האם אפשר להסתבך בפלילים בזמן הליך גירושין?

תהליך גירושין הוא לא דבר נעים ובכדי להתגרש בני זוג נאלצים לעבור אותו.

עם זאת, אחוז הגירושין בישראל רק עולה עם השנים.

ישנם סוגים שונים של תהליכי גירושין והדבר בעיקר תלוי בבני הזוג.

לעיתים הדבר כולל מאבקי כח קשים ואף אלימים.

האם אפשר להסתבך בפלילים? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

 

גירושין והסיבות

במדינת ישראל אחוז הזוגות שמתגרשים רק עולה עם השנים. לפי חוק זוג נשוי יכול להיפרד בצורה פורמלית ורשמית רק כאשר מתבצע תהליך גירושין ברבנות או בצורה חוקית אחרת. בפשטות, זהו מצב בו זוג מחליט לפרק את מערכת הנישואין ואת הבית שהקימו. לאחר מכן, כל אחד מבני הזוג יכול להינשא בשנית במידה וירצה בכך לבני זוג אחרים.

הסיבות לגירושין יכולות להיות שונות ורבות. כאשר ישנן סיבות הקשורות בטיב הקשר בין הזוג למשל בעיות בתקשורת היומיומית והבין אישית של השניים. או מקרים של בעיות הקשורות באמון ונאמנות של אחד מבני הזוג או שניהם. ישנם מקרים גם שקשורים בכך שבני הזוג לא מצליחים להגיע לעמק השווה וישנם ויכוחים וקונפליקטים על בסיס יומי.

 

פתרונות

כמובן, שהדבר האולטימטיבי לעשות במצבים כאלה זה למצוא פתרונות, או לפחות לנסות. כאשר אפשר להיעזר באיש מקצוע כמו מגשר או יועץ זוגי בכדי לפתור את הדברים. עם זאת, ישנם מצבים שבני הזוג עלולים להגיע למצב בו הם מחליטים להיפרד ולהתגרש וכך מתחילם בתהליך של גירושין.

 

הליך הגירושין

תהליך הפרידה והגירושין עלול להיות מאד מורכב וקשה, בעיקר כאשר יש אי הסכמה בין הצדדים על נושאים שונים. כשזוג מתגרש הם צריכים לקחת החלטות רבות בנוגע לדברים משותפים, כמו רכוש, ילדים, עסקים ועוד. בעקבות זאת עשויים חלק מהאנשים לפעול בצורה פלילית.

כך לדוגמא כאשר אחד מבני הזוג יכול לאיים בצורה אלימה על השני, בכדי לקבל את מה שהוא רוצה בהסכם הגירושין. או במצב בו אחד מבני הזוג מנסה לסבך את השני בעבירות פליליות ולהראות כאילו הוא הפר זכויות בגירושין של האחר.

 

איך להימנע?

חשוב לנסות כמה שיותר להימנע מלהיות מעורבים בפלילים בתהליך זה, כיוון והדבר עלול לבוא לרעתכם בתהליך של הסכם הגירושין. על כן, תפעלו לפי החוק, תעדו את השיחות שלכם לכל מקרה, הימנעו מאלימות מילולית ופיזית, אל תערבו חוקרים פרטיים או אנשי מקצוע דומים, התרחקו מכל מעשה שקשור ברמאות, שקרים ותחבולות.

 

בסיכומו של דבר

תהליך הגירושין הוא עניין שיש לעשות כאשר הקשר מגיע למצב בו בני הזוג ניסו הכל. ישנן סיבות לכך כמו קושי בתקשורת הבין אישית, ריבים, חוסר אמון ונאמנות ועוד. התהליך עצמו עלול להיות מורכב וקשה, בעיקר אם אחד מבני הזוג מערב התנהגות פלילית. זו יכולה להופיע בכל מיני דרכים וכדאי מאד להימנע מימנה בכדי לא להסתבך ולקבל את המגיע לכם.

פטיש

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך