לך, תצטיין – ההכנה לפסיכומטרי שכל אחד צריך

מבחן הפסיכומטרי הוא צעד חשוב בדרך אל הלימודים האקדמיים. כדי להתקבל לרוב המוסדות, צריך להציג ציון פסיכומטרי שעומד ברף מסוים. הרף נקבע על ידי המוסד, בהתאם לתואר אותו אתם מבקשים ללמוד. הבחינה מתמקדת בשלושה נושאים מרכזיים: יכולת מתמטית, מיומנות בעברית וידע באנגלית. מבחן זה נחשב למבחן מאתגר וחשוב, ולכן תלמידים רבים בוחרים להתכונן אליו באמצעות קורס הכנה לפסיכומטרי.

 

מהי מטרת המבחן?

מטרת מבחן הפסיכומטרי היא לחזות את סיכויי ההצלחה של הסטודנט במהלך השנה הראשונה ללימודים באקדמיה.

 

מתי אפשר לבצע מבחן פסיכומטרי?

בכל שנה יש ארבעה מועדי בחינה – אפריל, יולי, ספטמבר ודצמבר. אין הבדל מהותי בין המועדים, ולכן כל נבחן יכול לבחור את מועד הבחינה, בהתאם ללוח הזמנים שלו. עם זאת, יש לקחת בחשבון את עניין ההרשמה למוסד הלימודים – מוסדות רבים סוגרים את ההרשמה לשנת הלימודים הבאה לאחר מועד אפריל. לכן, אם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד בשנה העוקבת למבחן – בחרו במועד דצמבר, ספטמבר או אפריל.

 

מהו המבנה של המבחן?

המבחן מורכב מ-9 פרקים, וניתן לחלק אותם לשלושה חלקיים עיקריים:

  • חשיבה מילולית – התחום המילולי בבחינה כולל שני סוגי פרקים: מטלת כתיבה, ופרקי מבחן אמריקאיים. במטלת הכתיבה על הנבחן לכתוב מאמר עמדה, תוך הקפדה על תוכן מתאים, כללי הדקדוק וניסוח הולם. בפרקים האמריקאיים נבדקת יכולת ההבנה וההסקה של הנבחן. החלק המילולי מהווה 40% מהציון הסופי.
  • חשיבה כמותית – התחום הכמותי בבחינה כולל פרקי מבחן אמריקאיים. השאלות בפרק זה מתחלקות ל- 4 נושאים: אלגברה, גיאומטריה, בעיות מילוליות והסקה מתרשים. חלק זה מהווה 40% מהציון הסופי.
  • אנגלית – סיווג רמת האנגלית מתבצעת על ידי פרקי מבחן אמריקאיים. השאלות בפרקים אלו הן משלושה סוגים: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. חלק האנגלית מהווה 20% מציון הבחינה, ויש לו השפעה על מספר קורסי האנגלית שהסטודנט יידרש לבצע במהלך התואר.

 

הציון במבחן

הציון נע בין 200 ל- 800, והוא נקבע כתלות בדירוג של הנבחן מתוך כלל הנבחנים. במילים אחרות, הציון לא מתקבל לפי מספר התשובות הנכונות או השגויות, אלא לפי מיקומו של הנבחן ביחס לשאר הנבחנים.

 

קורס הכנה לפסיכומטרי

ישנם עשרות מכוני פסיכומטרי המציעים קורסי הכנה למבחן, ולכן יש לבחור את הקורס המתאים לכם ביותר. הכנה לפסיכומטרי בקידום "לך תצטיין" ידועה ביחס האישי שהיא מעניקה לתלמידים ובמרצים מצוינים. לכן היא יכולה להעניק לכם הכנה מצוינת למבחן, והיא תבטיח שתמצו את היכולות שלכם בצורה הכי טובה שיש.

 

לסיכום

ציון הפסיכומטרי הוא מדד חשוב שעשוי להשפיע על מקום הלימודים ולכן גם על העתיד התעסוקתי. מסיבה זו, הכנה מקיפה עשויה להיות משתלמת במיוחד. חשוב לבחור קורס פסיכומטרי שמועבר על ידי מרצים מקצועיים, כך שתוכלו למקסם את ההצלחה שלכם.

תלמיד

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא