בדיקות סמים

מדינת ישראל מנסה בכל הכוח לשים סוף לתופעת הסחר בסמים בארץ. המשטרה מקבלת הנחיות מדי פעם לפעם לבצע בדיקות סמים אקראיות ומתוכננות, אצל אנשים שקיים חשד לכך שהם מחזיקים באמתחתם סוגי סמים שונים וסוחרים בהם או עושים בהם שימוש עצמי.

בדיקות סמים יכולות להוביל לכל מיני תוצאות, כאשר כחלק מהן ניתן להבחין בהליכים משפטיים, עונשים כבדים ולא פעם גם תשלומי קנסות גבוהים במיוחד. בדיקות סמים מתקיימות היום בבתי הספר, לשם איתור בני נוער העוסקים בשימוש ובסחר בסמים, כמו גם באוניברסיטאות, בתים פרטיים, קבוצות ספורט, מקומות עבודה, בצבא וכן הלאה.

במידה ובדיקות סמים שביצעתם העלו תוצאות שמחייבות התייחסות משפטית, עורך דין פלילי הוא בדיוק הגורם שבו תידרשו להיעזר בתהליך.

בדיקות סמים – אקראיות, מתוכננות ומה שביניהן

בדיקות סמים מתבצעות על ידי המשטרה במספר סיטואציות שונות. ראשית, קיימים מצבים שבהם המשטרה מקבלת דיווח עבור חבורות גדולות או אנשים בודדים שמתעסקים בסמים בכל פן שהוא – שימוש, סחר ועוד. בעקבות דיווחים אלו, יכולה המשטרה לבצע בדיקות סמים במוקדים ידועים מראש, ולהצליח לתפוס עבריינים מהתחום.

שנית, בדיקות סמים יכולות להתבצע באופן אקראי, ללא חשד מוקדם, רק על מנת לייצר אמצעי הרתעה ולמנוע מהמעורבים להשתמש בסמים. שלישית, בדיקות סמים יכולות להתבצע בארגונים שונים, על מנת לוודא שכל המשתתפים בארגון נקיים מסמים, והפעילות של הארגון תוכל להתקיים ללא רבב.

 

כיצד מתבצעות בדיקות סמים?

בדיקות סמים יכולות להתבצע בכמה דרכים שונות. הדרך הראשונה והמוכרת ביותר היא בדיקות סמים שנערכות באמצעות בדיקות שתן. בדיקות שתן יכולות להעניק תוצאות אמינות במשך שבועות ספורים לאחר השימוש בסמים, כך שהתוצאות אכן יכולות להעיד על שימוש אי שימוש בסמים. בדיקות סמים מסוג בדיקות שתן הן בדיקות מהירות אשר מניבות תוצאות מהירות, ולכן הן נפוצות ביותר.

 

בדיקות סמים – אקראיות, מתוכננות ומה שביניהן

בדם שלנו נמצאים כל מיני חומרים, וגם שימוש בסמים מתערבב עם הדם שלנו. בדיקות סמים שנערכות באמצעות בדיקות דם יכולות להעניק תוצאות מצוינות, וכן נחשבות לאמינות יותר מבדיקות סמים המתבצעת באמצעות בדיקות שתן. בדיקות סמים שנערכות באמצעות בדיקות דם יעילות עד לתקופה של שלושה חודשים מרגע השימוש בסמים.

בדיקות סמים
בדיקות סמים

בדיקות סמים שנערכות באמצעות דגימת שיער

גם השערות שלנו מעידות הרבה על מה שקורה לנו בגוף, ולכן בדיקות סמים יכולות בהחלט להיערך באמצעות בדיקה בשיער. הבדיקה הזו יעילה גם בתקופת זמן של למעלה משלושה חודשים מרגע השימוש בסם, ולכן היא לא פעם נערכת בקרב עבריינים ידועים.

 

בדיקות סמים אינן נחלתם של צעירים בלבד

במטרה למגר את תופעת הסחר והשימוש בסמים, מתבצעות לא מעט בדיקות סמים באנשים בגילאים שונים. בין אם מדובר על אנשים מבוגרים ובין אם על צעירים ובני נוער, אף מהן מהם אינו חסין מפני בדיקות סמים שנערכות בצורה חד פעמית, תקופתית ועוד – על פי הצורך.

