כיצד אפשר להגיש תביעה לביטוח בניין משותף?

הגשת תביעה לביטוח בניין משותף היא לא סיפור מורכב. כמו כל מקרה ביטוחי בו מוגשת תביעה, גם בביטוח כזה התביעה מוגשת לחברה המבטחת. אם נעזרתם בסוכן ביטוח ברכישת הביטוח, פנו אליו גם במקרה תביעה והוא יסייע לכם בהגשת התביעה. קיימים מקרים המצביעים שחור על גבי לבן בזכאות למימון המקרה הביטוחי, וקיימים מקרים בהם הכל עומד על ספק והחברה המבטחת מנסה להשתמט. במקרים כאלו חשוב להביא כמה שיותר הוכחות, תמונות וכל מה שיוכיח לחברה המבטחת כי היא צריכה לשלם את הנזק שנגרם בתור חברה המבטחת את הבניין המשותף.

 

מה זה ביטוח בניין משותף?

ביטוח כזה ניתן לרכישה אפילו דרך אתר ביטוח בניין משותף. מדובר בביטוח הכולל ביטוח מבנה על כל מבנה הבניין המשותף, ביטוח צד ג' המכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי וביטוח עובדים המבטח נותני שירות העובדים בבניין המשותף.

ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמו מאסונות שונים כמו שריפה ששרפה כמה קומות בבניין או רעידת אדמה שפוררה את עמודי היסוד של הבניין והבניין נזקק לשיקום רציני… קיימים מקרים רבים, כל מקרה נבחן לגופו בהתאם לתקנון החברה המבטחת.

 

מי רוכש את הביטוח?

ביטוח בניין משותף הוא ביטוח המיועד אומנם לדיירים בבניינים משותפים, אך מי שרוכש אותם בפועל הוא דווקא וועד הבית נציג הדיירים כולם.  רכישת ביטוח כזה מונעת מוועד הבית גיוס כספים בהול כאשר נזקקים לתיקון מקרה ביטוחי.

 

הרחבות קיימות לביטוח בניין משותף

ניתן לרכוש הרחבות מובילות נוספות לפוליסת הביטוח הבסיסית. נפרט רק על המובילות שבהן.

  • ביטוח מבנה לדירות בבניין – ביטוח כזה יבטח את בעל הדירה עצמו בנוסף לביטוח שהוא מקנה לכל המבנה המשותף.
  • ביטוח תכולת הבית המשותף – כורסאות, מכשירי כושר ועוד תכולה הקיימת במבנה המשותף.
  • ביטוח קופת וועד הבית – קופת וועד הבית יכולה להיגנב או להיעלם. ביטוח זה מבטח אותה מפני מקרים כאלו.

 

מה חשוב לדעת לפני רכישת ביטוח בניין משותף?

לפני שאתם רוכשים ביטוח כזה, חשוב שתוודאו שאתם מצרפים לביטוח שלכם פוליסת ביטוח צד ג' וביטוחים קריטיים נוספים שחשובים לצרכי הבניין שלכם. יחד עם זאת, אל תזלזלו בחוזה עליו אתם חותמים עם חברת הביטוח. קיים סעיף המקנה לחברת הביטוח זכות לפתוח תביעת שיבוב. ולכם לא כדאי שיוכנס סעיף כזה. בדקו זאת בזמן הרכישה ודאגו להשמיט אותה.

תביעת שיבוב היא תביעה בה החברה נתבעה לתשלום פיצוי מקרה ביטוחי והיא אכן שילמה את הנדרש. לאחר מכן, היא פנתה אל הדייר המזיק או כל גורם אחר שהיה לו יד בגרימת הנזק הביטוחי, והיא פתחה תביעה נגדו בדרישה לתשלום הפיצויים ששילמה. תביעה כזו לא נסגרת מהר כל כך והחברה מצידה גם לא מרפה עד שהיא מקבלת את שלה. מסיבה זו כדאי לנטרל אפשרות זו.

חוק ומשפט

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא