בחירות דמוקרטיות

  • "אנחנו כל שנה נוסעים לקופיפי ואין על המקום הזה"
  • "אתם סתם מדברים שטויות, אין על קו סמוי בעולם. הכי כיף שם."
  • "אוף די שניכם, קופנגן זה המקום להיות ושניכם לא יודעים בכלל על מה אתם מדברים"

תקציר שיחה, כפי שהתרחשה לפני שבוע, בין כל החבר'ה, בעודנו יושבים בסלון הבית של זוג אחד ומתכננים חופשה משותפת שהייתה אמורה להתקיים לפני שנתיים ומתקיימת רק עכשיו. לא באשמתנו כמובן.

 

כל אחד ומקום הקסום שלו בתאילנד. זה שנוסעים לתאילנד, אגב, לא היה מוטל בספק אפילו לא לשנייה.

אז איך באמת פותרים את העניין ומחליטים לאן נוסעים? אנחנו נשווה בשבילכם את כל החופים הפופולאריים, לפי ההדפות של כל זוג וזוג, בשביל שאתם לא תצטרכו לשבור את הראש יותר. אז בינתיים תתחילו לחפש לכם מלונות בקופנגן. או בקו סמוי. אנחנו לא לוחצים עליכם.

 

 טיסה לתאילנד

אנחנו מחדדים פה את הנקודה הבאה – טיסה תיקח אותכם לבנגקוק, בירתה המפתיעה של תאילנד. ממליצים לכם להקדיש גם לה כמה ימים, בביקורכם הבא באזור.

 

 קופנגן

קופנגן הוא ככל הנראה החוף המפורסם ביותר והמבוקש ביותר בתאילנד. הוא מוכר בזכות החופים המפנקים שלו, בזכות הטבע שיד אדם לא נגעה בו, האווירה הטובה והשמחה . אה, רגע שכחנו עוד משהו. קטן ממש. גם בזכות מסיבה אחת אדירה, שמתקיימת כל חודש בליל ירח מלא – הלא היא מסיבת פול מון המפורסמת.

אם הגעתם לקופנגן בשביל המסיבה, אז לא כדאי לצאת מנקודת הנחה שאתם אסטרונומים שיודעים לחשב מתי זה ירח מלא הבא. כדאי שתבדקו מראש את רשימת המסיבות, כפי שהיא מתפרסמת בתחילת כל שנה. הכי בטוח.

אם איכשהו סמכתם על מזלכם ולא הלך לכם כל כך הקטע של לנחש, לחשב או לצייר את מפת הכוכבים, בשביל להבין מתי זה המסיבה הבאה ופספסתם את המועד, אל תדאגו. מסיבות ה – Half moon וה – Black moon יגרמו לכם להרגיש שלא כל אבוד. אומנם מצומצם יותר אבל בהחלט לא אבוד.

דבר נוסף שמאוד מבוקש בקופנגן הוא השכרת אופנועים. רק נדגיש שכדאי להגיע מיומנים ולרכב תמיד עם קסדה, לא משנה כמה זה מפתה מבחינתכם לעשות את זה ללא הקסדה.

 

 אוכל

טונגסלה, הכפר הגדול על האי, שבו, החל מהשקיעה, תוכלו למצוא שוק לילה שמלא בכל טוב. מדובר במקום הנכון ביותר לסטריט פוד תאילנדי.

 

 אטרקציות

פרט למסיבות, תוכלו לבלות או להפליג בסביבה. נוסיף גם שיש פה כמה חופים מבודדים וניתן להגיע אליהם רק באמצעות סירות.

 

 קו סמוי

מדובר באי השני בגודלו בתאילנד (אם שאלתם את עצמכם מה הוא הראשון אז התשובה היא פוקט). אין פה הרבה גשמים ואין פה גם גלים מטורפים וכנראה שמדובר במקום הכי קרוב לגן עדן.

אם אתם מחפשים את האיחוד המוחלט עם הטבע, אז הגעתם למקום הנכון. פרט לבתי מלון גדולים, רזורטים של ממש, יש פה גם ביתנים על החוף, דבר המאפשר להיות בקו ראשון לכל האקשן – המים.

 

 אוכל

נמצא ממש בכל מקום ואין באמת צורך בשוק לילה מיוחד כמו בקופנגן.

 

 אטרקציות

עניין האיחוד עם הטבע ילווה אותכם לאורך כל שהותכם על האי. צמחייה בשפע, מקדשים מסורתיים, פסלי בודהה מפורסמים וסלעים שמפורסמים אפילו יותר (סבא וסבתא).

 

 קופיפי

מדובר באי של ממש ואחד שלצערנו נפגע הכי הרבה באסון טבע שפקד את תאילנד לפני כמה שנים טובות.

אך ללא קשר לעניין, יש על האי טבע מרהיב (כל תיאור שלא ישתמש בשם תואר מרהיב לא מעביר את היופי האמיתי של המקום), יערות טרופיים, חופים מבודדים ונקרות, שכל צוללן ישמח לחקור.

יש פה רזורטים מפוארים אבל גם בונגלו על החוף זה רעיון מוצלח ממש.

 

 אוכל

מבחינת אוכל, הכוכבים הבלתי מעורערים של המקום אלה בהחלט דגים ופירות ים. בין המאכלים שהם חובה לטעימה נמצא טום יאם גונג, שאחד מהמרכיבים שלו זה פירות ים.

בנוסף תוכלו למצוא פה בשווקים את הפרי המסריח בעולם, שלפי השמועה אפילו טעים, אם תצליחו להתעלם מהריח.

 

 אטרקציות

לאוהבי הצלילה, יש לכם כמה וכמה נקודות עניין כמו ספינת "קינג קרוייזר" ששקעה למצולות ושפע של נקרות תת ימיות.

חדר שינה

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

5 טיפים שיעזרו לך לבחור עו"ד תותח!

התפקיד של עורך דין הוא לייעץ ללקוחותיו בכל הנושאים המשפטיים שלהם, לייצגם בבתי המשפט ולהגיש עבורם תביעות והגנות. הוא יכול לעבוד בתחומים שונים כגון דיני