גילוי מרצון – המשמעות המשפטית והכלכלית של ההליך

גילוי מרצון הוא הסדר של רשויות המס עם עסקים ועצמאים שרוצים להסדיר את החובות שלהם לפני שינקטו מולם בהליכים משפטיים. המאמר ידון במשמעות המשפטית והכלכלית של גילוי מרצון.

 

מהי המשמעות של גילוי מרצון?

מכיוון שחייבים בתשלומי מס דיווחו דיווחים כוזבים או לא דיווחו על חלק מהכנסותיהם, רשות המיסים נקטה במהלך השנתיים האחרות בהליך של גילוי מרצון. בין אם מדובר בביקורת מיסים ובין אם על אי דיווח בחוסר מודע, ישנה אפשרות לדווח על מיסים שלא שולמו בשנים קודמות על מנת שלא ינקטו נגד הנושים הליכים משפטיים וכלכליים. התהליך הופסק מסיבות שונות אך צפוי לחזור בשנה הקרובה. על מנת לבצע אותו בצורה מיטבית מומלץ לפנות לסיוע של עורך דין גילוי מרצון.

 

מהי המשמעות המשפטית של ההליך?

מבחינה משפטית פרטי הנושים מצויים בידי מס הכנסה והם יהיו ידועים כנושים שלא הצהירו על הכנסותיהם בעבר. דבר זה עלול לגרור ביקורות שותפות של רשות המיסים. לפיכך, ישנה חשיבות להיעזר בעורך דין כמיופה כוח ומייצג במידה והחקירה של רשויות המס לא תקינה.

 

מהי המשמעות הכלכלית של ההליך?

כאשר מדווחים למס הכנסה מרצון על מיסים שלא שולמו בעבר יש לקחת בחשבון שההוצאות הכספיות יהיו גדולות ויישאו ריביות, הצמדות או חיובים. עורך דין מומחה בגילוי מרצון יכול לסייע בפריסת התשלומים ולחסוך לחייבים כסף רב.

 

מה היעילות של עורך דין העוסק בגילוי מרצון?

מעבר ליעילות המשפטית והכלכלית, לעורך דין גילוי מרצון ישנו צוות של רואי חשבון ויועצי מס שמסייעים בתהליך. יתרה מכך, הוא בקיא בכל התקנות של רשויות המס. הוא יעניק ייעוץ ללקוח ומידע על גילוי מרצון לפני, במהלך ולאחר ההליך, הוא ינהל את ההליך מול רשויות המיסים וייצג את הנושה באמצעות ייפוי כוח בהתנהלות המשפטית. מאחר ומדובר על משמעות משפטית רק עורך דין מנוסה ומיומן יוכל לעזור בכך. יש צורך לפעול על פי החוק לפני פתיחת תיק פלילי ולכן המשמעות של עורך דין כזה היא רבה.

 

האם מובטח לנושה שלא ייענש על אי דיווח בעבר?

בגילוי מרצון מובטח לנושה שלא ייענש על העלמת מס בעבר אך יחד עם זאת צריך לזכור שכעת הוא מוכר כאדם שהעלים מס בעבר בין אם במזיד ובין אם לא. לרשות המיסים לא חשוב המניע ולכן ליווי של עורך דין יותיר את הנושה בעמדה בטוחה יותר מול רשויות המס.

לסיכום, חפשו עורך דין לגילוי מרצון עם המלצות ששמו הולך לפניו. חשוב לבחור במשרד שבו יש רואה חשבון או יועץ מס שעובדים בשיתוף פעולה עם עורך הדין. ניתן למצוא ברשת עורכי דין שבאתרים שלהם יש המלצות וחוות דעת מאנשים מיוצגים שהתנסו בגילוי מרצון ויכולים לספק לכם מידע על ההצלחות שלהם בתיקים מסוג זה.

יועץ מס

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
עורך דין מס

מידע נוסף סביב הנושא