האם כדאי להתייעץ עם עורך דין בעת חתימה על חוזה של מחסן להשכרה?

לפני חתימה על עסקה של רכישת מחסן, נראה לעיתים כי זוהי עסקה פשוטה. רבים החושבים כי 'קל' לסגור את העסקה ללא התייעצות עם עו"ד מומחה. ואכן נשאלת השאלה – האם זוהי עסקה שיש צורך ממשי בבדיקה מקיפה למול מומחה לפני החתימה על החוזה? האם מחסן יכול לשמש אתכם למספר שימושים שונים? או שלא? במאמר זה נרכז לכם מספר דגשים חשובים ונכווין אתכם לתשובה המתאימה עבורכם!

 

לפני הכל – חשבו!

בבואכם לקנות שטח מחסן עבור העסק שלכם, דייקו את הצרכים שלכם –  וזה חשוב בנוגע לכל הפרמטרים, לדוגמא: באיזה גודל תצטרכו שהמחסן יהיה? באיזה מיקום המחסן צריך להיות? האם כל הציוד שלכם יוכל להיכנס בתוכו? ועוד. אל תוותרו על בדיקה מעמיקה של הצרכים שלכם כדי שלא תתחרטו אחר כך…

 

ביקור בנכס – לא איך שחשבתם

לרוב אנו חושבים שבעת חתימה על חוזה, מספיק ביקור אחד. אך ההפך הוא הנכון – דווקא ובמיוחד בעת רכישת מחסן, רצוי להגיע מספר פעמים במהלך שעות היום ושעות העבודה של המתחם בכדי לראות ולשים לב לפרטים חשובים. לדוגמא: האם במהלך שעות העבודה יש חניה בקרבת המחסן? וזאת תוכלו לדעת רק אם תגיעו מספר פעמים לאזור ותבדקו זאת.

 

עלויות ועוד עלויות

שימו לב למרכיב חשוב נוסף טרם החתימה על החוזה. הרבה מחסנים מושכרים תחת חברה המרכזת את שכירויות המחסנים באזור. חשוב שתדעו שלרוב חברות כאלה גובות דמי ניהול בנוסף לשכירות על המחסן. בנוסף קחו בחשבון אפשרות שתשלמו מיסים נוספים או אפילו דמי חניה. נניח –מחסן להשכרה בתל אביב אמנם נמצא במרכז הארץ, אך עלול להיות באזור עמוס מאוד שלא תוכלו להתנהל בו בנוחות.

 

ביטוח המחסן – לקחתם בחשבון?

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שיש לבטח את הציוד שתשימו במחסן. ועל כן בדקו עבור הכנס שאתם מעוניינים בו. שימו לב שחברות ביטוח רבות אינן מתמחות בתחום הביטוחים למחסנים ועל כן עלולות להציע לכם ביטוח גנרי שלא תואם את צרכי המחסן. התייעצו על כך ואל תזניחו את הנושא.

 

סיווג הארנונה של המתחם

כל בעל נכס יודע שסיווג הארנונה הוא מרכיב חשוב כאשר קיים לו נכס. לדוגמא –  אם הנכס מסווג כבניין מגורים, הארנונה שתשולם תהיה בהתאם. אם במבנה מותר נניח לקיים פעילות של תעשייה ירוקה, ואתם מתכננים בעתיד להשתמש בו ל"תעשייה כבדה", סיווג הארנונה של המתחם אינו מתאים עבורכם.

 

בקיצור

מרוב סיבות ובעיות שעלולות לצוץ, אנו מניחים שהבנתם שרצוי ומומלץ להתייעץ ולקבל ליווי מקצועי מעורך דין מומחה בתחום. כך תוכלו לקבל 'שקט נפשי' לפני החתימה על החוזה. עורך הדין צריך להיות כזה שמתמחה בנדל"ן מסחרי ויוכל לבדוק את כל המידע בנוגע למחסן שתרצו. זכרו – התייעצות רק תוכל לעזור לכם ולהכווין אתכם טוב יותר!

חוזה חתום

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא