איך לכתוב סמינריון בנושא סדר דין פלילי?

סטודנטים למשפטים מוצאים את עצמם לא פעם, תרים אחר מדריכים מקוונים שיציגו בפניהם את ההנחיות לכתיבת עבודות סמינריון בתחומים שונים. שכן, מדובר בתהליך מורכב שנלמד במרבית המקרים בשלבים מתקדמים של הקורס (לקראת סוף סמסטר א'). נזמין אתכם לקרוא את השורות הבאות, כדי שתוכלו לקבל את המידע החיוני בנושא לפני חבריכם לכיתה.

 

השלב הראשון – ניסוח שאלת מחקר

כל מרצה מבקש מהסטודנטים שלו לחשוב על נושא מסוים שמעניין אותם, רגע לפני שהם יצאו לדרך. לכן, עליכם לחכות עם הכנת הקובץ, מספור העמודים וחיפוש אחר מידע רלוונטי שנוגע לעיצוב הדפים. שכן, בשלבים הראשוניים אתם תצטרכו להפעיל את גלגלי המוח. זו העת להכיר בתחומים כלליים שנוגעים לנושא, כדי שתוכלו להוציא מהם את שאלת המחקר. נחסוך לכם בחיפושים ונציין את 3 התחומים הנפוצים שנבחרים על ידי סטודנטים:

  • הזכות להליך משפטי הוגן
  • סמכויות החקירה של המשטרה ושאר רשויות האכיפה
  • מעצר חשוד

 

ניסוח שאלת מחקר

 

השלב השני – איסוף מידע

ניסחתם שאלת מחקר שנוגעת לאחד מהתחומים שהוצגו לעיל? אם כך, זה הזמן לחפש מקורות מידע אקדמיים שיאפשרו לחקור את העניין ולהציג סקירה קצרה אודותיו (שימו לב, עליכם להימנע מהסתמכות על אתרים לא מהימנים כמו וויקיפדיה ודומיו). נדגיש שתצטרכו רק לשמור מאמרים מסוימים שהתגלו כמתאימים. שכן, אלה ישמשו אתכם בהמשך הדרך. אם תגלו שהשלב הזה מורכב עבורכם, תוכלו לפנות אל אתר רסקיו – כתיבת סמינריון במשפטים. שכן, זה מרכז כותבים אקדמאיים שמכירים את התחום מקרוב.

 

השלב השלישי – הכנת כותרות

הגיע הזמן לפתוח קובץ WORD ולהכין כותרות שישמשו אתכם להמשך העבודה. חשוב לציין שעליכם לקרוא בעיון את ההנחיות שניתנו על ידי המרצה. שכן, יש מרצים מסוימים שדורשים עיצוב חריג (שאינו זהה להנחיות העיצוב שנמסרות בדרך כלל). חשוב ליישם את שלב זה בריכוז רב, משום שהוא עשוי לפגוע ביישום השלב הבא. מדובר בשלב קל יחסית ליישום שיאפשר לכם לקדם את ההליך ולקבל בסופו של דבר תואר בוגר במשפטים – האוניברסיטה העברית.

איסוף מידע

 

השלב הרביעי – יציקת התוכן

הגיע הזמן ליצוק את התוכן שמצאתם לתבנית שהכנתם בשלב הקודם. שכן, יש בידיכם מידע רלוונטי ואקדמי שמתאים לשאלת המחקר. חשוב שתדעו שתצטרכו ליישם את שלב זה תוך תשומת לב מרבית. שכן, המרצים בודקים את המלל, כדי לבדוק שלא בוצעה העתקה ממאמרים שונים. לכן, תצטרכו לסכם במילים שלכם את המידע שקראתם קודם לכן,.

 

מילים אחרונות לסיום

כתיבת סמינריון בנושא סדר דין פלילי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך מורכב שמצריך היכרות עם 4 השלבים שהוצגו בהרחבה במדריך זה. כעת אתם יודעים מהם ואיך כדאי ליישם אותם, כך שנותר לכם רק להתחיל בהליך ולהחזיק בסופו עבודה איכותית שתאפשר לכם להמשיך לשלבים הבאים של התואר.

ליהוק התוכן

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
הליך פלילי

מידע נוסף סביב הנושא

4 טיפים לבחירת עו"ד פלילי תותח!

התמודדות עם בעיות משפטיות שנוגעות לתחום המשפטי זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתרחיש שמחייב הסתייעות מצד עורך דין שנחשב לשם דבר בתחום. מדריך