האם אופנוע נחשב לכלי רכב לכל דבר בעת הליך משפטי

אופנוע הינו כלי רכב ממונע לכל דבר, ומנתונים סטטיסטיים ניתן לראות שזהו כלי רכב שמעורב ביותר תאונות דרכים מרכבי ארבעה גלגלים. נהגי אופנוע חשופים יותר בכביש ומצד שני פחות בולטים, ולכן נהגי רכב רבים נוטים לפספס אותם. השאלה היא האם אופנוע נחשב כלי רכב בעת הליך משפטי? 

 

מהו כלי רכב?

בקטגוריית כלי הרכב הממונעים נמצאות מכוניות, משאיות, קטנועים, אופנועים, טרקטורון, אוטובוס, רכבי שטח וטרקטורים. כפי שמשתמע, האופנוע הוא כלי רכב בעלי שני גלגלים או שלושה, והוא מיועד לשאת עד שני נוסעים. הוצאת רישיון על אופנוע מותרת מגיל 16 אך משתנה בהתאם לנפח המנוע. בעת נסיעה, נהג האופנוע חשוף, ואמצעי ההגנה היחידי שלו הוא הקסדה.

 

הליך משפטי

הליך משפטי שמעורב בו אופנוע, יכול להיפתח בליווי ועזרה של עורך דין תאונת אופנוע או בלעדיו. הליך משפטי או הליך אזרחי נפתחים כאשר הנהג היה מעורב בתאונה שבה נגרם נזק לאדם או רכוש. מטרת ההליך היא תביעה של אדם המבקש מבית המשפט סעד המופנה כנגד מישהו אחר. תביעה בתחום תאונות הדרכים היא נפוצה מאוד, כמעט ואין יום ללא כותרות המדווחות על תאונות דרכים ברחבי המדינה ובהתאם גם כמות התביעות גבוהה מאוד.

 

המשתנים בהליך משפטי בתאונת אופנוע

רוב רוכבי האופנוע מבוטחים בביטוח חובה. מטרת הביטוח היא לכסות את נזקי הגוף, כלי הרכב וצד ג׳ במידה ונפגע. גודל הפיצוי לנפגע בתאונת אופנוע תלוי בכמה משתנים: גיל התובע- נהג ותיק/ נהג חדש/ נהג צעיר, פוטנציאל ההשתכרות העתידית- כמה הנפגע היה יכול להרוויח בעתיד, הפגיעה הפיזית שנגרמה- פירוט הפגיעה וההפסדים בגין התאונה- האם הנפגע הפסיד ימי עבודה או פוטנציאל ההשתכרות העתידית שלו נפגע. ככל שהפוטנציאל העתידי נפגע יותר, כך גובה הפיצויים יהיה גבוה יותר.

 

האם צריך לפנות לעו״ד בעת הליך משפטי עם תאונת אופנוע?

לעיתים אנו חושבים שנפגענו באופן קל ורק לאחר כמה ימים אנו מרגישים הרעה בכאב ומופיעים סיבוכים שלא העלינו בדעתנו שיקרו בעקבות התאונה. יועץ משפטי ימליץ לכם לעשות בדיקה רפואית מקיפה ולבדוק כל נזק ולו הקטן ביותר שנגרם. קבלת פיצוי עבור התאונה תעזור לטיפולים הרפואיים ולזמן התאוששות גם אם הוא קצר. בתאונת דרכים לא רק נפגע פיזי מקבל פיצוי אלא גם מי שחווה כאב נפשי כמו טראומה. בנוסף, אם נפגעת בדרך לעבודה או כאשר חזרת ממנה, גם אז אתה זכאי לפיצוי.

 

כדאי לבחור עו״ד מקצועי ומיומן שיסייע לנו מול כל הגורמים והרשויות המעורבות בתביעה, על מנת שנקבל פיצוי הולם לנזק הנפשי או הפיזי שנגרם בעקבות התאונה. אופנוע נחשב כלי רכב לכל דבר ועניין ואף כלי רכב מסוכן שנוטה להיות מעורב בתאונות דרכים רבות, ולכן לאחר התרחשות התאונה חשוב שנערב עו״ד שייעץ לנו על הצעדים בפתיחת הליך המשפטי.

 

אופנוע

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא