם את גובה הפיצויים בגין תאונות דרכים שונות, באופן מוערך.

 

פיצויים במסגרת תאונות דרכים

תאונות דרכים הן אחד מסוגי תאונות הדרכים השכיחות. נפגעי תאונות דרכים עשויים להיות זכאים לפיצוי בגין פציעותיהם, נזקי רכוש והפסדים אחרים. גובה הפיצוי בגין תאונות דרכים תלוי בגורמים שונים כמו חומרת הפגיעות, היקף הנזק לרכוש ונסיבות התאונה. הפיצוי עשוי לכסות הוצאות רפואיות, אובדן שכר וכאב וסבל.

במקרים של פציעות קשות או נכות קבועה, הנפגעים עשויים להיות זכאים לפיצוי גבוה יותר. הכל כתלות בנסיבות המקרה הספציפי. כלומר, תאונת דרכים קלה לא תזכה לפיצוי זהה כמו תאונת דרכים קשה.

תאונות דרכים שונות

פיצויים לאור תאונת אופנוע

בישראל יש לא מעט אופנועים ולצערנו תאונות אופנוע נפוצות למדי, והן עלולות לגרום לפציעות קשות בשל חוסר ההגנה שמעניק הרכב. הפיצוי בגין תאונות אופנוע דומה לזה של תאונות דרכים, והוא יכסה הוצאות רפואיות, אובדן שכר וכאב וסבל. עם זאת, הפיצוי עשוי להביא בחשבון גם את הסיכון המוגבר הכרוך ברכיבה על אופנוע, וככזה, הפיצוי עשוי להיות גבוה מזה של תאונת דרכים.

עם זאת, יש לשים לב שהרבה פעמים יקבע שהנהגים לא נהגו בזהירות מספקת והדבר עשוי להוריד מגובה הפיצוי שלהם. אנחנו ממליצים לכם להסתייע בליווי עורך דין מקצועי שיודע ללוות נהגי אופנוע.

 

פיצוי לאור תאונות דרכים עם הולכי רגל

תאונות הולכי רגל הן אולי הסוג החמור ביותר של תאונות דרכים, שכן הולכי רגל פגיעים במיוחד לפציעה בעת פגיעת רכב. על פי החוק הישראלי, הולכי רגל שנפגעו בתאונות עשויים להיות זכאים לפיצוי בגין הוצאות רפואיות, הפסדי שכר וכאב וסבל. במקרים בהם הפגיעות קשות, הפיצוי עשוי לכסות גם הוצאות רפואיות עתידיות ואובדן כושר השתכרות. לכן, חשוב להיות זהירים בכביש במיוחד ליד הולכי רגל שאינם מוגנים באופן דומה לרכבים.

תאונות דרכים שונות

תאונה עם רכבי תחבורה ציבורית

גם תאונות שבהן מעורבות תחבורה ציבורית, כמו אוטובוסים ורכבות, עלולות לגרום לפציעות חמורות ולנזק לרכוש. מי שנפגע או סובל מהפסדים בתאונות כאלה עשוי להיות זכאי לפיצוי מחברת ההסעות. הפיצוי יכסה הוצאות רפואיות, אובדן שכר וכאב וסבל, וכן עשוי להתחשב בסיכון המוגבר הכרוך בשימוש בתחבורה ציבורית.

 

לסיכום

לסיכום, לתאונות דרכים יכולות להיות השלכות פיזיות, רגשיות וכלכליות משמעותיות על המעורבים. עם זאת, החוק הישראלי מעניק פיצוי למי שנפגע או סובל מהפסדים בתאונות כאלה. גובה הפיצוי ישתנה בהתאם לסוג התאונה והיקף הפגיעות והנזקים. אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, חשוב לפנות לייעוץ משפטי על מנת להבטיח שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם

תאונות דרכים שונות

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
תאונות דרכים שונות

מידע נוסף סביב הנושא