איך מחשבים שכר טרחה של עורך דין ואת המע"מ?

נפגשתם עם עורך דין שציין בפניכם נוסחה שפתרונה יאפשר לכם לדעת מה צפוי להיות התשלום עבור שכר הטרחה שלו? רגע לפני שתתחילו לחשב בראש את הנוסחה הזו, כדאי שתדעו שיש דרך קלה הרבה יותר לחישוב שכר הטרחה.

הדרך הזו תהיה כל כך קלה שאתם תוכלו ברגע לחשב גם את המע"מ. בשורות הבאות נציין בפניכם שלב אחר שלב איך תוכלו להגיע לדרך הזו ולעשות בה שימוש.

 

רקע על הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו לאחר שמצאנו את עצמנו ישובים בחדרו של עורך הדין החדש שלנו, בזמן שהוא הציג בפנינו את שכר הטרחה שמתומחר לפי שעה וציין כמה שעות הוא  צפוי לעבוד על התיק שלנו. ראוי לציין שבשלב זה כבר היינו מאוד עייפים. שכן, ישבנו במשרדו מעל לשעתיים והראש שלנו לא היה פנוי לחישוב התשלום.

אם לא די בכך, לא הרגשנו בנוח לשאול אותו מהו הסכום המדובר. השותף שלנו שישב לידנו באותם רגעים ראה את המצוקה שלנו ומיד הציג בפנינו את הפתרון הנוח לחישוב שכר הטרחה והמע"מ. מדובר באותו פתרון שאנחנו נציג בפניכם בשורות הבאות.

 

השלב הראשון – תהיו מחוברים לרשת

בשלב הראשון אתם צריכים להיות מחוברים לרשת אינטרנט. שכן, כדי שתוכלו לחשב את שכר הטרחה ואת המע"מ בקלות, אתם תצטרכו להיכנס לאתר שיקל על החיים שלכם ויאפשר לכם להגיע לחישוב מהיר ביותר.

כך שגם אם אתם ניצבים אל מול עורך דין שעורך את החישוב בעצמו, אתם תוכלו באותו הזמן לבדוק שהוא אינו טועה בחישוב. אם יש לכם חיבור לרשת, עליכם פשוט ללחוץ על הקישור הבא שיוביל אתכם אל החישוב המהיר ביותר: https://culc.co.il.

 

השלב השני – הזנת הנתונים במחשבון

אם לחצתם על הקישור שהופיע בפסקה הקודמת, בוודאי הגעתם לאתר שיאפשר לכם לבצע חישוב מהיר ביותר של שכר הטרחה של עורך הדין שלכם וגם את המע"מ שצפוי להתווסף לעלות המדוברת. לאחר שתערכו את החישוב, תוכלו פשוט להכין את השיק, המזומן או כל אמצעי תשלום אחר ולשלם לעורך הדין שלכם את התשלום המדויק.

 

אתר מחשבון – הדרך הנוחה ביותר לחישוב שכר טרחה

האתר שצוין בפניכם לעיל נחשב לאחד האתרים הנוחים והשימושיים ביותר לחישוב שכר טרחה של כל עורך דין שהוא. כך שאתם יכולים להשתמש באתר אם אתם מבקרים אצל אחד או יותר מעורכי הדין הבאים:

  • עורך דין לדיני מקרקעין
  • עורך דין לדיני משפחה
  • עורך דין לדיני רשלנות רפואית ועוד

ניתן כמובן להסתייע במחשבון גם לחישוב שכר טרחה של בעלי מקצועות אחרים, אבל זה כבר מידע ששייך למדריך אחר.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שיאפשר לכם לחשב את שכר הטרחה של עורך הדין שלכם ואת המע"מ בקלות וללא סיבוכים מיותרים. שיהיה בהצלחה!

לחשב עמלה

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

סטודנט למשפטים? כך תצלח את התואר

לימודי משפטים הם מסע מאתגר, הן מבחינה אינטלקטואלית והן מבחינה אישית. התואר דורש השקעה רבה של זמן ומאמץ, לצד יכולות אנליטיות חזקות, מיומנויות כתיבה וכישורי