אילו פרטים כדאי להשיג לאחר תאונת דרכים עם אופנוע

תאונה היא אירוע לא נעים בכלל, ובמיוחד אם מדובר בתאונה עם רוכב אופנוע. אופנועים הם כלי רכב בעלי מיגון חלש יותר והם פגיעים לתאונות. בנוסף, רבים מנהגי המכונית נוטים לזלזל רוכבי האופנועים ולא לתת להם את הכבוד והזהירות המתאימה בכביש.

לכן לא מעט נהגי אופנוע מעורבים בתאונות קטנות או  גדולות. נתקעתם ברחוב אופנוע? חשוב שתיקחו את הפרטים הבאים כדי שתוכלו לסיים את תהליך פתירת התאונה בצורה נעימה ואחראית.

 

פרטי הנהג

קודם כל חשוב לגשת אל רוכב האופנוע ולראות אם הוא בסדר ואם הוא צריך עזרה רפואית. במידה ואין נזק רציני, החליפו פרטים ביניכם. אתם תצטרכו לקבל תעודת זהות, רישיון נהיגה, פרטי הרכב ורישיון רכב. כדאי לכם מאוד להתייעץ עם עורך דין תאונות אופנוע במקרה הצורך  חשוב שתדברו ביניכם ושתחליטו מה אתם עושים.

מומלץ דווקא לא לצאת ישר למתקפה אלא לדבר בצורה רגועה. אתם תוכלו לפלוט דברים שאתם לא רוצים להגיד שיוכלו סתם להלהיט את הרוחות ולגרום לתאונה קטנה שהייתה אמורה להיגמר ב200 שקל להיגמר במשפט בגלל אגו ועצבים.

 

ביטוח

חשוב מאוד לקחת את פרטי הביטוח של רוכב האופנוע. לרוב ביטוחים על אופנוע עולים יותר וזמינים יותר להתמודדות עם תאונות בגלל הכמות הרבה של תאונות אצל רוכבי אופנוע. חשוב שתוודאו שזהו באמת הביטוח שיש לרוכב האופנוע ושהוא נותן לכם את כל הפרטים הדרושים.

 

צילום הזירה

לאחר שהחלפתם פרטים, במידה והייתה תאונה רצינית יחסית חשוב לצלם את זירת התאונה. אל תשכחו לצלם גם את הרכב שלכם וגם את אופנוע עצמו. ככה תוכלו לדעת בדיוק מה היה הנזק ולא תופתעו במקרה שרוכב האופנוע יחליט להוסיף עוד פגיעות על חשבונכם. צילום הזירה עצמה יעזור לסוכן הביטוח להבין בדיוק מי פגע במי ואיך זה התרחש.

 

תיעוד הטיפול הרפואי

במידה ואחד מהצדדים היה זקוק לטיפול רפואי, אל תשכחו לבקש בבית החולים תיעוד רשמי של תהליך הטיפול. זה יעזור לכם להבין בדיעבד מה היו עלויות הטיפול ולאילו טיפולי המשך אתם זקוקים. בתי החולים כבר מכירים את ההליך הזה והם נוהגים לעבוד בצורה מסודרת לכן לא אמורה להיות לכם בעיה להשיג את התיעוד הזה. בשל הזה צרו קשר עם עו"ד לתאונות אופנוע במהירות.

 

עדויות

אם אתם רואים לאחר התאונה אנשים מסביבכם חשוב שתבקשו מהם לשמש כעדים במקרה הצורך. לעיתים תתקלו במצב שרוכב האופנוע או הנהג ישקרו על תרחישי התאונה או שהם זוכרים דברים אחרים ממכם. אם תצטרכו להגיע לתביעה או סתם לדייק את הדברים אנשים שראו את התאונה מהצד יעזרו לכם לסיים ויכוחים.

לסיכום הכי חשוב זה לשמור על קור-רוח ולהתנהל בצורה מסודרת ואחראית. אל תמהרו לברוח מהמקום ולהשאיר את  עצמכם חשופים לתביעה או להאשמות חסרות כל בסיס. ככל שיהיו לכם יותר ראיות, עדויות ופרטים כך תהיו הרבה יותר מוגנים. בהצלחה.

תאונת דרכים עם אופנוע

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

מהי כתובה והאם היא מחייבת?

הכתובה היא אבן יסוד בטקס הנישואין היהודי, ומהווה את ההסכם המשפטי-הלכתי המסדיר את מערכת היחסים בין החתן לכלה. שורשיה של הכתובה נעוצים עמוק במשפט העברי