 

באילו מקרים בדיקות סמים מחייבות סיוע של עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי הוא איש מקצוע שאחראי על לא מעט תחומים פליליים, ובין היתר גם על כל הנושא של בדיקות סמים. במידה ואדם מסוים מבצע בדיקות סמים ונמצא כי הוא אכן סוחר או משתמש בכמות החורגת מהכמות המוגדרת בחוק כמינון לשימוש עצמי – הוא עלול למצוא את עצמו במהירות מתמודד עם הליך משפטי ארוך ומייגע. תוצאות ההליך המשפטי הנ"ל תלויות לא פעם ביכולותיו של עורך הדין הפלילי בו נעזר החשוד או הנאשם.

 

בדיקות סמים – עורך דין פלילי יכול לעמוד לצידכם לאורך כל הדרך ולהוכיח את חפותכם

נתחיל ממצבים בהם בדיקות סמים מעלות תוצאות שגויות, ולצערנו הסיטואציה הזו לא רחוקה מהמציאות. לא פעם אנשים שמגיעים להליכים משפטיים בטוחים במאת האחוזים כי הצדק עימם, ובעזרת עורך דין פלילי הם יכולים בהחלט לנסות ולהוכיח את חפותם.

עורך דין פלילי יודע לאילו כיוונים לפנות על מנת להציג הוכחות וראיות שיוכלו להסיר כל אשמה מעל ראשו של הנאשם, ובית המשפט יכול בהחלט להכריע לטובתו בעניין הזה, בהתאם לתוצאות שהוצגו.

 

כיצד עורך דין פלילי יכול לסייע כשאכן מדובר על עבריין סמים?

לאחר שהתקבלו תוצאות מבדיקות סמים, אשר מוכיחות כי הנבדק אכן עושה שימוש בסמים – גם בסיטואציה כזו עורך דין פלילי יכול לעזור לא פחות. עורך דין פלילי מכיר את החוק על בוריו, ולכן הוא גם יודע כיצד למצוא בו פרצות שיוכלו לעמוד לטובת הנאשם.

גם במידה והנאשם אכן נמצא אשם, בעזרת עורך דין פלילי טוב שמייצג אותו הוא יכול להגיע לכדי תוצאות הרבה יותר טובות, שיבואו לידי ביטוי באמצעות עונשים מופחתים. לא פעם ייצוג מטעם עורך דין פלילי הוא זה שעושה את ההבדל, וגם לכם לא כדאי לוותר על העניין הזה.

 

עורך דין פלילי – כי להתמודד בעצמכם עם ההשלכות של בדיקות סמים זה לא דבר מומלץ

הליך פלילי הוא דבר מאיים, זר ומנוכר, ולכן אנשים רבים לא יכולים לשרוד אותו ללא הליווי המקצועי המתאים. עורך דין פלילי הוא בדיוק הליווי המקצועי שראוי לסיטואציה הזו, ולכן אם אתם זקוקים לו – אל תהססו אפילו לא לרגע. בעזרת עורך דין פלילי תוכלו להגן על הזכויות שלכם, לזכות לייצוג ראוי, ולסיים את ההליך המשפטי בתוצאות כמה שיותר טובות שישקפו את הצדק האישי שלכם.

 

התוכן המוצג במאמר שלהלן מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום צורה שהיא. במידה ועולה הצורך בהכוונה משפטית, ליווי משפטי או ייצוג משפטי הנועד לסייע במקרה ספציפי, יש לפנות ישירות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין פלילי בעל רישיון.

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

בדיקת שתן לגילוי סמים

השימוש בסמים הפך בעשורים האחרונים לנפוץ במיוחד. למרבה הצער, גם אנשים מהישוב התחילו לצרוך סמים בכמויות גבוהות יותר ממה שהיה נהוג בעבר. העלייה בתפוצה של

בדיקת פוליגרף

בדיקת פוליגרף היא מבדק המתבצע באמצעות מכשיר שביכולתו לקלוט ולפענח תגובות גופניות לא רצוניות של נבדקים, על מנת לזהות מתי אדם אומר דברי אמת ומתי