האם הבנק הוא הפתרון החוקי היחיד עבור בעיות כלכליות?

לא מעט אנשים בישראל נכנסים למשבר כלכלי קטן או גדול, ונאלצים להתדפק על דלתו של הבנק כדי לבקש עזרה. למעשה, אנשים אלה לא תמיד פועלים בצורה הנכונה כי הבנק הוא לא בהכרח הכתובת שתעניק להם עזרה, או את העזרה האולטימטיבית. קיים חשד וחשש כלפי גופים פיננסיים שאינם הבנק, על אף שהבנק לא תמיד מראה תמיכה או רצון לעזור. לחשד הזה למעשה אין כל בסיס, וכל אדם שנמצא במשבר או שמעוניין בהלוואה מסיבה אחרת, יכול לפנות לאופציות נוספות.

 

גופים חוץ בנקאיים – האם זה חוקי?

גופים חוץ בנקאיים הם עסקים שמטרתם להרוויח ממתן שירותים פיננסיים – הלוואות, כרטיסי אשראי, כרטיסי מתנה וכיוצא בזה. אנשים ריבם מחזיקים ברשותם כרטיסי אשראי לא של הבנק, וזה לרוב יותר משתלם להם. הבנק לא יכול לדרוש מהם לא להשתמש בשירותים שלו כיוון שאין שום בעיה חוקית עם הגופים הללו. הדבר הטוב ביותר שהם מציעים זה מגוון סוגי הלוואות – לרכישת דירה, לעיצוב הבית, לקניית אוטו והלוואות למוגבלים.

 

הלוואות למוגבלים בחשבון הבנק – מה זה?

מוגבלים בחשבון הבנק זה אנשים שהבנק הטיל מספר הגבלות על החשבון שלהם והכתים את שמם כדלי אמצעים ולא אחראיים. הבנק עושה זאת רק במקרה קיצון בהם הוא חושש שהחזקת החשבון בצורה רגילה תפגע בו, למשל אדם שלא מחזיר את חובו לבנק והבנק מפסיק מכך את הרווח שלו. כיוון שהבנק מותיר את האנשים אלה ללא מענה ופתרון, גופים חוץ בנקאיים נכנסו לתמונה ויצרו הלוואה שמותאמת למצב זה.

 

מה הייחודיות של הלוואה למוגבלים על פני הלוואות אחרות?

הלוואה זו היא בריבית נמוכה במיוחד, כדי לאפשר לאנשים שנמצאים במשבר הכלכלי לממן את הוצאותיהם השוטפות ולהתפתח בעתיד. הגופים החוץ בנקאיים הם הפתרון החוקי הטוב ביותר להתמודד עם משבר, והם ייחודיים בכך משום שהבנק או כל גוף אחר לא מציע את הפתרון הזה.

 

עזרה מאנשים קרובים – האם זה כדאי?

כל אחד יכול לקחת הלוואה או כסף שמתנה מקרוב או חבר, והחוק לא יכול להטיל על כך שום מגלבה, כיוון שכל אדם יכול להשתמש בכספו כרצונו – הזכות לחירות הרי מצדיקה את זה באופן טבעי. אם אתם במצב של משבר ויש לכם אדם קרוב שמעוניין לעזור, אל תהססו אם אתם בטוחים שהיחסים שלכם ישמרו.

 

לסיום – למה לא תמיד כדאי להיעזר בבנק?

הבנק הוא לא גוף שנותן חסדים – והא מציע הצעות רק אם הן משתלמות לו. אנשים עם הרבה כסף יכולים להתמקח עם הבנק ולקבל יחס מיוחד, אבל אנשים שנמצאים במצב כלכלי ירוד צריכים לחפש את ההושעה במקום אחר. המקום החוקי והטוב ביותר שיעזור לכם להתמודד עם משבר כלכלי זה גופים חוץ בנקאיים שמעניקים הלוואות למוגבלים.

בעיות כלכליות

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

סטודנט למשפטים? כך תצלח את התואר

לימודי משפטים הם מסע מאתגר, הן מבחינה אינטלקטואלית והן מבחינה אישית. התואר דורש השקעה רבה של זמן ומאמץ, לצד יכולות אנליטיות חזקות, מיומנויות כתיבה וכישורי