האם הליך גירושין יכול להפוך להיות הליך פלילי

הליך הגירושין הוא תהליך לא נעים לאף אחד שיכול להיגמר בנתק מוחלט ואפילו במקרים קיצוניים להוביל שאחד מן בני הזוג יגמור בכלא. ולמה זה קורה? בעיקר בגלל חוסר תשומת לב ותחושה שכל האמצעים קשרים כדי להשיג עוד משמרות על הילדים או יותר רכוש מבן או בת הזוג. החלטתם שאתם מתגרשים? זה עדיין לא אומר שאתם צריכים להרוס הכול, להתפרע ולמצוא את עצמכם בכלא. רוצים לדעת איך להימנע מעבירות פליליות בהליכי הגירושין? הינה כל המקרים בהם יכול להיפתח לכם תיק פלילי.  

 

במצב של איומים

כל אמירה שיכולה להתפרש כאיום עלולה להוביל לסיבוכים פליליים בתיק. חשוב מאוד שתקפידו לא להיכנס למקומות כאלו ולהגיד לבן או בת הזו שלכם ש"אם היא לא תעשה… אז אני אעשה…" בלהט הדברים אנחנו יכולים לפלוט אמירות כאלו או להגזים בצורת הדיבור שלנו אז בכל מקרה שימו לב שאתם לא מוקלטים. אבל הכי טוב זה פשוט לשמור על שפה מכובדת ומכבדת.

 

במצב של זיוף ראיות או שיבוש ההליך המשפטי

למרות שזה אולי מובן מאליו, חשוב לזכור- אל תלכו על התפיסה של "הכול או כלום" בשביל לנצח בסכסוך הזוגי. זה יכול לגרום לכך שה-"כלום" שתקבלו יהיה עוד הרבה יותר קשוח. במקום לצאת עם כלום ביד אתם תוכלו גם להיכנס לכלא או להסתבך בפלילים. חשוב למצוא עורך דין גירושין טוב  שיעזור לכם למצות את ההליך מבלי לשקר או לרמות את בית המשפט.

 

במצב של אלימות פיזית

כמובן שזהו קן אדום שאסור לחצות. הקפידו כל הזמן להזכיר לעצמכם שהצד השני הוא בסופו של דבר האבא/אמא של הילד שלכם ושאין סיבה ללכת למקומות רחוקים מידי ולבצע מעשי אלימות. מעבר לתיק הפלילי, זה יכול גם להוביל לצו הרחקה מהילד ולהחמרת הסכמי המשמרות.

 

הקלטות לא חוקיות

כמו שיבוש הליכי חקירה, גם שימוש בהקלטות לא חוקיות עלול להוביל לפתיחת תיק פלילי כנגדכם. הכוונה בהקלטות לא חוקיות הינה בהקלטות של אדם ללא ידיעתו או חתוכות בצורה מגמתית. אם אתם רוצים להקליט שיחות מסוימות חשוב להגיד את זה מראש או לבקש איש מיוחד בעזרת עורך דין

 

השחתת או גניבת רכוש

גם זה יכול להיחשב כמעשי אלימות או ונדליזם שיכול להוביל לכך שתקבלו צו הרחקה או במקרים מאוד חמורים למעצר. הדיונים על הרכוש יכולים להיות מאוד אמוציונליים ולעיתים גם לא צודקים. אך אין זה אומר שאתם צריכים לאבד את העשתונות ולעשות מעשים פזיזים שתחרטו עליהם אחר כך.

לסיכום חשוב מאוד להכיר את המקרים האלו בשביל לא ליפול בהם אבל הכי חשוב זה לקחת עורך דין מוסמך ומקצועי שיוכל להדריך אתכם ולייעץ לכם כמו שצריך. אל תיכנסו לתהליך הזה לבד, בהצלחה!

משקל

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא