האם בית חכם הוא חלק מחוק בנייה ירוקה שקבלנים חייבים לעמוד בו

המודעות הרבה לאיכות הסביבה באה לידי ביטוי בשנים האחרונות בתקנות בנייה ירוקה שנועדו להבטיח שמבנים חדשים במדינת ישראל ישמרו עד כמה שניתן על הסביבה. אחד הדברים שיכולים לסייע בשמירה על הסביבה בעזרת צריכת אנרגיה בצורה מדודה, הוא התקנה של מערכות חשמל חכמות. אנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שצריך לדעת בנושא.

 

תקנות בנייה ירוקה

תקנות בנייה ירוקה הן תקנות שנועדו להבטיח שבעת בניית בתים ובניינים במדינת ישראל לא ייגרם זיהום אוויר חריג, או פגיעה לא מידתית בסביבה. תקנות הבנייה הירוקה מדברות על שני דברים שונים. הדבר הראשון הוא בנייה בצורה טובה, כלומר שתהליך הבנייה עצמו לא יובל לפגיעה בסביבה, והדבר השני הוא שהתפעול של הבניין בעת השימוש לא יובל לזיהום אוויר חריג.

 

צריכת חשמל נכונה

אחד הדברים שיכולים לסייע בצמצום צריכת חשמל הוא בית חכם. בית חכם או בניין חכם הוא למעשה תיאור של מערכות חשמל שפועלות בצורה חכמה. הדבר המרכזי בבית חכם הוא האפשרות לעשות שימוש בחשמל רק בזמן שהוא חיוני, וכך למנוע בזבוז מיותר של אנרגיה.

 

מה החוק אומר בעניין

כאמור, החוק במדינת ישראל מחייב קבלנים לעבוד בצורה כזו שלא תגרום לזיהום אוויר מיותר. כיום אין עדיין חובה על קבלנים להתקין מערכות חשמל חכמות בבתים שאותם הם בונים, אולם גם אם החוק לא מחייב על כך, עדיין יש כמה סיבות טובות לעשות את זה.

 

  1. חיסכון בחשמל

מערכות של בית חכם מאפשרות לנו לעשות שימוש בחשמל בצורה נכונה. גם אם שכחתם לכבות את האור או את המזגן כאשר יצאתם מהבית, אתם יכולים לכבות אותו דרך הטלפון הנייד שלכם. השליטה המלאה שלנו על המערכת דרך הטלפון הנייד מובילה לצריכה מדויקת יותר של חשמל.

 

  1. לא צריך להחליט על כל הבית בבת אחת

אם הקבלן שלכם מציע לכם התקנה של מערכת חשמל חכמה, אתם לא צריכים להחליט על התקנה של מערכת כזו בכל הבית שלכם. כיום ניתן להנות ממערכות בית חכם על גבי כל תשתית קיימת, ולכן אתם יכולים בשלב הראשוני לבדוק כיצד אתם מסתדרים עם המערכת הזו. אם תגלו שמערכת מוצאת חן בעיניכם, תוכלו מיד להביא טכנאי שיתקין לכם אותה בכל הבית.

 

הקפדה על בטיחות

בעת התקנה של מערכת בית חכם הקפידו שמי שמתקין לכם אותה יהיה חשמלאי מוסמך. הדבר הזה חשוב מצד הבטיחות שלכם אבל גם כדי שמערכת החשמל שלכם תעבוד ללא תקלות מיותרות.

 

לסיכום

מערכות בית חכם מאפשרות לנו להנות מצריכה חכמה יותר של חשמל. החוק כיום לא מחייב קבלנים להתקין מערכות כאלו בבתים חדשים, אולם חשוב שתבינו שהדבר הזה הוא אינטרס שלכם בתור בעלי הנכס. מערכות בית חכם מאפשרות לכם לחסוך בחשמל.

מבנה חכם

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך