איך להשיג אשרת עבודה למומחים בישראל

השגה של אשרה עבודה למומחים זרים בישראל נחשבת לעניין שלא מדברים עליו מספיק. שכן, עובדה שהגעתם לכאן – כי אינכם יודעים איך אפשר להשיג אשרה שכזו. כדי להעלות את המודעות בנושא ולהביא לשינוי, החלטנו לצאת ולבדוק את העניין באופן מעמיק. בשורות הבאות תוכלו לגלות איך חקרנו את הנושא ומהם הממצאים שעלו בסופו של דבר. הישארו אתנו ותגלו את כל הפרטים החשובים.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

כדי שנוכל לקבל את כל המידע האמין והעדכני ביותר בנושא, היינו צריכים לפנות אל אנשים שעברו את ההליך והם יודעים בדיוק מהו דורש. אתם וודאי מבינים שאין זה עניין פשוט, להגיע אל אותם מומחים. כך שאנו נוכל לשתף אתכם בכך שכדי להגיע אליהם, היינו צריכים לכתוב סקר קצר ולפרסם אותו במקומות שונים ברשת. את הסקר המדובר פרסמנו בעיקר במוקדים הבאים:

  • פרופיל הפייסבוק שלנו
  • קבוצות פייסבוק של מעסיקי עובדים זרים
  • פורומים בנושאים שונים

על הסקר המדובר ענו לא פחות מ-47 אנשים שמכירים את הנושא מקרוב. הם סייעו לנו בקבלת המידע הדרוש ובזכותם יש לנו ידע מקיף בנושא.

 

מתי לא צריך להשיג אשרת עבודה למומחים זרים בישראל?

המידע שקיבלנו מהעונים על הסקר הביא לידיעתנו שבשנת 2015 משרד הפנם הודיע כי נוהל של מומחם זרים שלא עוסקים במקצוע כלשהו שדורש מהם מומחיות והשכלה אקדמית, אינו מצריך תנאי מקדים לתעודת השכלה מכל מוסד אקדמי שהוא. כך שראוי שתדעו שבמצב שכזה אין צורך בקבלת אשרת עבודה בישראל למומחים זרים אם הם עסקו בין היתר במקצועות הבאים:

  • מתקין מכונות
  • רתך
  • מתקין ציוד ועוד

כך שאם נאמר לכם שיש צורך להגיש תביעות נגד משרד הביטחון במצבים אלו, כדאי שתדעו שאין זה נכון.

 

תהליך קבלת אשרת העבודה מורכב מכמה שלבים

כדי שתוכלו להשיג את האשרה המדוברת, אתם צריכים לעבור את השלבים הבאים:

  1. להגיש בקשה למשרד הפנים להיתר עסקה מפורט. הבקשה צריכה לכלול פרטים מדויקים אודות הפרויקט של המומחה, הצורך במומחיות וגם יש לשים לב שאתם כותבים באופן מפורט את תנאי ההעסקה. שימו לב, יש תקנות מחמירות שאתם צריכים לעמוד בפניהן.
  2. להגיש בקשה לאשרת כניסה במשרד הפנם וגם בלשכת רשות האוכלוסין.
  3. להגיש בקשה להפקה של אשרה בקונסוליה הישראלית של המומחה המדובר.
  4. להנפיק אשרה זמנית

 

ההליך הסופי

לאחר שתיישמו את 4 השלבים הללו ותגיעו אל רגע הכניסה לישראל, תונפק עבור המומחה הזר אשרת עבודה לכל התקופה של היתר העבודה. ראוי לציין כי במרבית המקרים הדבר מתבצע בביקורת הגבולות שבשדה התעופה בן גוריון.

 

לסיום

עד כאן כל המידע על השגה של אשרת עבודה למומחים בישראל. כעת, כשיש בידיכם את כל המידע בנושא, נותר לכם רק לבצע את ההנחיות לפי הסדר.

ויזת עבודה

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא